Rasmussen on Euroopan vaarallisin mies.
Maailman vaarallisin on Obama.
Maailman vaarallisin on Obama.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Verinen Putte on maailman vaarallisin mies! Hän se sotii eikä muut!
Erittele pilkuntarkasti, missä 'Putte' sotii? Krimilläkö? Syyriassako? Missä? Näille kahdelle löytyvät selitykset ja uskottavat selitykset....mitä sinä selität taas kerran...olisiko tynnyripommit?
No, jos kaipaat luetteloa niin:
- Putte miehittää laittomasti Krimiä. Sinun selityksesi asialle ovat lähinnä hupaisia!
- Putte pommittaa Syyriassa kuten tiedät
Ja kun otit asian esille niin kerrataan Syyriasta!
Syyrian 4 miljoonaa pakolaista ovat aiheuttaneet Syyrian armeija tynnyripommeillaan ja Venäjän sille lahjoittamalla helikopterikalustolla!
Kun hallituksen armeija pudotti tynnyripommeja kapinalliskortteleihin ja kapinallisten valvomiin asutuskeskuksiin helikoptereista, kokonaiset taloryhmät romahtivat. Syyrian armeija käytti sodan jatkuessa "tynnyreitä" entistä useammin. Alussa tynnyreillä koetettiin osua tiettyihin kohteisiin matalalta. Kun kapinallisten ilmatorjunta ajoi tynnyrien pudottajat ylemmäksi, tynnyripommeista tuli epätarkkoja. Armeija alkoi pommittaa tarkoituksella siviilikohteita. Armeija alkoi tehdä kaksoispommituksia, joissa toinen tynnyripommi pudotettiin 10-30 minuutin kuluttua ensimmäisestä pommista auttajien niskaan. Tämä lisäsi pommitusten tuhoisuutta entisestään.
Rakenne
Tynnyri tai muu metallisäiliö on täytetty TNT:llä tai muulla räjähteellä, johon on sekoitettu erilaista metalliromua. Tällaisen pommin valmistus saattaa maksaa vain 200-300 dollaria. Varhaiset käsintehdyt pommit olivat melko pieniä ja sytytyslangalla sytytettäviä, ja saattoivat räjähtää jo ilmassa, Myöhempiin pommeihin lisättiin siivekkeet ja törmäyksestä räjähtävä sytytin. Pommit pudotettiin tavallisimmin MI-8 ja MI-17 helikoptereista.
Taitaa olla Merkel vaarallisin suomalaisille ja eurooppalaislle.https://www.youtube.com/watch?v=44vzMNG2fZc
Ryssät pitäisi hävittää.
Sitten ainakin Euroopassa vallitsisi syvä rauha.
Putin suunittele hyökkäystä ja Rasmusseen suunnittelee hyökkäyksen torjuntaa.
Pietarin trollit eivät tätä totuutta pysty muuttamaan.
Anders Fogh Rasmussen ei ole enää pitkään aikaan ollut NATO:n pääsihteeri! ;D
Tiltu Fail...!
Näin on, vapise Putin!
Rasmussen tulee ja will fuck you up!