missä lappajärvellä voi majoittua

Meitä olisi 2 bussillista iloisia retkeläusiä matkaamassa ohi Lappajärven. Nyt ei taida yöpyminen siellä enää onnistua?
18147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Roosatupa

Äänestä
  • Onhan kvitipussa vielä tilaa on vasta 160 lomailijaa joten kyllä iloiseen seuraan vielä mahtuu.

    Äänestä

Eikös sieltä Kivitipusta voisi petipaikkoja kysellä. Luulisi naisille ja muuten vaan laajemmalla katsontakannalla varustetuille miehillekin löytyä ihan kohtuu hintaan.

Äänestä

Totta minäkin katsoin, ETUOVI.FI Lomaasunto puolelta sieltä löytyivät CHALETS-ASUNNOT, hinta pyynnöt 200000 euroa, samaa mieltä olen, eivät tule ikinä näitä hintoja saamaan.
Nykyhetkenä ajatellen asuntojen hinnat on nollaarvoisia, kukaan täysjärkinen ei tule, matujen keskelle asumaan, viettämään eläkepäiviä, tai puttaamaan.
Uskosin tulee kiireesti lisää näitä Chalets-asuntoja myyntiin, haluavat päästä näistä arvottomista asunnoista eroon hinnalla millä hyvänsä.
Kivitippu toiminnallaan teki kauhean työn näille CHALETS-ASUNNON OMISTAJILLE. Kerätkää nimet ja vaatikaa vahingonkorvaus tai takaisin osto , nykyhetken hintatasolla joka oli ennen matujen tuloa.

Äänestä
  • Maahanmuuttovirasto maksaa Chalets-luukusta yli € 3000,- / kk. Hyvä business kiinteistöhuijareille.

    Äänestä

Kuka tarvitsee maanantai aamuna klo 7:03 tietoa majoittumisesta suoli24 palstalta.
Lappajärvellä surkutellaan ja ryvetään itsesäälissä heti aamutuimaan vai ????

Äänestä
  • Aamusta päivä parhain, on sitten kokopäivä vertailla hintoja ja laatua, asioihin pitää paneutua.

    Äänestä

Käy sääliksi näitä chalets asuntojen omistajia, asuntojen arvot tätä nykyä todella
ihan arvottomia, voi eläkeläisparkoja jotka ostivat asunnot hyvässä uskossa, viimosilla eläke euroilla ja lainarahalla, ei käypi katteeksi näitä polosia.
Kivitipun toiminta tuhosi näiden elämän työn, Ihan hirvittävä tilanne.
Matuja vaan lisää

Äänestä

Paikkoja varmasti on Koski kievarissa tai Kanavan kievarissa. Voi käydä kysymässä.

Äänestä
  • Niin ja "tähti ja koivu" kysykää

    Äänestä

Elä puhu potaskaa. Kahteen pitkän linjan bussiin menee noin 120 matkustajaa. Ne eivät lähe noin vaan seikkailemaan ensikusille. Kyllä kai jokin firma on matkan järjestänyt ja hoitanut majoituksen niin välillä kuin perilläkin.

Äänestä

ählämiloiset vittuun suomesta

Äänestä
  • Joo aloittaja on vain ärsyttääkseen lorun aloittanut.

    Äänestä

Siis ihan oikeasti, ovatko täkäläiset todella niin yksinkertaisia että ottavat Suomi24-kirjoitukset tosissaan? Voi hyvää päivää.

Äänestä

olipa tekemällä tehty kirjoitusketju. Ostakaa telttoja ja Lappajärvellä on paljon puituja peltoja. Sinne vain makoilemaan!

Äänestä

Kivitippuun vaan--ette erotu joukosta.

Äänestä

Valitettavasti nyt on sesonkiaika joten kaikki paikat ovat myyty loppuun.

Äänestä

Kunnan kannattaa ostaa koko Kivitippu jolloin saataisiin maahanmuuttajien vuokrat. Meillähän on lomayhtässä oma edustaja niin kyllä kaupat muistaisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ensilumelle kirjoitti:

Meitä olisi 2 bussillista iloisia retkeläusiä matkaamassa ohi Lappajärven. Nyt ei taida yöpyminen siellä enää onnistua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu