Kerrankin ehkä jotain hyviä uutisia.. Tämä on tietysti takaisku suvakeille, mutta kyllä se siitä.
http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2015102820563698_cm.shtml
Toivottavasti ei olla turhaan pidetty meteliä ja jotain lisäkovennuksia on tulossa ja pian että nämä elintasosurffaajat päättää jatkossa pysyä pois ainankin Suomesta!! Kova lasku tulee vielä näitä jo maahan tunkeutuneita häädettäessä..
http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2015102820563698_cm.shtml
Toivottavasti ei olla turhaan pidetty meteliä ja jotain lisäkovennuksia on tulossa ja pian että nämä elintasosurffaajat päättää jatkossa pysyä pois ainankin Suomesta!! Kova lasku tulee vielä näitä jo maahan tunkeutuneita häädettäessä..
Vastaukset 12
Vanhimmat
https://www.youtube.com/watch?v=Q_ZwkXZjg4Q
Rankka video tulijoista jotka kohta Mikkelissä. Olis aika koventaa otteita ja paljon. Aita rajalle kuten Itävaltakin aikoo tehdä.
Niin mille rajalle meinasit aidan rakentaa?
Ministeritkin alkaa viimein tajuamaan,että tässä pakolais helvetissä käy huonosti suomelle.
Ei kannta elätellä suuria toiveita ministereiden järkiintulosta. Eivät kuitenkaan uskalla tehdä ensimmäistäkään päätöstä jota EU:ssa ei hyvällä katsottaisi. Meidän pitäisi päästä irti EU:sta, muuten emme voi vaikuttaa mihinkään.
Länsi-Savon mukaan pian kartoitetaan yksityisten ihmisten halukkuutta ottaa tulijoita kotiinsa. Nyt on sitten suvakkien enää tänne kirjoitella, ennen kuin ottavat ainakin yhden tulijan siipiensä suojaan. Lehtijutun mukaan se on vapaaehtoistoimintaa josta ei makseta korvauksia. Nyt suvaitsevaiset ihmiset, on teidän mahdollisuutenne muuttaa asenteenne sanoista tekoihin. Hieno mahdollisuus, käyttäkää hyväksenne tai vaietkaa.
Tuskinpa moni suvakki suostuu sanoista tekoihin. Suvakit ovat suvaitsevaisia vain siihen asti, kun pelataan toisten kustannuksella ja rahoilla, mutta kun pitäisi ottaa oman katon alle, niin ei käy.
Olet juurikin oikeassa. esimerkiksi Turkia ja Taavitsainen ( Ja koko Mikkelin SDP ) halusivat Mikkeliin ehdottomasti pakolaisia, joten joko heillä on omat kulttuuririkastuttajat kotonaan ?
Piti siis oikein porukalla kokoontua että uskallettiin sanoa ääneen se minkä kaikki jo näki ja tiesi, jos sipilä olisi yksin Suomessa uskaltanut sanoa että Suomi ei kaipaa näitä elintasosurffaajia jatkossa niin heti olisi saanut suvakit kimppuunsa, rasisti rasisti... No toivottavasti tämä oli hyvä päänavaus.
Onko Sipilä piilorasisti? Muijansa käski antaa omakotitalon iphoneturisteille, arvaa vituttiko juhaa? Varmaan eniten vitutti kun se bodari väitti päin naamaa olevansa 17, väärennetyillä papereilla minkä Sipilä tajus heti, mutta kun kamerat kuvas niin täytyi pitää pokkaa.
Tuskin on vieläkään tajunnut. :D Partalapsilla avoimet ovet. Venäjällä nauravat Suomen ja Ruotsin touhuille täysillä.
Eikö Sipuli tajua...kyllä se tajuaa mutta rasistiksi leimaamisesta on tehty niin iso peikko että se menee koko kansakunnan hyvinvoinnin edelle.
JIpii ! Pian ei tule tähän maahan lisää turvattomuuden tunteen tuojia ! Tämä lapsiperhe kiittää !