Näyttääkö Helsinki itäblokilta

Helsingissä on runsaasti itäistä arkkitehtuuria. Kaduilla pyörii paljon verskapukuisia juoppoja. Juuri kukaan ei hymyile.
8108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Autonrottelot savuttavat ja kilisevät mukulakivien päällä. Uusi auto on harvinaisuus.

Äänestä

Lisäämällä pakkoruotsia Helsingin rakennuskanta keski-Eurooppalaistuu väliyyömästi.

Äänestä

Persut hallituksessa ?

Äänestä

Mitähän sinä psyykelääkkeiden turvottama läski arkkitehtuurista tietäisit.

Äänestä

näyttävätkö ihmiset mielestänne enemmän länsimaisilta vai ryssiltä?

Äänestä

Helsingin empirekeskusta voittaa mennen tullen Tukholman keskustasaaren pikku kivitönöt.

Äänestä
  • Muistuttaa Pietarin keskustaa. Pietariahan sanotaan "Pohjolan Pariisiksi"!

    Äänestä

Pikkupietari?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MitäMieltäOlette kirjoitti:

Helsingissä on runsaasti itäistä arkkitehtuuria. Kaduilla pyörii paljon verskapukuisia juoppoja. Juuri kukaan ei hymyile.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu