Lidl pohjatyöt alkaneet

Tokmannin viereen rupesivat pohjia tekemään.jo oli aikakin.
24243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Mää taas kuulin,että ei pohjaa tehdä vielä.Alotetaan kuulemma kattotöistä.
Kaikkee määki kuule,kun se on pakko,kun mää en nääje.

Äänestä

Vai sinne se tulee.pääseekö ylävistalta sinne linja-autolla.

Äänestä
  • Juu, taksillakin pääsee ja potkukelkalla, kun tulee liukasta.

    Äänestä

  • Ei pääse mutta ala-vistalta pääse.
    Liukkaille ei pääse?

    Äänestä

Mun miälestä ne ovat kyllä heinäpaaleja paremminkin kuin betonisäkkejä, joita tarvitaan pohjan valussa.

Äänestä
  • Kuuleppas heinäpaali,ajappa uudestaan vaikka sillan kautta ja kato sieltä.tänäpä oli tullu kylttiki oikee sinne.

    Äänestä

  • Määnäi kirjoitti:

    Kuuleppas heinäpaali,ajappa uudestaan vaikka sillan kautta ja kato sieltä.tänäpä oli tullu kylttiki oikee sinne.

    Ite oot paali,voiko siitä muualta ajaa kun tuon "sillan"kautta?

    Äänestä

  • No ole sinä sitte aivoton taikina.et taida osata lukea mitä siinä kyltissä lukee.

    Äänestä

  • Määääääkinnäin kirjoitti:

    No ole sinä sitte aivoton taikina.et taida osata lukea mitä siinä kyltissä lukee.

    Kuules rähmäsilmä,osaan lukea,mutten oo käyny vistalla vuosikausiin joten.........

    Äänestä

  • Määnäi kirjoitti:

    Kuuleppas heinäpaali,ajappa uudestaan vaikka sillan kautta ja kato sieltä.tänäpä oli tullu kylttiki oikee sinne.

    Katselin sillalta. Heikosen takapihaa radan varrelta on jollain kaivinkoneella hieman tasoiteltu, muttei niin ahtaaseen paikkaan kyllä kauppaa rakenneta. Lisäksi tuostahan on Tokmannille matkaa satoja metrejä.

    Äänestä

ICA kauppa on tulossa sinne ruotsi jyrää.

Äänestä

Kyllä on tietonne hataralla pohjalla sanon vaan

Äänestä

Mistäs kuulit että juuri lidlin pohjatyöt????????????

Äänestä

On erään kiinteistöhoitofirman tontti jossa pohjatöitä kaiketi tehdään??

Äänestä

Kyll määki kuuli mitä siihe tule,mut en mä oo nii hullu et mää se teill kertoisi,hullui te ootte,kun ette mittä tiärä.

Äänestä

Jihuu .järki käteen, lidl siihen tulee ja ostoksille.kiinteistö firma sai pohjatyöt...... Ihanaa Lidl ihanaa.

Äänestä
  • Kävin kysymässä sinne tulee Hesburger.

    Äänestä

Nyt on saatu oikean käden tietoa. Lidl tulee, mutta ei suinkaan Tokmannin viereen, kuten aloittaja haaveili, vaan K-Markettia vastapäätä pellolle. Kahden vuoden päästä pitäisi jo kauppa käydä'.

Äänestä

Loimaa sai Suomen suuremman lidlin kun vinkusivat lidliä monta kertaa

Äänestä

Ettei tulisi pakolaishotelli.

Äänestä

Mikä ihme teitä Liiterissä ihastuttaa? Kannatte rahanne mielummin ulkomaalaiseen jättikonserniin kuin suomalaisten omistamaan S-ketjuun?

Äänestä
  • Sepä se, jos rahaa olisi liiemmälti, voisihan sillä muihinkin kauppoihin kävellä. Nykyään on vaan kaikesta niin tiukkaa, kun eletään pulakautta ja vain harvoilla on edes työtä.

    Äänestä

Pakolaiskeskus tulee. Kaupungin rahoilla tehdään.

Äänestä
  • Ei kaupungilla rahoja ole, vaan velkaa . Juuri kerrottiin, että velka on jo 3500 euroa asukasta kohden.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyväsiitätulee kirjoitti:

Tokmannin viereen rupesivat pohjia tekemään.jo oli aikakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu