Hienoa, että huumekauppiaat saavat tuomionsa ja että huumetuomiot (ainoana) ovat sellaisia mitä täytyykin, eli vuosien ehdottomia.
Jokainen annos on tie heIvettiin ja nyt saatiin valtava määrä tuota nuorisoamme tuhoavaa saastaa pois kaduilta.
Erityisesti riemastuttaa, että kovan työn jälkeen nämä kuolemankauppiaat saavat vain ankarat tuomiot, eikä valtavia voittoja, kuten he kuvittelivat.
Jos huomaat naapurisi tai kenen tahansa käyttävän tai edes kyselevän huumeita, niin ilmoita poliisille. Jokainen vihje on tärkeä ja johtaa lopulta pidätykseen.
Muistakaa myös, että vaaratonta huumetta ei ole, eikä liioin laillista. Jos ystäväsi on sekaisin mistä tahansa, niin hän tarvitsee apua ja sitä voi antaa, kunhan ilmoittaa hänestä viranomaisille, niin he selvittävät, että mitä hän on käyttänyt ja ohjaavat asianmukaiseen hoitoon ja selvittävät mistä myrkky on peräisin.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015110920636209_uu.shtml
Taas hyviä uutisia
0
115
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va601701Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661179- 138963
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu15811Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63632- 41608
- 70583
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa91571- 45508
- 47495
