Hurrit joutu käpälämäkeen Ukrainassa!!

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö ruottalaiset tajua että Porosenkon Ukrainassa on täysi anargia?

Äänestä
  • "Piru, miten pelottavaa"
    - Piru, miten pelottavaa. Olen todella järkyttynyt. Täällä on joukko, joka selvästi jahtaa Malmön kannattajia. Se on voinut olla suunniteltua, sillä tätä on jatkunut koko päivän, Härenstam totesi Expressenin mukaan.

    Maanantaina joukko naamioituja miehiä hyökkäsi jo Malmön fanien kimppuun, ja yksi kannattaja jouduttiin kuljettamaan sairaalahoitoon.

    Härenstam ja kuvaaja Fredrik Pilheden tulevat saamaan erityistä suojelua ennen ottelua.

    - He ovat nyt hotellilla, ja ovat saaneet ohjeistuksen pysyä siellä toistaiseksi. Heille järjestetään turvakuljetus stadionille, kertoi SVT:n urheilupäällikkö Per Yng Expressenille.

    Suomen aikaa kello 21.45 alkava ottelu pelataan Lvivissä, koska Shakhtarin kotikaupunkia Donetskia pidetään liian vaarallisena paikkana Ukrainan kriisin takia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolli57 kirjoitti:

Omat koirat puri kirjaimellisesti ,kun hurrit hakattiin
heidän ihannemaassaan Ukrainassa
http://yle.fi/urheilu/svtn_toimittaja_joutui_pakenemaan_suorasta_lahetyksesta_ennen_mestarien_liigan_ottelua_ukrainassa__piru_miten_pelottavaa/8429506

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu