Massiivinen natotrollaus on johtanut lähinnä kannastaan epätietoisten määräärän kasvuun. Naton kannattajien määrä on kuitenkin pudonnut suhteellisesti enemmän kuin naton vastustajien. Natotrollauksen välineiksi lähteneiden sanomalehtien ja Yleisradion luotettavuus on kokenut samalla tuntuvan kolauksen. Ylivoimainen enemmistö suomalaisista ei edelleenkään halua että Suomesta tehdään Nato /USA:n vasallivaltio.
Natotrollaus epäonnistumassa
enemmistö
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
No natotrollit, miltä nyt tuntuu kun vuosia jatkunut trollaus ei tuottanutkaan tulosta?
Ei pahalta. Mamu-aallon myötä nato-kiima loppui. Viime vuonna en olisi uskonut näin tapahtuvan, mutta nyt voin sen sanoa; EI NATOLLE
Heikointa ainesta on jonkin verran saatu peloteltua mukaan natokoohojen joukkoihin, mutta suurin osa on pitänyt päänsä kylmänä.
Hienoa että suomalaiset osaa olla isänmaallisia ettei salli Naton miehittää maatamme ja täten joutuisimme venäjän ohjusten maalitauluksi!Niinistön isäntämaasopimus sopisi kuitenkin ottaa eduskunnan käsittelyyn ja arvioida Niinistön presidenttikelpoisuus!
Natokouhot ovat maanpettureita.
Tämä tieto ilmeisesti ennakoitiin, kun tuli kiireelliseksi perustaa se valtion trolliarmeija...
Onko silti pakko ostaa kalliita ja huonoja hävittäjiä?
Norja pakotettiin ostamaan...
No natotrollit, riipiikö?
Virkatrollit saavat tätä menoa potkut kun tulosta ei synny. Ai niin mutta, virkaloisillahan ei ole samaa "tulos tai ulos" vaatimusta kun oikeaa työtä tekevillä ihmisillä.
mutta koska Kokoomus ja porvaristo haluaa ei siinä enemmänstön haluat sotateollisuuden edessä paljoa paina !
Näinkin voi toki käydä.
Tekeekö ja tekikiö Niinistö tietoisesti rikoksen viedessään Suomen Naton isäntämaasopimuksen piiriin?Kun kansa mielipide pysyy jatkuvasti Nato-vastaisena,Lindberg ja Niinistö tehtaili salasopimuksen?