Kuule, jos sulla on tiukkaa teeppä näin:Kun seuravaksi saat rahaa, Maksa ensin kaikki pakolliset laskut, ja sitten loput jaa neljään osaan, sitten jaat sen 1/4 vielä 7 osaan. Näin ollen sinulla on rahamäärä joka sulla on tuhlattavissa yhdelle päivälle.
Ja joka päivähän sun ei sitä päivän rahamäärää tarvi tuhlatakkaan. Sillon on joku päivä enempi käytössä tai säästät seuraavalle kuulle tai laitat sen talteen säästöön.
Sen sanon, että jos et sitten pärjää vika on sussa.
Ja joka päivähän sun ei sitä päivän rahamäärää tarvi tuhlatakkaan. Sillon on joku päivä enempi käytössä tai säästät seuraavalle kuulle tai laitat sen talteen säästöön.
Sen sanon, että jos et sitten pärjää vika on sussa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mie laitan kaikki ylimääräise rahat nettipeleihin.
Älä laita. Laita possuun.
Mie laitan huorriin ja viinaan.
Menisitte röihin
No ei ehi, kun pitää säästää ja suunnitella.
Menehän röihin siitä jaloista pyörimästä, kuulikko amis?!11
Kokeilin aloittajan konstia.
Tuli 3 euroa 23 senttiä päivälle.
No mutta jos et tuhlaa joka päivä sitä 3 euroa, niin sulla on muutaman päivän jälkeen toistakymmentä euroa. ELi syö sitä kaurapuuroa, juo vettä ja odota 3-4pv niin voit tuhlata. Ja osta lisää kaurahiutaleita kun olet rahoissas, lidlis on 49c paketti. Älä keitä niin paksua puuroa ni kestää paketti pitempään.
,,heh hee... olipa hauska.. älä keitä paksua puuroa...hyvä ohje. Pitää muistaa, mut tiiäkkö, se on silloin velliä! Olet keksinyt vellin.
Miten jäbä voi tuhlaa jäbän aikaa täällä ku jäbän pitäs olla jo röissä? Alahan selittää ja sassiin sitten!11 Kuulikko, röihin meet!11
Lidliin en mene. Siellä käyvät vain mamut ja hyysarinsä.
Mene mene vaan, vaikka huviksesi, mitää ei tarvi ostaa jos silt tuntuu. Mää ihmisten pariin heillä on sanansa sanottavana. Kannattaa kuunnella viisaampia. Jos vaa silt tuntuu.
KATO MUA! KATO MUA! KATO MUA!! Sää et kattonu!
Ostan aina tarvittavan määrän ruokaa 4 päiväksi ja en sitten tuhlaa 4 päivää rahaa muuhun. Suunnittelen ruoka ostokset aika tarkkaan. Eilen ostin kyllä kanasuikaleita koska oli tarjouksessa 400g paketti 1,99, normaalisti maksaa 3,59. Ostin niitä 20 pakettia joten syön kanaa tässä vielä monta viikkoa.