Kymmenen, kaksikymmentä, kolmekymmentä, sata...?
Montako vastaanottokeskusta Suomi vielä kestää?
onko_mitään_kattoa
1053
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
suomi kestää vaikka kuinka monta. Velkarahaa saa vielä halvalla, joten sillä mennään loppuun asti.
"Velkarahaa saa vielä halvalla"
no vois sen irtoavan rahan silti paremmin käyttää. ostettaisiin sillä vaikka kansalle viinaa. juhlittaisiin vuosi. sitten on rahat kuitenkin loppu. olisi kuitenkin kansalla ollut vuoden hauskaa, toisin kuin näillä nykyisillä sijoituksilla..
päättäjiäkin muisteltaisiin hyvällä. "oli se juha reilu mies kun viimeisillä rahoillaan osti meille viinaa" vs "oli se juhad täysi kyrpä kun viimeisillä rahoilla otti tänne matuja".
Rajaa ei ole.
Hyvinkäälle avataan karvajalkahautomo.
Tähän asti rauhallisista oloista tulleista somaleista ja irakilaisista on työllistynyt n.13% ja loput elävät veronmaksajien piikkiin.
Noista työllistyneistäkin jokainen nauttii yhteiskunnan palveluista, saa lapsilisää, koulupalveluja, terveydenhuoltoa, hyvin todennäköisesti sosiaaliavustuksia, asumistukea ja mitä kaikkia niitä onkaan.
Meillä on aika monta kantasuomalaistakin työttömänä ja jo ennen tätä ryntäystä on yritetty keksiä, että mistä voidaan karsia ja mitä veroja voidaan nostaa ja keksiä uusia.
Konkurssi siis oli jo muutenkin tulossa, joten maa ei kestä ainuttakaan vierasmaalaista.
Valtionvelka kasvaa rajua vauhtia http://www.velkakello.fi
Ajetaan alas terveyskeskuksia että rahaa riittää vastaanotokeskuksille.
Lisäksi tarvitaan poliiseja, tuomareita, vankiloita vartijoineen ja MIELISAIRAALOITA hoitamaan maahantunkeutujien sotasyndroomaa. Miten mielenterveyttä sitten hoidetaan henkilöiltä jotka ovat jo tullessaan manipuloituja valehtelemaan lähettäjänsä ja tulevan tehtävänsä sekä työhistoriansa taistelijana ja poliisin palveluksesa ? Luvataanko syytesuoja ja turvapaikka oikeutetusti vihaisilta uhrien omaisilta ? Tulijoitten kulttuuriinhan kuuluu myös VERIKOSTO, annetaanko senkin tapahtua omankultturinsa mukaan, vai lakimuutoksella, lääketieteellisesti valvottuna nykytekiikkaa hyväksi käyttäen.
Perleke mitä touhua!!!!!!!!!!!!!!!
Ruotsissa loppui jo tilat, kohta meilläkin.