Eräpäivän siirto maksu

jaapajaaaaa

Pyydettiin vakuutusmaksun eräpäivän siirtoa pysyvästi toiselle kuukaudelle, koska alunperin olevalle kuukaudelle oli jo muita vakuutuksia ja lainoja, joten ettei tulisi niin isoa erää sit yhden kuun tuloista. Asia ok. Sit tulee n.5e palvelumaksu. Ok. Mut kun tuosta lapusta saa käsityksen,et tää 5e peritään joka ikisen laskun yhteydessä, koska ollaan siirretty pysyvästi maksu kuukautta.

Voiko olla mahdollista? Ymmärrän et maksu veloitetaan kun teemme siirron, mutta että joka kerta? Pitäskö ottaa yhteyttä et haluamme sittenkin takas vanhan kuukauden, silloinkin varmaa jäisi tämä palvelumaksu rullaan?

Vaikka kyse pienestä summasta, niin hyvä ujuttaa tommoisia isojen summien sekaan niin asiakas välttämättä edes huomaa. Meille ei tästä lisämaksusta mitään nimittäin sanottu kun siirto tehtiin ihan konttorissa.

0

55

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Joskus mietin

        miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
        Ikävä
        26
        5721
      2. Miten reagoisit

        Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
        Ikävä
        88
        3794
      3. Ryöstö hyrynsalmella!

        Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
        Hyrynsalmi
        59
        3515
      4. Mitä haluaisit sanoa

        Nyt kaivatullesi?
        Ikävä
        224
        2900
      5. Olisiko kaivattusi

        Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
        Ikävä
        61
        2767
      6. Ihana nainen

        Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
        Ikävä
        52
        2695
      7. Sukuvikaako ?

        Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
        Iisalmi
        32
        2530
      8. Ootko koskaan miettinyt että

        miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
        Ikävä
        153
        2420
      9. Huomenta ihana

        Mussu ❤️.
        Ikävä
        31
        2005
      10. Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa

        Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok
        Maailman menoa
        121
        1736
      Aihe