Geenitieteen data osoittaa Raamatun Aadamiin

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IlkimyksenEsi-isi

      Osanottoni. Vaikka taidat kyllä olla jo kaiken sellaisen ulottumattomissa.

      LEISOLA ON EVOKKI!!!!

      • iteooot

        Ei oo


      • NiinEttäEvokkiSeOn
        iteooot kirjoitti:

        Ei oo

        Leisola teki kaiken leipätyönsä evokkina ja totesi darvinististen mallien toimivan. Kunnon kreationisti ei tämmöiseen sorru.


      • lopetavalehtelu

        Älä solvaa Leisolaa noin kuvottavilla valheilla


    • Normi.Nalle

      Kissan paskat. Jyväskylän lähellä on 6000 vuotta vanhoja kalliomaalauksia. Milloinkas se Aadami eli? Oliko se suomalainen?

      • asdasadak

        Ei ole niin vanhoja, hihasta saa vedettyä miten suuria vuosilukuja vaan haluaa.


    • Tietysti.näin

      ei kukaan järkevä ihminen voi olettaa, että eläimen geenit hyppää hitaasti toisenlaiseksi sekä uroksen että naaraan kohdalla, ja vähitellen näin erkaantuvat yhä uusien geenihyppäyksien kautta, kuten on oma laji syntynyt sekä uros-geenihyppyjen ja naaras-geenihyppyjen omaksi lajikseen erkaantuen, tämähän on tietysti ihan scifiä ja mieletöntä uusien lajien syntyteoriaa eli evoluutiota vailla mitään järkeä koko asiassa. Jos näin luonnossa olisi, lisääntyisivät vähäistä geenihyppyä olevat, jos yleensä olisivat edes lisääntymiskykyisiä enää täysin teoreettisen geenihypyn jälkeen, sen valtavirran kanssa, ja näin ei voisi koskaan syntyä mitään uutta lajia vaan rotuja voi kyllä syntyä erilaisten geologisten muutosten tai eriytyvien populaatioiden kautta, kuten nähdään koirissa erittäin selvästi ihmisen jalostuksena, ja valitettavasti huonoa jälkeä tuottaa tällainen sillä sairauden lisääntyvät sisäsiittoisuudesta, kuten myös ihminen voi ymmärtää ihan omien tutkimusten kautta, mutta Jumala on sen Raamatussa ilmoittanut jo kauan ennen sitä ihan konkreettisesti, mutta ei kaikki ihmiset tätäkään ymmärrä.

    • Ihan.alusta.luomisesta

      lajit ovat olleet lajeja, ja tietysti näiden kuuden vuosituhannen aikana ja varsinkin mantereiden erkaantuessa toisistaan, on tapahtunut mielenkiintoista populoitumista omille mantereille, ja tätähän Darwin sitten voi tutkia Galapagos saarilla, mutta johtopäätöksensä "lajien synty" kirjassa vain vääriä.

      • varmuudella.tähän

        löytyisi myös todisteet nykyisistä "eri" lajeista omilla mantereilla, ja sama laji kyseessä vaikka eri suuntaan jostain syystä olisi värityksensä ja muuten muodolliset seikat siinä samassa lajissa. Linnuissa tämä selvästi havaittavissa Euroopan ja Pohjois-Amerikan lajeissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      64
      11670
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8861
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      19
      4467
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      23
      4004
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3861
    6. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      92
      3766
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3646
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      16
      3455
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      39
      3267
    10. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      42
      2491
    Aihe