Kyllä Suomalaiset ovat korkealle koulutettuja, sanon minä.
Palstalla lukee:
Keskustele profetioista, näyistä ja tulevaisuuden ennustuksista,
mutta mitä otsikoita saamme lukea ja vielä korkeammin koulutetut ''terapeutit'' ottavat osaa oikein korkealta taholta ko. ketjuihin.
HUHUTKIERTÄÄ JA MAKKARA KIERTÄÄ PALSTAKO?
7
56
Vastaukset
Kuinkahan sinä itse olet pysynyt aiheessa? Et ole ehtinyt keskustella aiheesta, koska syyttäjähenkesi vaatii sinua jatkuvasti jotakuta syyttämään, kuten tästäkin aloituksesta hyvin myös se puoli paljastuu. Vaadit sääntöjä ja niiden noudattamista muilta, vaan et itse piittaa niistä, koska olet korottanut itsesi niiden valvojaksi. Huokaus!
- Kts.peiliinNyt
Jarmo. Ketä nyt syytät ja mistä syytät?
Keskustelu24 Yhteiskunta Uskonnot ja uskomukset Profetiat - Jarmo__EiKirj
Tais osua kipeään kohtaan. Kyllähän se täytyy kääntää heti ympäri ja heittää takas, ihan ku se jotain auttas.
- huhutkiertää
30.3.2015 17:50
Kyllä tulee Meriittiä Palstakeisarille!
Se on syypää niin Xiina-viestien asiassa ja monien solvaamisessa!
Etät kyllä pitäis hommia löytyä? Ja palstan sotkemisen ykkösmies.... Ja aitojen profetioiden vihaaja, sensuurimies. Terveen opetukseen vimmattu vastustaja...
Mutta, uraputki tällä Profetiapalstalla on kohta TyöTodistusta vailla. Niin sanovat. Se ylitti valtuutensa, se meni överiksi.
Tuli merkintöjä Eräisiin Asiakirjoitin, siitä Palstahäiriköstä... eli? Heppu on kirjoissa ja kansissa!
Joten palstalaiset? Palstasiivojat ovat työnsä tehneet. Profetoikaa vain, mutta varokaa lipsumisia!
Jos pysytte palstan aiheessa: Profetiat, niin hyvä? Jos sekoilette takuuvarmasti tulee tornadoja!
pelkose-on
22.10.2015 10:45
Mutta otapas selvää KUKA se tehtailija on? Henkilö on kyllä tiedossa, mutta koettaa piilotella itseään nimettömänä. Pelkää.- piilotteletitsekkin
ET USKALLA OMALLA NIMELLÄ KIRJOITTAA VAAN HUUTELET PPUSKISTA!!!!
- bythewayy
ei tässä nytten "xiinasta" puhutakkaan vaan "xiina" kakkosesta!!!
- nfhjj
psykoosia sairastaa moni ihminen suomessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1554906Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813586SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402243Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä952113Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?272019Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191478Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051370