rumat jouluvalot

joulupoliisi

2

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä

      sivuilla HUUTAMINEN sekä kaikki kirjoitusvirheet paljon enemmän kuin jotkut jouluvalot, jotka sentään valaisevat tätä kaamosajan pimeyttä!

      Esimerkkejä:
      " OLEMME USEITA VUOSIA SEURANNEET SUOMALAISTEN JOLUVALOJEN ASETTELUA JA MIETTINEET MITÄ IHMETTÄ IHMISTEN PÄÄSSÄ LIIKKUU SILLOIN, KUN HE ALOITTAVAT JOULUVALOJEN ”MUODON” SUUNNITELUN?"
      "SUUREN RIKOS MÄÄRÄN VUOKSI OLEMME PÄÄTÄNEET AUTTAA NÄITÄ ONNETTOMIA TAPARIKOLLISIA, JOTKA UUSIVAT RIKOKSENSA VUOSI TOISENSA JÄLKEEN, OHJEISTAMALLA HEITÄ OIKEA OPPISEEN JOULUVALOJEN ASENTAMISEEN."
      "voit myös lähettää meille kuvia lähialueidesi jouluvalo rikkeistä parhaat kuvat julkaisemme sivuilla. Älä turhaan lähetä asiattomia kuvia niitä ei julkaista!"

    • Ameriikassa

      on tapana?

      Ja saanen kysya etta missahan olivat kuvat joulupoliisien omasta pihasta? Noin niinkuin esimerkkina sivistymattomille kansalaisille.

      Ja kylla Ameriikassakin osataan kauniisti koristella, loytyy toki niita hullujakin..

      Ja eiko se ole paa-asia etta koristelija itse tykkaa?

      Harvinaisen huono provo mutta pakko vastata. On kylla tekijalla ollut tylsaa ja liikaa ajanpuutetta.

      "Kerrostaloissa ajateltava muidenkin koristeluita" my ass

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      28
      2973
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      65
      2643
    3. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      15
      1714
    4. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1428
    5. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      110
      1422
    6. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1417
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      24
      1197
    8. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1116
    9. Kalateltta ja Siipiteltta

      Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la
      Kuhmo
      14
      1093
    10. Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä

      Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest
      Ikävä
      59
      1005
    Aihe