Näkeekö lottovoiton joku vj:ssä

Jos joskus saisi jonkun voiton omalle tililleen ja on vj:ssä niin saako siitä kukaan tietää kun siitähän ei mene veroja ja vj:ssä ei tarkasteta tilejä?
1055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jos saisin lottovoiton, maksaisin ensimmäiseksi kaikki velat pois.

Äänestä
  • Minä taas siirtäisin koko lottovoiton ulkomaille velkojien ulottumattomiin ja häipyisin maasta.

    Äänestä

  • hjkhjkhjkhjköjh kirjoitti:

    Minä taas siirtäisin koko lottovoiton ulkomaille velkojien ulottumattomiin ja häipyisin maasta.

    Missä rehellisyytesi ja omantunnonarvosi?

    Äänestä

  • Rehellisyys ja omanarvontunto ovat lähinnä tyhmien, vajakkien ja muiden sopulilampaiden ominaisuuksia. Yksikään noista ei saa olla.

    Äänestä

  • Olisipa sellainen kone, joka kertoisi ihmisen todellisen mielenlaadun etukäteen eikä vasta kokemuksen kautta. Tämä pätee niin lainaamiseen kuin ihmissuhteisiinkin.

    Äänestä

  • tttuyyuo kirjoitti:

    Rehellisyys ja omanarvontunto ovat lähinnä tyhmien, vajakkien ja muiden sopulilampaiden ominaisuuksia. Yksikään noista ei saa olla.

    Toivottavasti saat viettää paljon aikaa kaltaistesi seurassa.

    Äänestä

Maksettu arpajaisvero ilmoitetaan verottajalle, koska tilille tulevalle rahalle pitää olla lähde, muuten pankin pitää tehdä ilmoitus tulevasta rahasta verottajalle.

Äänestä

jos minä voittaisin aikuisenoikeenison lottovoiton, niin kyllä minä ilmottaisin sen vj:lle, ja haluaisinehkä purkaa järjestelyn ja antaa koko sen järjestelyn arvon.

Toisaalta... eipä minulla ole velkaa.... ja toisaalta ei ole sitä lottovoittoa

Äänestä

Summa ei olekuin1/3 velkasummastani joka tulee melkein kokonaisuudessaan järjestelyn aikana maksuun. Tottakai maksaisin koko summan pois jos voitto olisi vähintään velan kokoinen. Mitenkä käy jos ilmoitan et sain voiton, lyheneekö vj aikani vai miten?

Äänestä
  • Joudut maksamaan lisätilityksiä kun sen aika tulee,eli velkojilla on 2 v. aikaa vj:n loputtua vaatia lisätilityksiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jenniesz kirjoitti:

Jos joskus saisi jonkun voiton omalle tililleen ja on vj:ssä niin saako siitä kukaan tietää kun siitähän ei mene veroja ja vj:ssä ei tarkasteta tilejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu