Minä olen päättänyt näyttää nenäpäivälle pitkän nenän, koska nenäpäivän tuotosta ei mene senttiäkään kotimaan vähävaraisille, vanhuksille, lapsille eikä sairaille. Kaikki rahat kerätään ulkomaisiin kohteisiin, missä korruptoituneet virkailijat vievät koko potin avuntarvitsijoiden jäädessä nuolemaan näppejään.
Näytän nenäpäivälle pitkän nenän
6
133
Vastaukset
- eiköyhäntarviantaa
Ei sinun tarvitse antaa. Jos ihminen kerran on niin vähävarainen ja maksukyvytön niin minnekään keräyksiin ei ole pakko osallistua.
Kyllä täällä Suomessa on köyhiä ihmisiä joilla ei ole edes ruokaa.
Kukaan ei syytä sinua. - Lookisyk
Nenäpäiväkeräykseen ei tarvitse, eikä pidä antaa lanttiakaan.
Vähävarainen, maksukyvytön. Hienosti sanoi hän. Hän voi, tuttujen nähden, laittaa sen Virolaisen setelin tai kolikon keräykseen. Onpa sitten maksukykyinen ja varakas tuttujensa mielestä.
Narsistia ei voi auttaa. - saatananpaskat
Milloin Suomen paska risti maksaa moiniun lomailuni, miksi kustannetaan mustien apinoiden lomailut?
- rtyu
Ihmiset on vaan niin vitun tyhmiä ei voi mitään
- fatwafatwa
En edes tiedä mikä joku typerä nenäpäivä on eikä vois vähempää kiinnostaa!
- MÄ-SULLE-NÄYTÄN
EI VOI PALAUTTAA, KOSKA SUOMESSA ON TYÖVOIMAPULAA
KORKEAKOULUTETTUJA AMMATTI-IHMISIÄ TARVITAAN
SUOMEEN !
luotettavia insinöörejä
luotettavia lastenhoitajia
luotettavia nuoriso-ohjaajia
luotettavia tutkijoita, mm. HIV, tuberkuloosi, loiset, hepatiitit, keuhkokuume jne...
luotettavia lääkäreitä ja mikrobiologeja
http://static.mvlehti.net/uploads/2015/11/12254324_848987001888134_606835658_n.mp4?_=1
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2709995IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3207180Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?851893Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1151582Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61481- 1091181
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751149Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin47946Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus24810MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762