Suuri diktaattori kiristää otetta

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1445302492141.html

Miten se jaksaakin...eikö sillä jo ole kaikki tiedotusvälineet hallussaan ja sensuuri kova?
6134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kaukana vielä Stalinin asemasta, joten tehtävää on vielä.

Äänestä
  • Miksi Holodomorin uhriluku on niinkin epäselvä kuin 3 - 14 miljoonaa ukrainalaista?

    No sehän johtuu vain siitä, että isä aurinkoinen oli niin loistava tuhoamaan todisteita...

    Äänestä

Pitäsi suomessakin noin tehdä !

Äänestä
  • Se tarkoittaisi sensuuria tällekin forumille, mutta mitä sinä reppana sellaisesta tajuaisit:)

    Äänestä

Olisipa suomenkin vaalirahoitukset kunnossa.

Äänestä
  • Ovat ne verrattuna Venäjään, jossa veronmaksajien rahaa käytetään suoraan järjestettyihin diktaattorinvalintoihin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


thereatdictator kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1445302492141.html

Miten se jaksaakin...eikö sillä jo ole kaikki tiedotusvälineet hallussaan ja sensuuri kova?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu