Mitä mieltä risteytyksistä??

-ruuSu-

Itse tykkään risteytysponeista, mutta en välttämättä niitä hirmuisesti "tekisi".

Nykyään kuitenkin kaikki eivät halua risteytystä, vaikka niissä ei mitään vikaa olekkaan!!. Kannattaa siis miettiä, jos risteyttää kaksi rotua, että onko varmasti joku joka haluaa risteytyksen!.

Toivottavasti en nyt loukkanut ketään (edes hevosia), mutta halusin vain ilmaista oman mielipiteeni!!

4

705

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zaija

      Minä todellakin tykkään risteytyksistä. Tietysti on ymmärrettävää, etteivät kaikki niistä pidä.

      Itse omistan lv/nf risteytyksen. Kerrassaan mainio hevonen. Ei ehkä rakenteeltaan mikään täysi kymppi, mutta ei kummiskaan mikään huono. Perinyt lämppärin mahtavan ja kauniin ravin. Ei kuitenkaan levitä. Käynti ja laukka myöskin hyviä. Hevonen on vasta nuori, mutta tulevaisuudessa meinataan kisata joko koulua tai kenttää.

      Jahka saamme joskus haalattua oman paikan meinaan tammani varsottaa. Olen suunnitellut astuttavani sen jollain pienellä pv tai arabiorilla. Tietenkin joku rupeaa älisemään, että onko siinä mitään järkeä. Vastaukseni; on. Ei sitä ikinä tiedä miten laadukkaan ratsun siitä saa. Tai sitten ei.

      Tarkoitukseni on myöskin itse pitää mahdollisesti tuleva varsa. Vaikka eihä sitä koskaan tiedä jos joku sattuisi haluamaan laadukkaan harrastehevosen tai peräti kisoihin soveltuvan ratsun.

      • Satu

        Tykkään risteytyksistä!
        Hoidankin yhtä, arabi/welsh.
        Siro rakenteinen, mutta tosi hyvä esteissä.. *huokaa* Niin, jos oman hevosen saisin, voisin kyllä mielelläni risteytyksen ottaa. :)


      • Daisyn hoitaja

        Mäkin tykkään risteytyksistä! ei niissä mitään vikaa oo! Hoidan ite yhtä risteytysponitammaa.


    • Thiru

      Itse henkilökohtaisesti pidän risteytyksistä. Ne ovat oikeastaan aina erillaisia, todellisia persoonia. Kaikenlaisiin risteytyksiin on tullut törmättyä! :]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      438
      2457
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      13
      2292
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      250
      1445
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      82
      1129
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      62
      1046
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      413
      1022
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      898
    8. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      153
      895
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      859
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      835
    Aihe