Kolmikannasta persut ovat eniten kansalaisten asialla. Sille ei voi mitään että nwo bilderberg eu ja muut ylikansalliset epädemokraattiset rikollisvallat määrää meidän hallituksen sopimuksista tällä hetkellä. Maamme (maanosamme) on vallattu käytännössä täydellisesti ja taloudellisesti ja oksettavat maahanmuuttajat saavat valua kuin tauti tänne vahingoittamaan meitä, tuhoamaan loputkin demokratiasta ja oikeudenmukaisuudesta. Vain persu pitää enää puolia yhtään missään asiassa mikä meitä itseämme eli "äänestäjiä" koskee. Luultavasti porsaan reikiä auttamiseksemme mietitään kuumeisesti, mutta pihdit ja epäkelvot sopimukset ovat voimassa. Turha osoittaa Soinia hän vain noudattaa sopimuksia jotka on tehty rajojen ulkopuolella. Muistakaa missä takinkääntönsä tapahtui. Se oli US eikä Suomi. Olisi järkevintä kiinnittää huomiota siihen kuka on eniten vastuussa sopimuksistamme ja heitellåä lokaa niihin suuntiin, aiemmin tehty vaikuttaa nyt. Miten ne ajetaan alas? Miettikää sitä kuumeisesti sillä se on suomalaisen elinehto tänä päivänä. Tämä on niin kurinalainen maa ja nyt vielä räikeä korruptoituminenkin pompsahti esille mamujen ansiosta. Olen sitä mieltä, että täällä kuuluisi tehdä vallankumous, heittää koko hallitus hittoon, eu maasta pois sopimuksineen ja partalapsimamuineen ja kaikki loputkin eu siinneet säännöt pois ja omat hyvät takaisin. Mutta suomalaiset rutisee vaan keskenään ja itsekseen - ja se on ihan juuri nyt pian myöhäistä.
Persujen mustamaalaus turhaa
puolueetonSuomenpuolella
1553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ei persuja tarvitse mustamaalata. Ne tekee sen kyllä ihan itse !!!
Mäntyläkin nirvanassa vaatii eläkeleikkausta ja asumistuen poistoa ja rummuuttaa lääkekorvauksen alenuksen puolesta!
Kun persuista kerrotaan totuus, niin se on persujen mielestä mustamaalausta.
UHRIUTUMINEN EI ENÄÄ ONNISTU - KANSA ON VÄSYNYT VALHEISIIN.
Audintakapenkillä istuu PETOSJYTKY.
Äänestäisin persuja, mutta heidän näkemyksiään maahanmuuttajista en voi hyväksyä. Esim. Aloittajan 'oksettavat maahanmuuttajat saavat valua kuin tauti' - mitä ihmeen tekstiä tuo on toisista ihmisistä?!
Aloittaja ei luultavasti koskaan ole ollut tekemisissä maahanmuuttajien kanssa. Hän on antanut somen hommatrollien hypnotisoida itseään.
Sellainen ei olisi mahdollista jos aloittaja oikeasti tietäisi maahanmuuttajista ihan omakohtaisesti tarpeeksi paljon.
ELI: Meillä on aivan liian vähän maahanmuuttajia!
Jos työmarkkinamme olisi hiukan joustavammat niin panisin heti kaikki maahanmuuttjat jotka osaavat auttavasi englantia töihin. Osan palkasta maksaisi aluksi veronmaksja. Kotouttaminen nopeutuisi ja merkittävä osa siirtyisi "turvapaikkahakijamaahanmuuttajasta" työperäiseksi maahanmuttajaksi".
Koska suuri osa turvapaikkahakijoista tietää että he eivät tule saamaan turvapaikkaa, he tekevät kaikkensa siityäkseen työperäisen maahanmuuton joukkoon, ennen kuin heidät lähetetään pois. Heistä osaavimmat ja taitavimmat onnistuisi. Ja juuri heitähän me tarvitsemme.
