Pääsi sellainen aamupieru, että ikkunaverhot ovat ihan siekaleina. Kissakin rääkäisi ja meni sängyn alle mistä ei nyt suostu tulemaan pois. Tuhot alkaa kohta korjattu. Tapiseeraamaan pääsen tosin vasta viikonloppuna.
Olipahan pammaus
paukkupersu
33116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Kissa on saanut pamauksesta pahan trauman. Se pitää viedä terapiaan missä kotieläimiä totutetaan elämään paukuttelevien persujen kanssa. Ota yhteys puoluetoimiston työmieheen kurssituksen saamiseksi. Voit myös mennä kissasi kanssa suoraan puoluetoimistolle työmiehen yksityiseen pieruterapiaan. Siinä kissaa pierrään naamaan niin pitkään, että se tottuu pieruihin eikä enää sähise.
Onnistuiko terapia?
Terapia onnistui hyvin. Nyt kissa on rauhallinen ja alkaa kehräämään kun pikkuisenkin pieraisee.
Tässä on alkamassa pierujumppa ja terapia?
https://www.facebook.com/imagelehti/photos/pb.313219601021.-2207520000.1447227552./10153130149856022/?type=3&theater
Oli siinä ihmettelemistä kun viime kesänä pierujumpparyhmä veti treeniä puistossa. Homma haisi 100 metrin päähän kun porukka tykitti tahdissa. Tuli mieleen, että mitenköhän onnistuu sisätiloissa...?
Toimistolta kannattaa tilata kunnon treenivermeet - niistä saatavat tulot suoraan säätiön kassaan. Otsapantaa suositellaan - se auttaa ettei ohtasuoni posahda kovassakaan puserruksessa.
Tässä työmies wirallisten pierujumppavermeiden mannekiinina:
https://www.facebook.com/imagelehti/photos/pb.313219601021.-2207520000.1447227552./10153130149856022/?type=3&theater
Persuilla pieruhumppa (jolla ylistettiin Isä Timoa) on vaihtunut Putkosen vetämäksi pierujumpaksi kautta maan?
Isä-Timo on määrännyt, että jokaisen persun velvollisuus on pieraista ainakin 10 kertaa päivässä. Näin puolue säilyttää ilmaherruuden vaikka gallupeissa suosio onkin laskenut.
Ja tässä Isä Timon vala kaikille Suomen köyhille. Hän paiskii "töitä" niska limassa, että tämä persutavoite saavutetaan.
https://40.media.tumblr.com/08e2a91cd6952d7a59473d0bd8ab9fc7/tumblr_nn44g3cy1U1r0kot2o1_500.jpg
Jytkystä on tullut maan tapa, kiitos Soinin. Nyt voi hienompi leidi piereskellä vapautuneesti missä tahansa.
Odotan pieruetiketin opettamista mannekiinikurssien opetusohjelmissa. Täytyy hienon ihmisen sentään jotenkin erottua kaiken maailman renttuprööttäilijöistä.
Pitääkö eliittipierua varten pukeutua eri tavalla kuin rahvaan pierua varten?
Tottahan toki juhlapuvussa pitää pierrä juhlaetiketin mukaan. Ns. sieväpierun eli juhlapierun määritelmä löytyy persupuolueen säännöistä pienellä präntillä "Perussuomalainen juhla" osion alaviitteestä.
-Mutta kun se on aina yhtä juhlaa, kun persua pierettää, tapahtuu se sitten haalareissa tai smokissa??
Etiketin mukaan sievän pikkupierun voi päästää myös presidenttiä käteltäessä jos on onnistunut saamaan kutsun itsenäisyyspäivän linnanjuhliin. Ei ole hyvä liioitella kunnioittavan tervehdyspierun voimakkuutta, jotta presidenttikin voi pitää vastapierunsa kohtuuden rajoissa - presidentin pierunhan tulee olla voimakkaampi kuin alamaisen pierun.
Iivisniemen suunnalta on kuulunut hirveä pamaus. Hätäajoneuvot lähtivät liikkeelle mutta saivat palata tyhjin toimin - kyseessä olikin vain Soinin hätäpieru, kun oli lukenut lehdestä seuraavan jutun:
http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/sebastian-tynkkynen-erottamiseni-peruttava-tai-1811-jalkeen-alkaa-taphtua/2171078?pwbi=59ca243f20b77786f6ee6ff8aca9d012
Jotenkin vaan tuntuu aika käsittämättömiltä tämän tasoiset aloitukset ja kommentit palstalla. No, jokainen kykyjensä mukaan . . . .
Pieruhuumori on ylivoimaisesti parasta mitä puolueesta löytyy työmiehen ruskearaidalliset kalsarit mukaan luettuna. Antaa pieruhuumorin kukkia sillä se on puolueen vahvin voimavara.
Melkein kuin tynkkysen aivopieru!
Tynkkynen taitaa olla persupuolueessa ainoita joilta ei narahtele jatkuvasti aivopieruja. Kunhan voittaa oikeudessa ja Soini joutuu lähtemään, puolue saa Tynkkysestä loistavan seuraavan puheenjohtajan.
Pitääkö Putkonen mustaa listaa niistä persuista, jotka ovat uskaltaneet raukkamaisesti ja hajotusmielessä pieraista kovemmin kuin Isä Timo?
Pelkopierut raikuvat pSS:n puoluehallituksen kokouksissa?
Paukkupieruja harjoitelleet persukommandot tullaan sijoittamaan itärintamalle pelotteeksi venäläisille. Kun "Soinin urut" soivat Karjalan korvissa, iivana lähtee käpälämäkeen ja pysyy kaukana rajastamme.
