häirikkö saadaan kuriin?
Milloin "pois pakkoruotsi"
kysynpävain
3174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Jokunen viikko sitten tämä "pois pakkoruotsi" heltyi selittämään tekemisiään. Hänen häiriköintinsä motiivina on se, että persuja kritisoidaan väärin perustein. Se, ettei hän pysty oikomaan mielestään väärää tietoa selväsanaisesti keskusteluketjuissa, jää arvoitukseksi.
Häiriköinti viittaa jonkinlaiseen autismiin tai persoonallisuushäiriöön, jossa omaa maailmankuvaa häiritsevät tekijät pyritään tuhoamaan trollauksella. Viestejä tulee niin paljon ja sellaisina vuorokaudenaikoina, että kyseessä taitaa olla sairaseläkeläinen tai pitkäaikaistyötön. Joka tapauksessa hän tarvitsisi apua ja nopeasti.
Se, ettei ylläpitäjä reagoi asiaan ilmiannoista huolimatta, on käsittämätöntä. Onko todellakin niin, ettei ylläpitäjällä ole teknistä valmiutta sulkea pelkkään häiriköintiin keskittyvää trollaajaa ulos palstoilta?
Ja vaikka olisitkin, arvaa kiinnostaako ketään.
Näin sen täytyy olla. Ei ole nimittäin ollenkaan tervettä avata päivittäin useita kertoja kymmeniä häiriköinti alotuksia palstalle.
Lasteni koulun rehtori täällä Ruotsissa koulun päättäjäisissä sanoi sanat,jotka ovat tavattomantoisenlaisina, kuin tavallisesti kuulee, painuneet mieleeni (lapseni ovat kaikki käyneet peruskoulun suomeksi)." Nämä suomalaislapset ovat onnellisessa asemassa. Pienellä erikoisvaivalla heillä on ymmärrettävissä koko Pohjola. Me , ruotsalaiset, emme ymmärrä sanaakaan suomea!" Yksi heistä puhuu tanskaa ja norjaa,jota minäkin ymmärrän, koska se on melkein ruotsia. Islanti on jäänyt vieraaksi!
Tätänykyä he ovat kaikki täysin kaksikielisiä. Kaikki tulevat erinomaisesti toimeen englannilla. Kaksi heistä puhuu sitä sujuvasti. Toinen heistä opiskelee viidettä vuotta USA:ssa ja se toinen on oppinut varsin ihmeellisen ja erikoisen urakehityksensä aikana.
Ei se ruotsinkieli aina niin paha ole! Ja suomenkielen merkitys vain kasvaa,sitä kun ei moni osaa!
Miksi pitäisi saada pois? POIS, pois pakkoruotsi ja kaikki pakko. Olen sitä mieltä, että Suomessa suomipakko on oikein, muut kielet tulisi olla vapaita valita. Että pois vaan. Ja äkkiä. Miten niin häirikkö? Hyvä, että joku tuostakin epäoikeudenmukaisuudesta muistuttaa.
Kyllä rupeaa olemaan jo sen luokan häiriköintiä että luulisi ylläpidon piittaamattomuuden jo loppuvan vai voiko olla että tämä häirikkö on tosiaan niin ovela kuin väittää olevansa?
Täälläkö ylläpitoa kiinnostaisi mitä kirjoitellaan - paskanmarjat. Luotsit takaisin !!
Miten niin häiriköintiä? Nämä ovat mielipiteitä. Suurin osa suomalaisista on samaa mieltä.
Eikö saa olla tätä mieltä?
Kerro oikea mielipide tästä asiasta.
No ei ole normaalia mielipiteen ilmaisua tehdä samasta aiheesta kymmeniä aloituksia päivittäin tuomatta mitään lisää aiheeseen pelkkää samaa lausetta toistaa.
Sairaalta vaikuttaa tuo pakkoruotsi höpöttäjä.
Soini pois, pakkoruotsi pois. Kaikki olisivat tyytyväisiä.
Tämä häirikkö ei tajua tekevänsä vain hallaa perussuomalaisille ja pakkoruotsin vastustajille. Itse kannatan persuja ja vastustan pakkoruotsia. Häirikkö saa vain vastareaktion aikaan. Emme kaikki perussuomalaiset noin hulluja ole.
Aika pitkälti vaikeaa uskoa tuota väitettäsi, oletko seurannut mitä puolueeliittinne oikein puuhastelee ? Kyllä pitää hulluus aika lähellä olle, jos jotenkin vielä kykenee tuota puuhaa itselleen perustelemaan. Pakkoruotsi häirikön toimet persujen uskottavuutta vähiten syövät.
Syövätpä kuitenkin. Tuollainen käytös on mielestäni sukua terrorismille. Haluan sanoutua irti moisesta. Pystymme puolustamaan perussuomalaisten toimia muutenkin, myös pakkoruotsin vastustamista.
Itse kannatan ns. pakkoruotsia ja olen valovuoden päässä persuista. Siinä olen samaa mieltä, että tämä henkisesti sairas tekee karhunpalveluksen persuille ja mulle pakkoruotsista höpöttäjille, asiallisillekin keskustelijoille, ja koko vastustamalleen asialle..
Mitä ihmeen pakkoruotsin vastustamista? Tietääkseni persut pettivät tässäkin. Minun puolesta ruotsin kieltä tulee opettaa kuten ennenkin, ja samoin pakkosuomea suomenruotsalaisille niin kuin tähänkin asti, mutta luulisi niiden vähän pettyneen, jotka odottivat persujen poistavan toisen kotimaisen kielen oppivelvollisuudesta.
Idiootti tuo pakkoruotsihöpöttäjä ainakin on.
Joo ei ole kaikki kunnossa kyseisellä henkilöllä.
Häirikkö on saatava kuriin.
Jotka kannattavat pakkoruotsia, niin heidän verojaan voisi nostaa "vapaaehtoisesti" noin 10%:lla, joilla varoilla kustannettaisiin kaikki kaksikieliset palvelut ja erilaiset instituutit.
Kahden kansalliskielen vuoksi niitä palveluita on ja tulee olemaan tulevaisuudessakin. Pakkoruotsi on erillinen kysmys. Se voidaankin poistaa jossain vaiheessa.
Ja olen huomanut saman kuin moni muukin, ylläpito ei näytä olevan kauhean kiinnostunut poistamaan epäasiallisia viestejä täältä ylipäänsä.
Jos kerran sekä pakkoruotsin kannattajat että vastustajat ja kaikki muutkin ovat sitä mieltä, että tämä henkilö pitää pysäyttää, eikö Allers voisi nyt laittaa taitavimpia atk-tyyppejään töihin. Luulisi noin suuresta lehtitalosta osaajia löytyvän?
Luulisi kyllä. Jotenkin uskon että ylläpito antaa kyseisen häirikön mellastaa, en itse ainakaan usko häirikön omia selityksiä siitä että olisi niin ovela kuin väittää olevansa.
Taas "pois pakkoruotsi" häirikkö tehnyt palstan täyteen alotuksiaan. eikö tätä häiriköintiä tosiaan saada jo kitkettyä?
Ilmeisesti keskustelusulku on kierrettävissä lähettämällä viesti siten, että lähettäjän osoite häivytetään. Tällainen toiminta on täysin suunnitelmallista ja siten terrorismiin verrattavaa sananvapauden häirintää. Toivottavasti ylläpitäjä tekee asiasta rikosilmoituksen, niin tämäkin häirikkö pääsee tarvitsemiensa palvelujen pariin, kun kerran ei pysty itse hakeutumaan hoitoon.
Juuri näin pitäisi toimia. Jokin pakko oireinen häiriö on oltava jos päivittäin näitä aloituksia tehtailee.
Häiriköltä tulee aina vaan sekavampaa paskaa. Nyt toistaa PS.
ylös
hUOMENNA LÄHTEE! jIPPII OLI AINOA PALSTA KYMMENEN VUOTTA SITTEN. tota jätkää pitääihanoikeesti kunnioittaa. Jippii oli niin hyvä palsta.
Palsta täynnä taas häirikön aloituksia, eiköhän olisi aika laittaa häirikkö jäähylle?
Ei näköjään halutakaan saada pakkoruotsipojua kuriin?