Kirkkonummen asemalla on ilmestynyt asuntovaunu jossa lukee grilli. Kuka on asuntovaunulle antanut luvat parkkeerata nurimikolle ja myydä grillituotteille?
Tätäkö me halutaan ? Ei taida olla puhtaus ihan kodalla koska mitään juokseva vettä sinne ei tule eikä siinä ole viemäriä. Entäpä ilmanvaihto?
Tätäkö me halutaan ? Ei taida olla puhtaus ihan kodalla koska mitään juokseva vettä sinne ei tule eikä siinä ole viemäriä. Entäpä ilmanvaihto?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se on kuules mun koju! Mä pesen kusella kaiken mitä tarvitsee. Tuu maistaa ellet usko. Kusen sun, lapses ja koiraski päälle. Tuu maistaa tuleeee... saat niin kovan ripulin, että pershuuli punottaa viel joulunakin.. saatanan kyselijä, nyt alkaa kusi lentää, se haisee!! Tuu maistamaan uutta itsetehtyä smetanaa..... saat kusisuihkun suoraa suuhu ja saa sun koira ja lapski
Kirkkonummella kaikki on mahdollista. Vaan jos ajelet 40 alueella 47km/h olet iso rikollinen mutta jos makkaraa myyt nurimikolla asuntovaunusta olet kovis.
Mitä makkaraa se myy, omaaksako?
Kuules se on Raija Vahasalon kioski. Hän kun jäi työttömäksi niin osti vanhan Soliferin ja siihen laittoi lihismyyntipisteen. Kun on ministeri niin saa tehdä mitä haluaa niin saa myös tehdä jos on sukunimeltään Selänne.
Hyvä Raija!! Juuri tälläistä esimerkkiä suomi kaipaa. Ei pidä ylenkatsoa töitä vaan tarttua tilaisuuteen kun sen aika koittaa. Plussaa tästä Raijalle ja Kirkkonummen Kokoomukselle.
Hienoa yrittäjyyttä entiseltä kansanedustajalta. Ei ihme että kokoomusta sanotaan yrittäjäpuolueeksi. Ja kykypuolueeksi. Näillä eväillä Kirkkonummi nousuun!
Yksinkö Raija kioskia pyörittää? Pitää todella nostaa hattua Raijalle. Toivottavasti kunta tukee yrittäjä Raijaa ja tilaa kunnanvaltuuston tarjoilut Raijan nakkikioskista.