Siksi sitä ei pidetä terävänä eikä se kiinnosta ihmisiä. Ateismi on tietenkin yhtä puuduttavan tylsää kuin ateistitkin.
Ateismista puuttuu kärki
hiessä.kylpijöille
1065
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pallietöntä elämää viettää ateisti. Muttatäällä Mallorkalla, haisee pallihiki
Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!Pallihikinen on kikkini ja nikkini Jeesuksessa AMEN!!!!!!!!!!!!
Jahas, terapian tässä vaiheessa tulee aina tuota floodausta. Tarvitaan vielä lisää uskonsiedätystä.
Ja tuossa nikissäni tosiaan lukee kylpijät, siitä ei puutu r-kirjainta!
Kiitos huomiostasi
Pallihikeä sinullekin sieraimellinen.
Niin, jos on tottunut täyttämään elämäänsä uskonnolla, ateismi voi vaikuttaa tylsältä.
Niin kuin raitistuneen juopon on täytettävä juopottelun jättämä aukko, on uskonsa menettäneen täytettävä uskonnon harjoittamisen sijaan jäävä aukko jollakin.
Ateismista ei ole täytteeksi, koska se vain on uskonnon puuttumista.
Jos on kuulunut tiiviiseen fundamentalistiseurakuntaan, voi elämään syntynyt aukko olla iso ja vaikeasti paikattava.
Helppo tilanne on, jos usko on ollut enemmän filosofiaa, eikä ole kuulunut em. kaltaiseen ryhmään.
Harrastamisen ja itsensä kehittämisen mahdollisuudet ovat tietysti monet.
Kamelinperse pörörttäää täysillä suussasi
Siitäpä onkin aikaa kun karvapersetupakkia olen poltellut, taisin olla 16v, kaverilla kyläillessä keitteli hän kattilassa vanhoihin sakkoihin kahvia ja pyöräytti filtterittömät sätkät.
Camelia se ei ollut, vaan Aromaa.
Emme tupakoi enää kumpikaan, ja kahvikin on vaihtunut tuoreeseen suodatinsellaiseen.
Kukapa sitä saarnamiehen persehuoraksi haluaisi ?
Ateismi on kaikkein mielenkiintoisin uskonto. Siinä suomalaisetkin ovat samalla viivalla juutalaisten ja muslimien kanssa. Ne 144000 Israelin vanhinta taivaisiin valittua nauravat partaansa, kun Suomessakin on miljoonia heidän oppilaitaan.
Ateistina voi keskittyä teknologian seuraamiseen, kun ei tarvitse lukea Israelin kansan 2000 vuotta vanhoja seikkailuja. Toki voin Kalevalaa ja vanhoja viikinkieepoksia tutkimalla varautua islamin hyökkäyksiin. Onneksi Putin vastaa 5 miljoonaa tsuhnaa, kun pystyy yksin ilman aseita pidättelemään miljoonia afgaaneja ja irakilaisia. Antti Rokka tarvitsi sentään Suomi konepistoolin avukseen.