Rajamäen uimahalli
Onse kumma kun klaukkalalaisia syrjitään, ja rakennetaan pieninpään peräkylään monen miljoonan euron uimahalli? Klaukkala nyt vaan olisi ollut kaikinpuolin parempi vaihtoehto hallille, onhan klaukkala sentään iso paikka. Kunnan johtajat vastatkaapi kysymykseeni nyt jos uskallatte ottaa vastuun päätöksistänne!
8
65
Vastaukset
- Klaukkalalainensinse92
Nii!!!!! Taitaa HERRAT olla olut kännissä ku tästä taasnpäättäny. Muilta leikataan ja keskelle mettää laitetaan uimahalli et herrat pääsee saunoo. Kyllä on ihme touhua.....
- Kuntademokratiaa
Se on ongelma kun ei yhtään kiinnosta äänestää kunnallisvaaleissa. Pitäisi löytää ehdokas joka voi päästä valtuustoon ja sitten edistää asiaa.
- tuliko äänestettyä ?
- oliko oikea ehdokas ?
- ajoiko hän lupaamaansa asiaa
- tuliko se varmistettua ja annettua palutetta.
Taitaa edellinen kommentoija olla itte eniten kännissä. - Klaukkalalainensinse92
KUULES!! Pojan loppi mää oon äänestäny enneku sää olit viel ees margariinipakitissa!! Son varma!!!!!?
- Klaukkalayes
No ei se mikään synti ole olla kuppia nauttinut. Kyllä mullekkin on maistunut tänään.
Kippis vaan !
Pojankloppi en valitettavasti ole ( 60v)... olen vaan hieman huolestunut siitä...ettei medän kuntalaisten tärkeimmät vaalit kiinnosta. - Kalev19
Joo kyll' son nii et jos ei äänestä ni ei tartte inistä, mutku on menny ihmisil usko poliitikkoihi.Ja Kyllähä se kuppimaistuu näi periantaina soo synthi!!
- Edelleentyhmä
Onhan se monella mennyt, pari tuttua oli yhden kauden valtuustossa. Mitta tuli täyteen. Papereita tuli kyllä luettavaksi mutta jossain muualla ne päätökset tehtiin.
Sinänsä positiivista että puolue ei niin paljon merkitse, vaan miltä kylältä. Jos kylän edustajat haluaa puolueesta riippumatta katovalot kylään, suuri todennäköisyys on että ne tulee. Tämä on lähidemokratiaa :-)
Kunnan asiat on juuri niitä meitä koskettavia asioita, kuka niitä sitten hoitaa jos ei me.
- kirkonkyläläinen
Minusta on hienoa että pieneen ihanaan kylään (esim kyläpäivät) tehtiin uimahallin laajennus. Voittehan te Klaukkalassa vaikka luistella.
- Marko_N
Mielestäni kunnan palveluja ei voi keskittää esim vain Klaukkalaan tai Kirkonkylään, näin laaja-pinta-alaisen kunnan palvelut pitää jakaa tasaisesti kaikkia kuntalaisia tasavertaisesti kohtelevalla tavalla, aivan niinkuin nyt on tehty.
Nythän Klaukkala on saamassa toivottavasti hyvin palvelevan monitoimitalon, hyvä niin.
Huolissaan vaan täytyy edelleen olla kunnan päättäjien kyvystä hoitaa taloutta sen vaatimalla vakavuudella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisan uupuvat päivitykset ja tuoreet rikosepäilyt
Mikäs kun Maisa ei ole viikkoihin päivittänyt instaa ja nyt ollaan lehdissä tälläisistä.. 👀 https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/010c6594-780f-419214322Taksinkuljettaja Niina Syrjäläinen (Ristiinasta)
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33ec61ee-a6fb-4422-8ecc-982c68a91196 Viimeinen havainto eilen tiistailta n.17:48. Kadonnut kotoaan tilataksin kans13312208Notta ny se on tuloos! Sinimustat rekisteröityy puolueeksi.
Vanhat hyvät ajat palaavat. Joukko ultra-isänmaallisia ovat perustamassa uutta puoluetta. Työnimenä on nyt Sinimustat. Nyt tulee vihervasemmistolaisel5678531Huomio ! Huomio !
HUOMIO HUOMIO HUOMIO Niina Syrjäläinen ja Taksi auto rek SNS-438 on kadoksissa. Nina ja hänen taksiautonsa katosivat Ristiinassa: ”Huoli on suuri” –1245596Ikea palkkaa pakolaisia hienoa!
Huonekalujätti Ikea aikoo tarjota Suomessa työpestin noin 70 pakolaiselle kolmen seuraavan vuoden aikana, yhtiö kertoo tiedotteessaan. – Pakolaiset o3014988