Tää on komein..
8
541
Vastaukset
- Suvi
Niin onki.. Se on aivan ihQ. Oon muutes Veikon hoitaja ;)
- fazer.
jaa-a.. :) onko se sun mielestä maailman komein ori, maailman komein suomenhevonen vai kaikista maailman hevosista komein? :D olihan tuo aika komea, mutta on niitä komeampiaki nähty :p mm. tallilla jolla käyn ratsastamassa.. :) siellä on ruunikko suomenhevos ori joka on aivan hurmaava komistus :D
- ...
Mun mielest se on komein suokkari.. Hyppää hyvin ja on tosi suosittu tunneilla ja sillee.. Kaikki tykkää siitä meidän tallilla.. Tuon haluaisin ittelleni :)
- P.P.p
kauneus on katsojan silmissä.. katsoppa vaikka etain royal tai varenne... komeimpia minussa... tai passionate kemp... Olleviiri kans on ihku
- ...
Ei se mun mielest oo mikään maailman komein, mut on on se silti tosi kivan näkönen :) (terkkuja sen hoitajalle, joka on mun kaveri)
Kyllä mä oon komeempiikin nähny esim. Bandy on kans aika komee.. - Suvi
... kirjoitti:
Ei se mun mielest oo mikään maailman komein, mut on on se silti tosi kivan näkönen :) (terkkuja sen hoitajalle, joka on mun kaveri)
Kyllä mä oon komeempiikin nähny esim. Bandy on kans aika komee..Kiitos terveisistä :) Takasin vaan, vaikka en kyllä tiiä et kuka ton kirjottaa..
Eihän tuo Veikko oo mikään maailman komein hevonen..
Itte fanitan mm. Matadoria, Flyinge Amiralia, Landgrafia ja tämmösii. On tuo Robin Z: kin aika kivan näkönen. Ja Cor dé la Bryeré ( en tiiä että onko kivan näkönen)
Baikkia täytyy myöskin Fanittaa, onhan se aika ihana.. Terkkuja Lotalle...
- katsoitteko
myös ne hevosen pisteet , eipä ole mitenkään huippu kantakirja arvosanat ,
onhan se hienon näköinen, mutta aika tavanomainen , tuollaisia löytyy joka pitäjästä ja ilman noita vikoja.
en nyt oikein ymmärrä mikä tuosta niin kovin ihmeellisen tekee ?
ei paha mutta ei niin ihmeellinen- ravineiti
No ei tuonut mikään ihmeellinen ollut..
Kyllä niitä komeimpiakin löytyy... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432799SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652266Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 691119
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön255936Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39800