Karannut kääpiöpinseri nähty Karkussa

Mikäli joku kaipailee koiraa, niin siis nähty Sastamalan Karkussa yhden jälkeen päivällä. Oli koira ihan hyvinvointisen näköinen, mutta lähti juoksemaan pakoon kun oltaisiin otettu se kiinni. Juoksi lähellä Karkun sosiaali-ja terveysalan oppilaitosta ja oli rantaan päin menossa. Koirasta olemme tehneet muitakin ilmoituksia.
1073
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Täällä on snautseri kateissa. Voisikohan se olla kuitenkin se näkemäsi koira snautseri eikä pinseri?
Pinserillä en tee mitään, mutta oma snautseri olisi hyvä saada kiinni. Ettei sitä ammuta sutena tai näätänä.

Äänestä
  • Siis ei ollut snautseri vaan pinseri. Sellainen ruskea ja pieni koira. Tunnistan kyllä snautserin :) Toivottavasti snautserikin pääsee kotiinsa turvallisesti <3

    Äänestä

  • Toivotaan parasta, snautserit on mukavia koiria.

    Äänestä

Pieni vai keskikoinen snautseri?? ja minkä värinen

Äänestä
  • Hyvin musta kokonansa, on ijan aavistus harmaata jossakin mahan alla. Älkää vaan ampuko jos näette. Se ei pure.
    Ellei sitten nyt ole oppinut pahaan nälkäänsä puremaan, noin 2 viikon riiuureissunsa aikana.

    Äänestä

Löysikö pinseri ja snsutseri kotiin?

Äänestä

Varokaa ettei nämä kuuluisat Vammalan eläimiinsekaantujat saa kiinni niitä.

Äänestä
  • Meijän koira osaa ainakin pitää puolensa. Vaikka elopainoa on vaan 35 kg, niin leuvoissa hirmuiset purentavoimat.
    Kukaan siviili ei pysty edes takaapäin tullen meidän Venskiltä ottamaan mitään mitä se ei itte halua antaa.

    Äänestä

Kai kaikki muistaa ketä ne ainakin 3 eläimen raiskaajaa on?

Äänestä

Ihan asialliseen aloitukseen ja koiraveijon hiljattaiseen tiedusteluun löytyy näemmä jonkun yhden älypään kahdella eri nimimerkillä lauottuja viisauksia? Fiksu olis jättänyt nuo lausumatta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koiranpörrönentassu kirjoitti:

Mikäli joku kaipailee koiraa, niin siis nähty Sastamalan Karkussa yhden jälkeen päivällä. Oli koira ihan hyvinvointisen näköinen, mutta lähti juoksemaan pakoon kun oltaisiin otettu se kiinni. Juoksi lähellä Karkun sosiaali-ja terveysalan oppilaitosta ja oli rantaan päin menossa. Koirasta olemme tehneet muitakin ilmoituksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu