Taas yksi selvä evouskomus .

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015110520616661_ul.shtml

Evousko ohjailee tutkjoiden ajatukset siihen suuntaan että tokihan vahvempi syö aina heikomman, ja tässä tapauksessa jättiläiskotikissa muka söisi itseään heikomman isäntänsä tai emäntänsä.

Täyttä höpöä ja helppoa todistaakin höpöksi, sillä kotikissa on jätetty miljoonia kertoja pikkuvauvan kanssa kahdestaan pitkiksi ajoiksi ja vaikka kuinka olisi nälkä niin ei se vauvaan koske.
1261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

"...kotikissa on jätetty miljoonia kertoja pikkuvauvan kanssa kahdestaan pitkiksi ajoiksi ja vaikka kuinka olisi nälkä niin ei se vauvaan koske."

https://www.google.fi/search?q=cat attack baby&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=lmE7Vv-nLIKbsgGhza6IBA

Äänestä
  • Jehhehhe, huomasitkos että noissa videoissa oli kuin okikin kameramiea kukana, hehe. Siis lavastettuja juttuja tietenkin eikä lapsilla ollut oikeasti mitään hätää.

    Äänestä

Kyllähän vainoharhaisuus (villi)eläimillä on luonnollista, ja hengissäselviämistä edistävää.

Äänestä

Tarkoitettiinko tässä nyt täydellisiä venäläisnaisia vai jotain muita kotikissoja? Itse asiassa tavalliset venäläisnaiset käyvät työssä, Neuvostoliitto oli pitkän aikaa edelläkävijä naisten tasa-arvokysymyksissä. On monia asioita, joista venäläiset voivat ihan oikeasti olla ylpeitä, kuten ensimmäinen ihminen avaruudessa. Jostain syystä näistä ei vain saisi nykyisin Suomessa puhua, heti leimataan Pietarin trolliksi.

Äänestä
  • Se menestyjä oli Neuvostoliitto, ei Tämä itsetuhoinen Venäjänrääpäle.

    Äänestä

Samoin on isojen maiden sotavarusteluiden tiedot,joita ei saisi panna Nato-
vastaiseksi,koska me olemme nyt jo epävirallisesti liittyneet siihen.Sitä ei voida julkisesti ilmoittaa maailmalle,koska seurauksena on varmasti suomen
alistaminen venäjän vallan alle,ja mahdollinen 3-M-sodan alkaminen,niin
se on hiuskarvan varassa.

Äänestä
  • Ilmeisesti myös salaliittoteoriaisuus on keskeinen osa kreationismia jyrrrin avaimenreiästätirkistelymoralismin ohella.

    Äänestä

  • kekek-kekek kirjoitti:

    Ilmeisesti myös salaliittoteoriaisuus on keskeinen osa kreationismia jyrrrin avaimenreiästätirkistelymoralismin ohella.

    Ei ilmeisesti vaan on.

    Äänestä

Olen itse kiinnittänyt samaan asiaan huomiota juutupesta eri kissaeläimiä tarkastellessani.

On kuitenkin hyvä huomioida, etteivät kaikki kissaeläimet ole aggressiivisia. Kuten ihmiset, kissaeläinten luonteenpiirteissäkin on eroja. Jotkut ovat agressiivisempia kuin toiset. Esim. jotkut säyseämmät leijonat sopivat luonteenpiirteidensä vuoksi mainostuotantoon.

Jos maailma olisi Jumalan tuntemusta täynnä, niin yksikään peto ei tekisi pahaa ihmiselle. Itseasiassa ne eivät tekisi pahaa edes toisille pedoille, koska saisivat vehreistä kasviksista riittävästi ravintoa syödäkseen.

Muuten sinänsä ihan mielenkiintoinen tutkimus.

Luonnossa selviävät eläimet saattavat tätä nykyä olla viekkaita, mutta alunperin leijonan oli tarkoitus paistatella auringossa ja syödä kedon kukkia.

https://www.youtube.com/user/oomyfok/videos

Äänestä
  • Jos kirjoitit tuon nauramatta, olet Buster Keaton. Tai Eemeli.

    Äänestä

"Täyttä höpöä ja helppoa todistaakin höpöksi, sillä kotikissa on jätetty miljoonia kertoja pikkuvauvan kanssa kahdestaan pitkiksi ajoiksi ja vaikka kuinka olisi nälkä niin ei se vauvaan koske."
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2577997/Father-calls-911-help-enraged-cat-attacks-baby-bails-family-including-DOG-bedroom.html
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/4507250/Cat-attacks-baby-girl-in-cot-leaving-her-needing-17-stitches.html
http://community.babycenter.com/post/a29121737/cat_attacked_my_baby
https://mysmelly.com/Archive/CatAttackedANewborn/cjwpv/post.htm
Joopa joo.

Äänestä
  • No kuka pöljäke meni ottamaan villikissoja lemmikiksi??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jyriopettaaabiologiaa kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015110520616661_ul.shtml

Evousko ohjailee tutkjoiden ajatukset siihen suuntaan että tokihan vahvempi syö aina heikomman, ja tässä tapauksessa jättiläiskotikissa muka söisi itseään heikomman isäntänsä tai emäntänsä.

Täyttä höpöä ja helppoa todistaakin höpöksi, sillä kotikissa on jätetty miljoonia kertoja pikkuvauvan kanssa kahdestaan pitkiksi ajoiksi ja vaikka kuinka olisi nälkä niin ei se vauvaan koske.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu