Onko tarkkaa tietoa, minkä maan edustus säteilytyspommittaa yöllä ihmisiä? No, varmaan myös meidän naapurilla sellainen ase, mutta myös muualta saattaa tulla. Sen verran nimittäin naapuri osoittanut käytöksellään syyllisyyttään.
Ja muuten uuden maailmanjärjestyksen porukka? Käyttävätkö harppia, tukiasemia yms. ja kuka päästi tänne ne? Joku päättäjäkin saattaa tietää jotakin.
Vainon ajathan lopussa ovat ja myös niin vaikea aika, ettei sellaista aikaa ole ennen ollut. Hirmuinen viha tuntuu olevan joillakin ihmisiä kohtaan.
Ja muuten uuden maailmanjärjestyksen porukka? Käyttävätkö harppia, tukiasemia yms. ja kuka päästi tänne ne? Joku päättäjäkin saattaa tietää jotakin.
Vainon ajathan lopussa ovat ja myös niin vaikea aika, ettei sellaista aikaa ole ennen ollut. Hirmuinen viha tuntuu olevan joillakin ihmisiä kohtaan.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pieni oikaisu: haarpia, vaikka kai sillä jotain yhtäläisyyttä harpinkin kanssa on...
Toivottavasti kansa herää ja ymmärrys lisääntyy. Nimittäin jos ei ole ymmärrystä ihmisillä, niin torjuntaakaan ei oikein osaa tehdä. Jumalaltahan ei konstit kylläkään lopu.
Mikä taho - pitäisi olla otsikossa. Viime yönä sen verran säteilytyspommitusta tuli, että päätäkin on särkenyt.
Gog ja Ros menossa Harmageddoniin!
Kyllähän kaikki merkit viittaavat siihen, että suuri sota on tulossa. On myös tulossa suuri kivi alas, johonkin mereen kaiketi lähivuosien aikana. Kivi voi olla murikka, meteoriitti tai jotain avaruudesta. Jotakin tapahtuu.
Se säteily tulee etäluettavasta sähkömittaristasi. Ne asennettiin niin että kolmas taho pystyy operoimaan niiden kautta. Pyydä sähköyhtiöltä softatiedot niistä selviää yllättäviä asioita.
Voi tulla useasta paikasta. Mutta sellaista aggressiivista ikään kuin "puukottavaa" säteilytä tuntuu tulevan alhaalta, pistelyä paikoittain. Silloin voi paikasta toiseen siirtyminen auttaa. Naapuri näyttää valvovan myöhään. Kerrankaan ei saanut millään nukuttua, kun säteilyhäirintä oli päällä, ja kello jotain yksi kaksi yöllä. No, mun puoliso meni käymään ulkona, niin katohan, kun hirveä rytinä tuli alakerrasta, niin kuin jotakin isoa laitetta olis nopeasti alkaneet siirtää. Ja olivat heti laittaneet verhoja kiinni siellä. Nukkumakohtani yläpuolella olivat olleet jotain juuri toimittamassa, ja verhot auki. Mutta juuri silloin sattui tulemaan kiire. Muissa naapureissa oli ollut pimeää. Niin mekin siihen aikaan oltiin yritetty jo unta tehdä, mutta miten nukut, kun toiset tekevät kaikkensa sen eteen, ettei toinen nuku.