Evoluutioevankeliumia sairaille

Ylhäältä käy käsky "mutatoi!", niin ota keho mutaatioiden sanoma ilolla vastaan ja niin sinä tartuntataudin vaivaama pelastut.

-----------------------------------------------
http://www.tiede.fi/uutiset/uutinen.asp?id=49712
"Hyppivät geenit immuniteetin salaisuus"
TIEDE 23.12.2004 webbisaitti

"Johns Hopkinsin yliopiston tutkijat ovat nyt löytäneet kärpäsiltä Hermes-nimisen hyppijän, jonka dna:han aiheuttamat mutaatiot muistuttavat antigeenien tunnistuksessa tapahtuvia muutoksia. Hyppymuutokset ovat hyvin lähellä sitä tapaa, jolla puolustussolujen useista geeninpätkistä valikoituu yksi tai useampia tehtävänään tuottaa sopiva coktail tunnistusmolekyylejä tai vasta-aineita. Näissä soluissa tapahtuu säännöllisesti mutaatioita, jotka lisäävät torjuntavaihtoehtojen valikoimaa."

-----------------------------------------

3

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • filosohovi

      Onpa valtavan älykkään suunittelijan koodaamaa tekniikaa, jonka ihminenkin viimein hokas?

      Mitä se on ollutkaan ennen rappeutumista?

    • Mitäs tämä sanoo?

      Mihin pyrit tuolla jutulla? Luomisevolutiikkaan tuo käy aivan yhtä hyvin.

    • BOA

      Tiedoksi vaan että tässä ei mitään uutta ainakaan minulle ole. Kyseisen asian perusteet löytyi genetikan oppikirjoista jo 1990-luvun alussa...täysin sopusoinnussa evoluutioteorian kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      83
      3265
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      37
      2074
    3. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      169
      1850
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      304
      1403
    5. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      35
      1308
    6. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      113
      1254
    7. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      93
      1229
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1110
    9. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1094
    10. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      28
      1071
    Aihe