Menisitkö tapaamaan?
Sanotaan että Hän tulee niin että kaikki näkevät
yhtäaikaa.
Tulisiko sitten "verkkoon".
Ottaisitko facebook kaveriksi?
Jos Jeesus tulisi
12
61
Vastaukset 12
- a-----a
Kysyisin miten helvetissä mies on jaksanut ja kehdannut seurata seuraajiensa tolloiluja vuosituhansia puuttumatta niihin mitenkään.
Aloittajaneiti ei kylläkään sanonut, että Jeesukselta saisi kysyä jotain. Paasatahan nämä hänen seuraajansakin vain haluaa, joten miksi idolinsa olisi sen vuorovaikutteisempi.
- 019283
Jos hän nyt tosiaan vaivautuisi todistamaan olevansa todellinen, niin kyllä minä silloin muuttaisin mielipidettäni ja uskoisin. Mutta en kyllä edelleenkään palvoisi tai pitäisi häntä kovin mukavana kaverina.
- lihan.syöjät.kris
Uskaltaako Jeesus tulla kun Kristityt haluaa maistaa Hänen verta -ja lihaansa.
- Jeesus on nähnyt Elävien kuolleiden yö päivä -leffat eikä uskalla senjälkeen tulla
kun urisena zombilauma siiinäkin himoittsee vertttaaa... Twitterissä voisin seurata, mutta facebookissa otan kaveriksi vain hyviä tyyppejä.
- 787877
Jeesus sipaisi pallihikeään kaikkien nenukkiin ja pääsi ristille. Pilatus ei pitänyt tästä ollenkaan ja Jeesus keksi Pilatus-riipunnan. Nyt kaikki ateisiset ahmija-akat apinoi tätä Pyhää lajia aamujen ostos-tv: materialiahelvetissä.
Onko muiden evankeliumien tarinat sitten virheellisiä? Miksi juuri Johanneksen evankeliumi? Se on niistä nuorin, joten tarina on kerennyt todennäköisesti muuttua eniten väitetyistä tapahtumista ennen kirjoittamista. On melko todennäköistä että koko Jeesus-hahmo ei ole lainkaan historiallinen henkilö. Selvää kuitenkin on, että samat fysiikan lait pätivät 2000 vuotta sitten kuin tänäkin päivänä, joten Jeesuksen ihmeteot voidaan samantien unohtaa.
- 6777
Pallihiki on Jumalan Lahja!
- 7776
Mutoinhan juostessa ja kovempaa liikkuessa siemennesteen tuotanto ja laatu kärsisi ja sillä olisi hirvittävät seuraukset ihmiskunnalle. Eli olet siinä oikeassa, että pallihiki todistaa Jumalan olemassaolon.
- Anonyymi
Jeesus menisi varmasti Himalajalle pitämään kuuluisan vuoristolaissaarnan hinduille. Hän puhuisi tietenkin hepreaksi, mikä olisi kaikille kuulijoille hepreaa. Vain pyhät lehmät ja puhuvat aasit nyökyttelisivät ymmärtäväisesti.
- Anonyymi
Autuaita ovat puhuvat aasit, sillä niiden on taivasten valtakunta. = אשרי החמורים המדברים, כי הם מלכות שמים.
- Anonyymi
Jos tulisi, niin oikeuteenhan tuo pitäisi viedä lupaustensa pettämisestä.
" osa teistä ei maista kuolemaa..."
Kuinka moni onkaan pilannut elämänsä odottelemalla turhaan tätä heppua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1281106- 1471043
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63778PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49567- 42529
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33511- 63483
- 22437
- 13431
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7401