Eräs henkilö on sokea, Hän pyysi SEKÄ buddhalta että Jeesukselta että parantuisi. Miten kävi. Hän sai näkönsä takaisin, mutta satatuhatta ihmistä joutui ostamaan silmälasit. Jeesus naurahti, Buddha halusi minulle taas vain hekumaa....Jeesus jatkoi:" EI minulle ole enää väliä, vaikka tulisin sokeammaksi kuin sokein, mutta ettekö tiedä, että saatan valehdella, jos ette tiedä, että lääkäri silti aina pystyy parantamaan itsensä, ei hän muuten pystyisi parantamaan muitakaan".
Buddha toljotti Jeesuksen valkeaa kaapua, ja totesi:"EN tiennyt toisen asteen buddhan olevan korkeampi jossakin höpötyksessä kuin punainen kuolemamme."
Jeesus siihen:"Kuninkaanlinnoista te niitä löydätte, jotka vaatteillaan koreilavat. Äitini osti minulle valkean "vittumaisen" vaatteeni, ja sitä on vaikea pitää puhtaana."
IHMEPRANTUMINEN!
ZIISASOIKOO
0
86
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?6228203Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3463142Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi4112218- 1281347
- 311313
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl111240Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1081149- 921092
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h651065- 46933