Hommalaisten törky ei enään uppoaisi kun maahanmuuttajat tulevat osaksi elävää arkea. Yhteiskunat oppisi nopeasti parhaat niksit näiden työllistämiseki ja kotouttamiseksi, ja saisimme osan kipeästi kaipaamastamme muutamasta sadasta tuhannesta työikäisestä kanstmaan ikääntymisongelmaamme.
Persut on Soinin asialla, ei kansan. Enemmän luotan kepun ja kokoomuksenkin sanomisiin kuin persujen. Se on alamäkeä nyt persut.
"Vain persu pitää enää puolia yhtään missään asiassa mikä meitä itseämme eli "äänestäjiä" koskee."
Pittäkö vai väittääkö vain pitävänsä? PS on polulistipuolue joka elää siitä että väittää pitävänsä kansan puolia.
Mutta väitteiden ja tekojen ristiriita on ainakin tähän asti ollut räikein nimenomaan Persujen kohdalla.
Puolien pitäminen vaati myös ammattitaitoa ja kovaa työtä. PS on ylivoimaisesti kokemattomin hallituspuolue ikinä massamme. Ellei SMP ensimmäisessä hallituksessaan ollut vielä kokemattomampi, mutta puolueen paino hallituksessa oli myös paljon pienempi.
Uskallan siis epäillä väitettä Persujen paremmuudesta.
Persut myyvät kaiken mistä ovat luvanneet pitää kiinni.
Kukaan täyspäinen ei enää äänestää persuja!
"Kukaan täyspäinen ei enää äänestää persuja!"
Miten niin enään?
Vaalilupauksensa olivat mahdottomia. Tämä on ollut selvää aina. Kukaan täyspäinen ei ole tähänkään menessä äänestänyt heitä.
Entiset vähemmänb täyspäiset ehkä vihdoin oppivat että kannattaisi hiukan seurata aikaa , seurata laatumediaa ja ajatella ihan itse.
Kreikka: Ilman kolmospakettia Kreikka olisi kaatunut heti ja olismme menettäneet valtavasti. Kolkmospaketilla ostimme eikaa ja mahdollisuuden saada suuremman osan lainoistamme takaisin.
Tämä oli siis selkeästi Suomen etu. Kuten kaikki edellisetkin paketit ovat olleet, joskin joiltain osin euromaat olisvat voineet toimia hiukan toisin. Soinin ratkaisumalli 2010 olisi ajanut meidät globaaliin kriisiin jossa Suomi ulkomaakauppariippuvaisena olisi taas kuulunut suurimpiin häviäjiin.
Kaikki tämä oli tiedossa ennen vaaleja. Eli tiedossa oli että jps PS menee hallitukseen tämän vaalilupauksen ha rikkovat. Varmasti!
Maahanmuutto: Tässä ongelma oli se että Halla-ahon osaaminen on surkeaa. Hänen ohjelmansa ei missään nimessä, ja monesta syystä, voinut olla hallitusohjelman pohja. Ja kuitenkin PS Eerolan johdoilla meni tämä kourassa neuvotteluihin, sillä tuloksella että saatiin LEPSUMPI kirjaus kuin edellisessä hallitusohjelmassa (jossa mukana oli sellaiset puolueet kuin Rkp, Vihreät, Vas.). Se on suorastaan huikean surkea suoritus!
Persujen vaaliohjelman kärkiteemoilla ei koskaan ollut mahdollisuutta!
Persujen kannatus jatkaa nousuaan ylen "gallupeista" huolimatta. Seuraavissa vaaleissa haluaisin taas nähdä ylen juontajien ilmeet, mutta toivottavast ne ovat jo vaihtuneet puolueettomiksi.
Oli se kiva nähdä, kun niiden leuka loksahti:D.
Ylen hallintojohtajahan on perssu. Eli mielestäsi perssujen teettämiin gallupeihin ei voi luottaa?
Minä äänestän Persua jatkossakin
Seli seli. Ne samat sopimukset koskivat edellistäkin hallitusta ja kyllä perssut sitä haukkuivat. Muutenkin tuo aloituksesi on vähän kuin sanoisi että joku sadistinen sarjamurhaaja on muita inhimillisempi....