Leikata eläkkeet ja asumistuet!
Mäntylä jaksaa kiimassa
voipersurotat
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Leikkaamalla saadaan keväällä rasvaset osingot masuun.. Kokoomuksen juoksutyttönä Mäntylä tietää kenen etua ajaa!
Voiko alempaa tekoa olla, kuin leikata pieneläkeläisiltä asumistuet ja eläkkeet. Osinkojen maksujen kasvattamiseksi?
Nyt kyllä hieman liioittelet. Osa säästöistä tarvitaan persujen vaatiman autoveron alennuksen rahoittamaiseen. Kalleimpien autojen kohdalla autovero alenee huomattavasti, joten asumistuen leikkaukseen on perusteltu syy.
Loput säästöistä tarvitaan persujen linjauksen mukaan verottajalta pimitettävien osinkotulojen vero-osuuden korvaamiseen. Joten kyllä se murtumaton persulinja on pitänyt, olette vain kateellisia persujen menestyksestä.
Sattuipa silmään Ampparissa, näitä ei tehtäis ilman Persujen mukanaoloa
http://demokraatti.fi/tassako-on-kiitos-sairaan-vanhuksen-tuskainen-viesti-miten-suomen-hallitus-voi-nain-kovin-kiduttaa-elakelaisia/
Tätä tää "työnväenpuolue ilman sosialismiä" taitaa tarkoittaa.
Kiitos linkistä! Jätin jo melkein lukematta seuraavan jutun, koska se alkoi sanoin: Raha ei riitä (niin se vaan on). Mutta kannattaa lukea:
http://demokraatti.fi/raha-ei-riita-elamiseen-sdpn-ihalainen-saa-koskettavaa-palautetta-elakelaisilta/#at_pco=tst-1.0&at_si=5634c043aebcf62b&at_ab=per-2&at_pos=0&at_tot=2
Hallintarekidterin veronkiertoon eläkeläisten rahat tarvitaan! Persujen Turunen ajaa sitä tukkaputkella, kiitosnamuja kokoomuselta kerjäten!?