Entä jos peru SS:ää tullaan syyttämään kaasuaseen käytöstä? Isä Timon pieruthan ovat tunnetusti sinappikaasua ärtsympiä??!!
Itärajan turvaksi täytyy äkkiä kouluttaa lisää persukommandoja. Heitä pitää sijoittaa tasaisin välimatkoin koko itärajamme pituudelta. Kommandot luovat myös työtä itärajan asukkaille. Hernekeittokattilat porisevat joka torpassa sillä kommandot kuluttavat sitä joka päivä litroittain. Hernekeitolla käyvä kommandoarmeija on erittäin kustannustehokas verrattuna mihin tahansa puolustusjoukkoon. Tämä kommandojoukko on sitäpaitsi tehokas. Iivanat pelkäävät kuollakseen "guguskoita" jotka voivat täräyttää hirmuisen kostean paukkupierun minkä rajaseudun kuusen latvasta hyvänsä.
Vaikka persukommandon peräpäästä räjähdyksenomaisesti purkautuva kaasu erittäin kauhistuttava ase, se on täyttä luomua. Sen kohteeksi joutunut ei unohda sitä ikinä ja saa takuulla harva se yö omaan kauhunhuutoon herättävän trauman.
Kannattaisiko laittaa ruskeat tapetit tai maalia seiniin? Ei meinaan sitten tarvitse ehostaa joka kerta uudelleen. näitä kumminkin tulee tuon tuosta.
Voitaisiinko PS-puolueen pierukommandoja viedä Tornioon ja muille rajaylityspaikoille estämään pakolaisten vyöryä? Hyvin ajoitettu paukkupieru saa pakolaiset muuttamaan mielensä ja ei ikinä tulemaan takaisin.
Se ei siis ollutkaan gultagägönen, joka näreen latvassa pörpötten äänteli, vaan rajaseudun piereskelevä persu?? Kauheaa!!!
Venäjän rajalle on asennettu jalkaväkimiinoja korvaamaan pierusimulaattoreita jotka kaiuttavat paukkupieruääniä Venäjän suuntaan epäsäännöllisin väliajoin. Tämän menetelmän on havaittu suojaavan rajaamme vähintään yhtä hyvin kuin miinat. Suomen puolustusvoimat kiittävät tästä nerokkaasta innovaatiosta. Maamme puolustuskyky on sen ansiosta kohonnut merkittävästi.
Persujen pierut siis tehokkaampia karkotteita kuin jalkaväkimiinat? Aika jännää.
ÅÅÅÅÅÅ tyyppi harjoittelee pamauksiaan palstalla 24/7?
Luontainen johtaja paskalakibisneksessä Sipilä on tyypillinen MAALAISLIITON AURINGONLASKUN puoluejohtaja ja maalaisliitolla ei ole ulkomaisia verrokkipuolueita länsimaissa jälkeenjääneisyytensä takia
Ketku-Sipilän hortoilevan politiikan on mahdollistanut Soini, joka tukee tätä paskalakibisnes-kusettaja Sipilää
joka on hakenut maahan mamuja mainostamalla että antaa sijoitusasuntonsa asuttavaksi
MAALAISLIITOLLA ON VIELÄ SUURI JOUKKO KUSETUSPROJEKTEJA KUTEN KONKKAYHTIÖ OUTOKUMMUN TORNION TERÄSTEHDAS JOTA ON TUETTU VENÄJÄN YDINVAKOILUTOIMISTON ROSATOMIN OMISTAMALLA FENNOVOIMAN ENERGIATUOTANNOLLA
Tästä tulee miljardien tappiot Suomelle, koska teräksen valmistaa maailmalle KIINA
MAAHANMUUTTO TUHOAA LUOTTAMUSYHTEISKUNNAN SOSIAALISEN PÄÄOMAN JA KANSANKUNNAN KOHEESION
MITÄ MONIETNISEMPI YHTEISKUNTA SITÄ VÄHEMMÄN IHMISET LUOTTAVAT TOISIINSA JA SITÄ VÄHEMMÄN OSALLISTUVAT YHTEISIIN ASIOIHIN
Sosiaalisen pääoman rikkoutuminen ja monikulttuurinen yhteiskunta aiheuttaa lopulta etnisiä konflikteja aivan kuin Palestiinassa tai rotumellakat USA:ssa
Monikulttuurisuus sisältää kaksinaismoraalin, monietniset yhteiskunnat ovat tuhoutumassa, esim. monikulttuurinen Irak, jossa on kurdeja, sunneja ja shiioja. Afrikka on täynnä monikulttuurisuutta, jossa heimot eivät tule toimeen keskenään.
YLE, HESARI JA SPR PYRKIVÄT KASVATTAMAAN SUOMALAISIA MAMUJEN JA MATUJEN HYYSÄREIKSI
HELLA WUOLIJOEN KOMMUNISTIPROPAGANDA JA REPORADION AIKA ON PALANNUT KESÄSTÄ 2015 ALKAEN. Hieno juttu jos tänne tulee ihmisiä elätettäväksi jauhavat SPR, Yle ja Hesari propagandassaan.
KOMMUNISTIANARKISTISET SUVAKIT VAUHDISSA, PERUSSUOMEN AJATUSPAJA, katso video, SUOMI KONKASSA, JOS PAKOLAISIA EI ULOSTETA
valt kand. SIMON ELO, dosentti, yliopistolehtori ARTO LUUKKANEN, fil. maisteri SIMO GRÖNROOS
https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/ht4ve19e
https://www.suomenuutiset.fi/aarimaisen-synkka-arvio-kaikki-leikkaukset-turhia-jos-turvapaikkakriisia-ei-hoideta/