Mitä tehdä radikalisoituneille rasisteille ?
Swedu
565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ikea-murhaajia, ruotsalaisten pikkutyttöjen raiskaajia ja rasististen imaamien kaltaisia vihapuhujia alkaa olla ruotsissa aivän käsittämättömän paljon. Ei ole mikään ihme että joillakin alkaa päreet palaa. *Maahantunkeutujilla alkaa olla peiliin katsomisen aika.
Kun vertaa kohua Ruotsissa joka syntyi miekkasurmista vs. Ikeasurmat, voi todeta että elämme totalitaarisessa valtiossa. Järkyttävää kaksinaismoralismia.
Suomen suvakkimedia ottaa Ruotsin tilanteesta kaiken irti oman agendansa ajamiseksi. Tomittajilla onkin helppo homma kopsailla mitä ruotsalaiset toimittajat syöttävät. Ovat siinäkin asiassa Suomea pidemmällä.
Tämä on vihamediaa.
Espoosta tänään,
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015102420553621_uu.shtml
Ei ole tältä päivältä vaan lauantailta. Tuollainen henkilö on se joka on rasisti. Tuollaista vastustan itsekin. Minulla on tuttavapiirissä useampia "erivärisiä" jopa sukulaisina avioliiton kautta.
Se että niputatte kaikki maahanmuuttoa kritisoivat tuohon videon naisen ahtaaseen muottiin on teidän harjoittamaanne kaksinaismoralismia. Näette asiat vain mustana tai valkoisena- Enkä tarkoita ihonväriä sanottakoon nyt sekin.
Nyt sitten Ruotsissa "HYVÄT" ihmiset, jotka kuvittelevat olevansa parempia kuin "rasistit", uhkailevat koulusurmaajan perhettä. Ihan kuin he olisivat vastuussa teosta.