Miksi nostetaan veroja??

Ristiriitaista

Minulla on huoli.
Suomen keskusta vei upeasti ja röyhkeydellä SOTEN-läpi.
Ilkassa lukee, että SOTE-laskee vroja.
Muut kunnathan ei olekaan nostaneet veroja kuin Etelä-Pohjanmaan häpeäpilkku Ähtäri.
22% veroprosenttiin ( ja Soten piti laskea veroja.) Kepulainen kansanedustaja viellä pitäjässä.

Taas minua hävettää meidän Kepun puolesta. Olisi nyt pitänyt hallituspuolueen linjaa

7

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Järvikinsotassa

      Ähtärissä on aina pidetty vaan imagoa yllä ja kuin paskakasaa kuorrutettu sokerilla. meiaan syötetään skeidaa ja hömppää positiista on ilveksen synnyttämät pennut ja kissan ristiäiset. Asiat on poissa raiteiltaan.
      Todellisuus siellä on ihan muuta. Köyhät kyykkyyn ja erikoista on siellä myös yrittäjyys.Mantran hokemisesta huolimatta. Höpöttävät tänääkin lehdessä "vetovoimaisuudesta" Veli asuu siellä ja monista asioista peloissaa ja kokee henkistä väkivaltaa, kettuilua joka mutkassa herroilta. ( mukamas sitä parempaa porukkaa)
      Edellinen kuntajohtaja ei lähtenyt "rulettiin" mukaan yritti saada sitä baattia oikenemaan kaikkine kasoineen.. Joutuikin lähtemään....Johtajuus muutaman hepun käsissä ja virkakoneisto kuin pantajalassa, verot nousussa, se on siinä.
      Saispa sisko vaan mökkinsä myytyä...

    • aivanväärätie

      sote uudistus tulee nostamaan veroja tasaisesti seuraavat 5v.millä luulet että jo kyllä velkainen seinäjoen peltoyhtymä rahoittaa siltä vaadittavat uudistukset kun joutuu ruveta vastaanottamaan koko maakunnan leikkauspotilaita ym...ei se tuota muutakun lisää menoja.....tulot menee muille kunnille.niin ja kunnan omat ihmiset kärsii vaan jonoista että siinähän juhlitte sote päätöstä...minä valitsen sen kolmannen toimijan

    • Sotesotku

      Niin minäkin kolmas linja ja antaa kepun maakuntamallin olla omassa PASKA laissaankin.

    • tipitipitii

      Ihan samassa jamassa oltaisiin vaikka Hallituksessa istuisi kuka tahansa, paitsi demarit ja vasemmisto olisi ottaneet vaan lisää velkaa ja nauloja siten Suomen arkkuun.

      Kansa vanhenee ja köyhtyy, uskokaa jo.

      • mehtäläinen1

        köyhtyy se kun Sipilä leikkaa, uskokaa pois!


    • Hallitusnurin

      Sipilä ei ymmärrä mitä tekee hoitoalalle. Soinista puhumattakaan ja kokkoomukseen ei voi ikinä luottaa se on siinä

    • Kepunsotku

      Juu hyvä kun SUOMEN SISU tulee, tulee joku roti tännekin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      364
      8173
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      159
      2512
    3. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      71
      866
    4. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      853
    5. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      813
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      806
    7. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      802
    8. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      12
      770
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      766
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      68
      693
    Aihe