Tämä palsta jokseenkin ainoa jossa

hurrit tekevät säännöllisesti aloituksia persuista(persupalstaa ei lasketa), muiden puolueiden saiteilla ei tällaista näy.

Eli näkee mistä on kyse, pelkästä häirinnästä. Ja kenties hurrit uskottelevat itselleen, että täällä pyörii vain persuja, mikä on kyllä naiivia.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Täällä ei ole koskaan ollut hurreilla kiinnostusta kirjoitella, esim. kepusta, kokkareista tai vasureista. Eli nyt näillä persujutuilla halutaan vaan sekoittaa palstaa.

Äänestä

Beror det kanske på att den här spalten SFP,ligger oss "hurrit " nära och Sannfinländarna är ett parti som öppet gått ut med att de vill ha ett enspråkigt finskt Finland.

Äänestä

Helppo vastata: nettefennot ovat persuja. Joten tasapuolisuuden vuoksi täytyy puhua välillä heistäkin.

Äänestä

Nämä nettisvekot uskottelevat itselleen, että vain persut vastustaisivat pakkoruotsia. Ovat siis onnettomat luoneet itselleen demonin "persut" - ja käyvät sitä vastaan.

Äänestä
  • Nimenomaan näin.

    Mutta en ole vielä hurreilta saanut vastausta siihen, että keitä täällä oli silloin 7-8vuotta sitten kun persuista ei vielä tiedetty?

    Äänestä

  • heehehehehehe kirjoitti:

    Nimenomaan näin.

    Mutta en ole vielä hurreilta saanut vastausta siihen, että keitä täällä oli silloin 7-8vuotta sitten kun persuista ei vielä tiedetty?

    Timo Soini on ollut persujen johtaja 18 v. ja sinä väität ettei persuista tiedetty 7-8 v. sitten mitään?! Luulo ei ole tiedon väärti.
    Ja mitä tulee pakkoruotsin vastustamiseen, mikään puolue ei tällä hetkellä aktiivisesti vastusta pakkoruotsia, ei EDES persut. Joten sopii ihmetellä, mihin katosi se yletön vastustus, josta on vain rippeet jäljellä tällä palstalla. Ja kun hakee tietoa netistä, siellä ei ole vuoden 2013 jälkeen mitään tietoa siitä, että joku taho ajaisi aktiivisesti juuri nyt pakkoruotsia pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepulainen.vaan kirjoitti:

hurrit tekevät säännöllisesti aloituksia persuista(persupalstaa ei lasketa), muiden puolueiden saiteilla ei tällaista näy.

Eli näkee mistä on kyse, pelkästä häirinnästä. Ja kenties hurrit uskottelevat itselleen, että täällä pyörii vain persuja, mikä on kyllä naiivia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu