http://www.suonenjoenseurakunta.fi/suonenjoen-seurakunta
Tutustukaa vaikkapa ihan tuollaiseen inhimilliseen toimintaan jossa otetaan mukaan myös paikkakunnalle asettuneet pakolaiset. Ottakaa oppia älkääkä typerät idiootit pelkästään tuijota omaa etuanne.
Tutustukaa vaikkapa ihan tuollaiseen inhimilliseen toimintaan jossa otetaan mukaan myös paikkakunnalle asettuneet pakolaiset. Ottakaa oppia älkääkä typerät idiootit pelkästään tuijota omaa etuanne.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ne eivät vain suostuneet haravoimaan vääräuskoisten hautausmaita.
Niiden Jumala ei ole samanlainen velliperseinen helppoheikki kuin meidän että mikä tahansa käy, vaan heillä aivan oikea Jumala, joka tietää mitä vääräuskoisille pitää tehdä.
Kyllä ne taisivat sen tehdä.
Näin he palkitsevat auttajat. (Hölmöt)
https://static.ylilauta.org/files/3n/orig/dhsbl7dn/vitsi.png
Niin , he eivät ole pakolaisia vaan turviksia .Turvapaikanhakijoita jotka eivät koskaan sitä saa , koska tulevat turvallisilta alueilta .Uskontoon vetoaminen on tehnyt paljon , tosi paljon pahaa . . . mm : lähetyssaarnaajat .Semmoisten seassa on raiskureita , taskuvarkaita ,tappajia joukossa tummassa . . . ei saa olla hölmö , sinisilmäinen hölmö näitten kanssa . . . Realismi on parasta semmoisten kanssa toimiessa , realismi , ei satukirjat . . .
Uskonto on paha eikä suomen katainen kansa ole koskaan sitä oikein omaksunut oikein. Kun piispa aikoinaan kävi täällä Ruotsista, niin talonpoika Lalli veti häneltä kirveellä pään poikki eikä siinä paljon satuolennot auttaneet piispaa kun Lallin kirves puhui. Sellaisia me olemme aina olleet mistä sivistyneissä oloissa vain haittaa, mutta kun sota tuli niin nuo samat turvenuijat sitten pelastivat Suomen itsenäisyyden kun antoivat ryssille sitä mitä kaipaavat.