Palautetta on mahdollista antaa tänä vuonna ensimmäistä kertaa myös Tampereen Orivedellä tuottamista palveluista.
Tampereen kaupunki järjestää laajan asiakaspalautekyselyn sosiaali- ja terveyspalvelujen asiakkaille. Kyselyyn vastataan sähköisesti osoitteessa www.tampere.fi/sotekysely. Vastata voi sekä suomeksi että englanniksi. Kysely on avoinna 2.-15.11.2015.
Asiakaspalautteen kysymykset liittyvät muun muassa palvelujen saatavuuteen, asiakkaan kohteluun, työntekijän ammattitaitoon ja palvelun hyödyllisyyteen. Mukana kyselyssä on noin 250 sosiaali- ja terveyspalvelujen toimipistettä.
Kyselyn tulokset julkaistaan Tampereen kaupungin verkkosivuilla vuoden loppuun mennessä. Lisäksi tulokset luovutetaan tilaajalle, avopalvelujen johtokunnalle, avopalvelujen johtoryhmille, tuotantoyksiköille ja palvelupisteille.
Tuloksia hyödynnetään sosiaalipalvelujen ja terveydenhuollon tuotantoyksiköissä palveluiden parantamiseksi. Tulosten perusteella yksiköt tekevät suunnitelmia toimenpiteistä asiakastyytyväisyyden lisäämiseksi ja toiminnan kehittämiseksi.
Viime vuonna asiakaspalautekyselyyn vastasi yli 2 600 henkilöä.
Tänä vuonna voisi tavoitella sitä, että saataisiin enemmän vastauksia?
Vastaa kyselyyn: Sosiaali- ja terveyspalvelut
Vastailemisiin
2
136
Vastaukset
- Vastasinmutta
Väitätkö että Orivedellä olisi paljon sossun asiakkaita? :D
Ei muuten ole ensimmäinen kysely Oriveteläisille. Kyselyjä on ollut aiemmin ainakin kaksi Tampereen palvelujen aikana. - Vastailija
Hyvä kun ollaan Tampereen "alaisuudessa" ja kyselyjä tehdään, saadaan tietää missä mennään oikeasti....Vastailemaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135