Tulipalo Jalasjärvellä

Jalasjärvellä on kuulemma palanut 1000 neliön halli alkuviikosta. Onko kenelläkään tietoa että missä päin jalasjärveä ja kenenkä kiinteistö ?
91267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Soita summissa ihan kenelle vaan Jalasjärvellä, kyllä tiedetään. Mikään muu ei siellä ihmisiä kiinnostakkaan, kuin toisten asiat, tai tulipalot. Kysy samalla oliko Halli vakuutettu, ym.

Äänestä

Kyseinen halli on minun käsitäekseni paikallisen osamyyjän ja taitaa sillä olla joku metallipajakin tai on ainakin joskus ollut. Nimi taisi olla palomäki

Äänestä

Halissa on ollut useamman eriyrityksen toimitilat. Yks noista on ollut tuo( tulipalomäki)on vissiin jo 3 Mas halli mikä sillä on palanut pienen ajan sisällä. Ei taida olla kaverilla puhtaat jauhot pussissa kun noita halleja palaa yks toisensa jälkeen

Äänestä

Eihän tuossa mitään epäselvää ole selvä vakuutus petos jos minulta kysytään

Äänestä

Tunnen hyvin nuo Palomäen veljekset ja pakko myöntää että paskaa säkää on ollut kun kolme tulipaloa on tullut samalle miehelle mutta aina olen saanut hyvää palvelua ja ikinä ei ole tarvinnut epäillä että olis tahallaan sytytetty.

Äänestä

edellisestä palosta on vuosi ja silloin jo oli hämärää touhua kun juuri ennen paloa oli siirretty varaosa kaupan ylijäämä tavarat halliin joka viikkoa myöhemmin paloi. ja lisäksi on ollut tässä palojen välis pari vesivahinkoa. kyllä vesi vahinko hyvä on muttei tulipalon voittanutta.

Äänestä

ei se omena kauas puusta putoa. mitä voi tulla pojista kun isä on jo täysi päiväinen yhteiskunnan elätti. ja aika harvoin näkee poliisien tutkivan 4 miehen voimin vahingossa sytytettyä tulipaloa.

Äänestä

Voi voi mitäköhän tähänkin sanoisi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tmikkonen kirjoitti:

Jalasjärvellä on kuulemma palanut 1000 neliön halli alkuviikosta. Onko kenelläkään tietoa että missä päin jalasjärveä ja kenenkä kiinteistö ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu