Sipilä nöyrtyi KOMPROMISSIIN

Muistattehan vielä, kun tuo sama mies uhosi uhmakkaana torstaina telkkarissa, että mitään kompromisseja ei tule!

Mutta sitten kuitenkin mies joutuikin nöyrtymään ja anomaan aamuyöhön asti, että Stubb suostuisikin hyväksymään hänen kompromissinsa.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"mitään kompromisseja ei ole pöydällä"
sanoi Sipilä!

Äänestä
  • Kepuloisten saivartelua :D

    Ja sitä paitsi Susanna Koski paljasti jo eilisaamuna, että pöydällä on 15 alueen kompromissiehdotus, josta Sipilä ja Soini sitten telkkarissa valehtelivat suoraan päin kansan naamaa, ettei muka mitään ehdotustakaan edes olisi. Ja sitten kun jäi valehtelusta kiinni, niin Soini alkoi katkerasti haukkua siitä kokoomusta.

    Tyypillistä persuilua alkaa haukkumaan muita omista virheistään :D

    Äänestä

Jessus mitä teatteria tämä valtaapitävien toiminta on. Valehdellaan mediassa kansalle ja ollaan niin samaa pataa, vaikka juuri on puukotettu selkään. Juha Sipilällä on suuri urakka kuroa haavat umpeen ja saada luottamus toimimaan. Tämä katastrofi on syntynyt LUOTTAMUSPULASTA. Ei tuo Stubb:n toimintakaan nyt ole kehumisen arvoista. Toiset neuvottelee, hän kehuu kuuntelevansa popradiota alaikäisten tapaan. Sitten twiittailee, mulkoilee ja kehuu vähän päästä hei me pysytään hallituksessa.

Äänestä

Kokoomuksella hirmuinen ministeriylivoima hallituksessa, kun Sipilä ja Berner lasketaan mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ytutyuyuy kirjoitti:

Muistattehan vielä, kun tuo sama mies uhosi uhmakkaana torstaina telkkarissa, että mitään kompromisseja ei tule!

Mutta sitten kuitenkin mies joutuikin nöyrtymään ja anomaan aamuyöhön asti, että Stubb suostuisikin hyväksymään hänen kompromissinsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu