Halonen on tämänpäivän aatelinen

Demari tovereineen.
Eivät maksa ex aatelisten tapaan veroa press eläkkeestään.
Sosialisti presidentit. Jotka jopa huutaen vaatii veroja lisää.
Miten sitten omakohta.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

pressat saa eläkkeensä verottomana ?

Äänestä
  • Sosialisti pressat.
    Ahneet sosialilistit

    Äänestä

Jos Halonen maksaisi veroa eläkkeestään, sillä verolla saataisiin maan asiat kuntoon. Paljon suurempi potti tosin olisi tullut siitä, jos Kekkonen olisi maksanut veroa palkastaan ja eläkkeestään.

Äänestä
  • Ei sillä nyt maan asioita saada kuntoon, mutta monen asiat kyllä.
    100 tuhatta- parisataa tuhatta euroa kolmelta sosialisti presidentiltä. tähän mennessä, kun eläkkeellä olleet.

    Äänestä

Vennamo sanoisi "rosvot kiinni".
He tämänpäivän rosvoja, sosialistit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hassua.mutta.totta kirjoitti:

Demari tovereineen.
Eivät maksa ex aatelisten tapaan veroa press eläkkeestään.
Sosialisti presidentit. Jotka jopa huutaen vaatii veroja lisää.
Miten sitten omakohta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu