MUTIAIS MENO LULEON RAUTATIEASEMALLA !

Emäntä tuli eilen junalla eteläruotsista Luleon rautatieasemalle, josta oli jatkoyhteys bussilla Haaparantaan, kertoi jotta oikein säikähti kun asemalla oli poliiseja lauma sekä keltaliivisiä swännejä komppania ! kunnes selvisi jotta ne olivat kemelintaluttajien vastaanotto ja tervetulotoivotus komiteaa!
Komitea oli hakenut mutiaiset junasta ja ohjanneet telttoihin, jossa oli tarjottu ruokaa ja juomaa sekä kuivaa setelirahaa kamelintaluttajille! Juna oli 3 tuntia myöhässä joten emäntä oli kysellyt jotta millähän tästä pääsee Haaparantaan, sillä bussi oli mennyt jo kaksituntia sitten, siis bussi johon liput oli maksettu! Kamelintaluttajien vastoonottokomitean jäsen oli tiuskaissut jotta " mistä minä tiedän kysy jostakin muualta! (emännälle ei tarjottu ruokaa, juomaa eikä setelirahoja) vaikka hän maksaa veronsa Ruotsiin!
Emäntä oli tallustellut matkalaukkuineen bussiasemalle, Haaparantaan lähtevään bussiin, yllätys olikin ollut melkoinen, kun bussi olikin kurvannuta rautatieasemalle ja poiminut mutiaiset kyytiinsä, ja kuskannut nekin Haaparantaan, josta swänni poliisi ohjasi ne edelleen Suomeen!
Näin siis Ruotsissa palvotaan näitä Irakin, Syyrian ja somalian käpykaartilaisia ja sotilaskarkureita, tavallinen kansa saa tulla toimeen miten tahtoo! Ja sama menohan se on Suomessakin !

https://www.google.fi/url?


Mielestäni rasismi on pahimmillaan silloin kun se kohdistuu maamme omaan kansaan, kun samaanaikaan hyysätään ja paapotaan "kulkukoiria"!


Late Lapista. SSSS Ry!

1

76

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

        Juuri nyt, tällä hetkellä?
        Ikävä
        106
        1271
      2. Salaisuudet paljastuu

        Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
        Ikävä
        94
        888
      3. Poliisi pamputti Variskankaalla

        Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
        Kajaani
        31
        794
      4. vapaa

        sana :) 🚮
        Ikävä
        66
        693
      5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

        Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        93
        632
      6. 32
        625
      7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

        S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
        Maailman menoa
        16
        584
      8. Nainen tosi ikävä sua

        Näkispä edes ohimennen
        Ikävä
        18
        568
      9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

        Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
        Ikävä
        43
        523
      10. Rakennus myynnissä

        Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
        Suomussalmi
        10
        476
      Aihe