Tyhmä kansa

itse666

Sanoisin vain että vihaan suomalaisia. Ylimielinen ja vähä-älyinen kommunisti kansa.

12

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olenpakana

      Hyvä näin,nyt suksi vittuun Suomesta,kiitos.

      • att2

        Kyllä sieltä viisaat ovat jo lähteneet.


      • 2tta
        att2 kirjoitti:

        Kyllä sieltä viisaat ovat jo lähteneet.

        Eivät ihan kaikki, mutta nykyiset matuttajat ajavat pois viimeisenkin järjen rippeen.


      • uy765rg

    • AurajokeenKusija

      Lisään vielä Ap:n mainioon tekstiin että ovat juntteja, rumia, huonokäytöksisiä rasisteja.

      • paskapalaahyvin

        Kyllä Tallukka-at syttyy ja palaa iloisesti. Vihonviimenen Wokkaus.


    • tapsaidoll

      Tapsa ei ole tyhmä. Hän ei vihaa suomalaisia, ei ole vähä älyinen. Vielä vähemmän kommunisti. Mikä NISTI sä oot?. Käytätkö mietoja, kovia vai muuntoa. Ei sul pieniä tai vähän pidempää lainia ois tarjoo. Pikku laskut meinaan päällä. Äkkii nyt tänne! Sydänpysähtyy... Just laitoin Tapani kansan LP levyltä soimaan "viinaa huumeita ja väkivaltaa" biisin.

    • lastemmesuomi

      Tämä luettavaksi eduskuntaan , miniStereille, erityisesti ulkoministerille ja presidentille

      ULKOMAAT

      JAPANI: MUSLIMEIDEN HELVETTI?

      MARRASKUU 11, 2015 RIIPPUMATON MEDIA

      Siinä missä EU-päättäjät konttaavat rähmällään islamille antautuen ja alistuen, Japanissa ollaan ymmärretty asiat oikein jo alusta pitäen. Kohteliaat japanilaiset ovat tiukkoja tässä yhdessä asiassa: Muslimit ja islam laitetaan aisoihin… ja rajusti.

      Tässä Japanin ’muistilista’ muslimeille:

      Muslimeiden on osattava japaninkieli ja ymmärrettävä maan lait

      Sharialaki on kielletty Japanissa

      Arabiankielistä koraania ei saa tuoda maahan

      Japani on ainoa maa joka ei anna muslimeille kansalaisuutta

      Muslimi ei voi saada pysyvää oleskelulupaa

      Japanin yliopistoissa ei lainkaan opeteta arabiankieltä eikä muita ns. muslimikieliä

      Japanin valtion kanta on, että kaikki muslimit ovat fundamentalisteja, ja Japani kieltäytyy muuttamasta muslimilakejaan

      Islamin julistaminen ja levittäminen on kielletty Japanissa

      Japani on maa jolla on pienin määrä lähetystöjä muslimimaissa

      Muslimi ei voi vuokrata asuntoa Japanissa

      Toimii! Japanissa onkin erittäin pieni muslimiväestö, eikä Japani ota vastaan lainkaan muslimipakolaisia. Waseda yliopisto arvioikin, että Japanin muslimiväestö on vain noin 0,05% väestöstä. Maa on yksinkertaisesti tehnyt nämä päätökset ja seisonut niiden takana. Mitä siitä on seurannut? Onko Japanin maine mennyt pilalle? Onko Japanikuva maailmalla murskautunut? (Kuten median ja poliitikkojen mukaan Suomen maine on nyt pilalla, kun emme ole ottaneet enempää muslimeita.) Koetaanko Japani nyt törkeänä islamofobisena maana? Ovatko japanilaiset natseja ja rasisteja? Tuskinpa. Ehkä Japanin maine ja uskottavuus ovat vain parantuneet entisestään.

      Adachi_Museum_of_Art01st3200

      • lisänäkökulma

        Hienoa !
        Jaa tätä muihinkin palstoihin.
        Antaa tervettä näkökulmaa .
        Asioita saa lähestyä toisin.
        Oletteko muuten ihmetelleet miksi turvapaikan hakijat eivät juurikaan ole kristittyjä tai muita syrjittyjä tai vainottuja ryhmiä ?
        Salakuljettajat ottavat rahat ja " poistavat" ei -muslimit matkan varrella.
        Kaikki hukkumiset eivät ole onnettomuuksia.


      • fffddfdffd

        Unohdat sen tosiasian japanista että ei se maa ole paras omille kansalaisillekaan. Yksi esimerkki tästä on se että kilpailu on niin kovaa että jos et pääse arvostettuun kouluun niin olet häpäissyt perheesi ja monesti se päättyy itsemurhaan.


    • newhampshirealitoli

      Tosiasia suomalaisista on se että he ovat eläneet keskenään keskellä metsiä erossa muusta maailmasta. Tämä näkyy esimerkiksi siinä että eri uskonnot täällä ovat naurun kohde.

      Sitä ei moni vielä näe mutta suomi on nyt tilassa jossa se todennäköisesti tulee syöksymään maaksi josta puhutaan "loistava tulevaisuus takana". seuraukset mitä eristyneisyys on tuonut ovat iso syypää siihen.

      mielestäni itsenäistymisen aikoihin ollut suomalainen sisu on menettänyt merkityksensä viimeisen 100 vuoden aikana. Eron on aina nähnyt kun olemme verranneet Ruotsiin joka on aina ollut askeleen edellä. Entinen työkaverini joka on syntynyt ja elänyt pitkään ruotsissa puhui juuri sitä mentaliteetista mikä ihmisillä on lapsesta alkaen mikä suomesta puuttuu kokonaan.

    • kansanisti

      kommunistikansa kirjoitetaan yhteen, höhlä!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      92
      4706
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3892
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      202
      3758
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1318
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1202
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      159
      1173
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1075
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe