Hallitus haluaa avata lisää maahantuloreittejä

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/827810/Afrikan maat vaativat lisaa laillisia reitteja siirtolaisille
Orvon mielestä EU-maiden pitää kunnostautua ennen muuta laillisten ja turvallisten reittien tarjoamisessa niille, jotka hakevat turvapaikkaa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikö niitä nyt ole jo ihan tarpeeksi?

Tänne pääsee opiskelijana, urheilijana, töihin työluvalla, turistina jos on rahaa, taiteilijana etc etc

Ei tässä mitään uusia laillisia reittejä kaivata. Ei euroopalla ole yhtään mitään käyttöä niille jotka eivät nykyisiä laillisia reittejä pitkin tänne pääse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittus kirjoitti:

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/827810/Afrikan maat vaativat lisaa laillisia reitteja siirtolaisille
Orvon mielestä EU-maiden pitää kunnostautua ennen muuta laillisten ja turvallisten reittien tarjoamisessa niille, jotka hakevat turvapaikkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu