http://yle.fi/uutiset/sisaministeri_orpo_suomi_myontaa_turvapaikan_vain_joka_kolmannelle_hakijalle/8446482
Ainakin 99% partalapsista tulee suomalaisten veronmaksajien tarjoamien täysihoitojen takia
Ainakin 99% partalapsista tulee suomalaisten veronmaksajien tarjoamien täysihoitojen takia
Vastaukset 13
Vanhimmat
1. Kolmasosakin on ihan liikaa.
2. Kyllä ne kielteisenkin päätöksen saaneet jäävät suurilta osin tänne notkumaan.
Jos rajoja ei saa kiinni, niin sitten ainakin pitäisi laittaa turvapaikanhakijat hakemusten käsittelyn ajaksi telttamajoitukseen jonnekin Tornion lähelle. Alueelta ei saisi poistua muualle kuin takaisin Ruotsiin. Se hillitsisi vetotekijöitä melkoisesti.
1. Kolmasosa oli valhe. Todellisuudessa turvapaikan saanut 56% vuoden alusta tulleista turvapaikanhakijoista.
2. Kielteisistä ei ole onnistuttu karkoittamaan lähes ketään. Positiivisen päätöksen saaneiden perheenyhdistämiset aloitetaan pian. Yhtä turvapaikan saanutta kohden tulee keskimäärin 4,3 perheenjäsentä lisää. Eli 10 000 pakolaista + näiden 43 000 sukulaista Suomen ruokittaviksi.
Alussahan oli "oikeita" pakolaisia, sitten täti Merkel rikkaasta suuresta maasta lähetti avoimen kutsun kaikille onnenonkijoille, ja ahneet kullankaivajat halusivat kaikki osansa Euroopan jaossa olevista rikkauksista. Kaukana asuvat ihmisparat möivät omaisuuttaan, jättivät perheensä ja lähtivät sankoin joukoin vaeltamaan kohti eldoradoa ja jopa kauas pohjoiseen velkaantunutta hölmöläisten maata. Matkan varrelle jää vain vana roskia.
Ihan luvatun laista kultamaata ei periltä löytynytkään ja kun kultasuoni alkoi ehtyä, niin urheiden sotilaiden on pakko ruveta itse hankkeeseen esim. vanhuksia ryöstämällä, ja nekään eivät kovin paljon rahaa kanna käsilaukussaan kun hölmöläisten suurvisiiri olikin jo leikannut vanhusten tuloja, että raha riittäisi kullankaivajien ruokkimiseen.
jatkuu...
Tilanne on kriittinen, mutta rajoja ei uskalleta sulkea ja aloittaa palautuksia
http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/”maan-tilanne-alkaa-olla-kriittinen”-–-suorat-sanat-turvapaikkatilanteesta-ylellä/ar-CCeniX?li=AAaDcIL&ocid=iehp
Sotilaitahan ne nuoret miehet ovat, jotka telttaan joutuvat.
Tilanne kriittinen ja just se nerg totesi tarvitaan vuoden loppuun 10,000 mutupesää lisää.
Ne hiekkamustat käet työntää meidät just pesästä.
Afrikkalaiset tunkee tänne seuraavaksi...kohta koko Afrikka on täällä ..
ORPO EI HOIDA YHTÄÄN SUOMEN ETUA,PIHALLA KUIN SÄTKYUKKO! HALLITUS TÄYNNÄ MAANPETTUREITA JA KOKO EDUSKUNTA!
Suomi tarvitsee 100.000 mielenosoittajaa Helsinkiin, ennen kuin pakolaistulva loppuu.
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-ruotsista-tulijat-kaannytettava-rajalta-vaellus-saatava-loppumaan-keinolla-milla-hyvansa/
l
mtv3, ihmettelee miksi afgaanit tulee suomeen... tietenkin ilmais täysihoidon ja rahan perässä....
http://tietoinfo.net/2015/11/05/paivi-rasanen-masturboinnille-tulisi-asettaa-18-vuoden-ikaraja/
Päivikin runkkaa, kokeilkaa tekin.
Tämän täytyy olla pahempi feikkijuttu.
Ja jossei ole, joutuu Päivi luopumaan kaikista periaatteistaan koska matut tekee mitä vaan kelle vaan koska vaan. Tekevät siis kaikille.