Nim.kaksyks = vanha "rautaako"

Ja edelleen se pelle höpöttelee jostain suomalaisten kovista väkivaltatilastoista ruotsissa, vaikka mutikset ja svedut itse syyllistyvät siellä itse väkivallan tekoihin päivittäin.

Ruotsi on nykyään erittäin väkivaltainen maa, eikä se tosiaan ole finnjäveleiden vika.
353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja ryyppäävätkin keskimäärinenemmän kuin suomalaiset, vaikka muuta väitetään.

Äänestä
  • Samoin, mitä tulee huumeiden ja kaikkien muidenkin päihteiden (mm. nuuskan) käyttöön.

    Äänestä

Se "rautaako" oli täysin nollapäinen hurri. Joka jutussa veti persut esiin, ja kova mamurakastaja oli myös.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saamme.nauraa kirjoitti:

Ja edelleen se pelle höpöttelee jostain suomalaisten kovista väkivaltatilastoista ruotsissa, vaikka mutikset ja svedut itse syyllistyvät siellä itse väkivallan tekoihin päivittäin.

Ruotsi on nykyään erittäin väkivaltainen maa, eikä se tosiaan ole finnjäveleiden vika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu