Niin kaunis on maa

45126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 45

Vanhimmat

Maa on kaunis, mutta ihminen maksaa synneistään ja tämä maailma menee kohden sotaa, taloudellista ahdinkoa.
Mutta heille joilla on Jeesuksen Kristuksen sinetti sydämessä koittaa Herran tuleminen ja tie " kotiin" on valmis.
Tämän maailman suurin ongelma on synti.

Äänestä
  • Päivän Sana 12. marraskuuta 2015
    Ja minä annan heille yhden sydämen, ja uuden hengen minä annan teidän sisimpäänne, ja minä poistan kivisydämen heidän ruumiistansa ja annan heille lihasydämen, niin että he vaeltavat minun käskyjeni mukaan ja noudattavat minun oikeuksiani ja pitävät ne; ja he ovat minun kansani, ja minä olen heidän Jumalansa.
    Hes. 11:19-20 KR33/38

    Äänestä

  • Jep.

    Äänestä

  • Hoitoo.

    Äänestä

  • Kaunista kehtaa kuunnella.

    Äänestä

  • Elsadai kirjoitti:

    Päivän Sana 12. marraskuuta 2015
    Ja minä annan heille yhden sydämen, ja uuden hengen minä annan teidän sisimpäänne, ja minä poistan kivisydämen heidän ruumiistansa ja annan heille lihasydämen, niin että he vaeltavat minun käskyjeni mukaan ja noudattavat minun oikeuksiani ja pitävät ne; ja he ovat minun kansani, ja minä olen heidän Jumalansa.
    Hes. 11:19-20 KR33/38

    Voi kun tämä toteutuisi pian.
    Sitä ihmiskunta tarvitsisi.

    Äänestä

Hieno kappale.

Äänestä
  • On se.

    Äänestä

  • Jep.

    Äänestä

Kaunis on ja pidetään kauniina ja siistinä.

Äänestä
  • Tosi hyvä kappale.

    Äänestä

Jonka suvakit pilasi.
Jonka suvakit raiskasi.
Jonka suvakit saastutti sairaalla menolla.

Onneksi tämä maailma hävitetään ja sitten luodaan uusi maailma.

Äänestä

Suvakit nukkuvat.

Äänestä
  • Juovat viinaa ja haisevat pahalle.

    Äänestä

  • iodsofsd kirjoitti:

    Juovat viinaa ja haisevat pahalle.

    Suvakki-rasistit laulavat: Aika on sammua.

    Äänestä

  • Aika on oksentaa rapulassa, suvakki laulaa aamulla.

    Äänestä

  • zxczxczx kirjoitti:

    Aika on oksentaa rapulassa, suvakki laulaa aamulla.

    Ai idioottijengi tuli pilaamaan tämänkin keskustelun

    Äänestä

  • voiNenukki kirjoitti:

    Ai idioottijengi tuli pilaamaan tämänkin keskustelun

    Idioottimaista on se että antaa ulkopaikkakuntalaisen mielisairaan häirikön täyttää etusivu omilla sairailla oksennuksillaan ja viivoillaan.

    Äänestä

Minä jo toivoin että olisi ollut lumeton talvi, mutta ei perkele, lunta jo vihmoo ja se tietää kolahommia!

Äänestä
  • Ei se kestä kuin puoli vuotta.

    Äänestä

  • Vielä puoli... perrrr...

    Äänestä


todella kaunis laulu lisää tällaisia

Äänestä

Eurooppa nukkuu edelleen.

Pariisi.

Äänestä

On aika kuolla, Pariisissa, laulaa suvakit.

Äänestä

Suvakit nukkuu, aivotoiminta on lakannut heiltä jo kauan aikaa sitten.

Äänestä

Rasismi yksinään on sairasta, mutta jotenkin on vieläkin irvokkaampaa kun aletaan vihata toisia uskontoja ja rotuja kristinuskon nimissä.

Yhtä sairaita ovat islamistiterroristit: he vihaavat myös uskonnon nimissä.

Äänestä
  • Suvakki vihaa oman uskonsa nimissä, se on rasismia.

    Äänestä

  • xcvxcvxc kirjoitti:

    Suvakki vihaa oman uskonsa nimissä, se on rasismia.

    Suvakki ei vihaa vaan vastustaa vihaa.

    Äänestä

  • Me "rasistit" emme tee pommi-iskuja, emmekä tapa viattomia!

    Äänestä

Perkele, ei kristityt ole pommeja räjäytelleet, vaan nuo saatana muslimihörhöt! Toivottavasti ranska ja usa pommittaa nuo paskiaiset taivaantuuliin!

Äänestä
  • Joka päivä kristityt pommittavat Syyriaa, Afganistania ja ties mitä muuta maata.

    Äänestä

  • rrewtwgww kirjoitti:

    Joka päivä kristityt pommittavat Syyriaa, Afganistania ja ties mitä muuta maata.

    Neutronipommi niin loppuu tuo homma.

    Äänestä

Mutta kristitys eivät tekisi pommituksia jos ei nuo äärimuslimit itse aloittaisi! Pakkohan se on antaa sitten veren virrata puolin ja toisin! Kuka perkele sitä yksipuolisesti kärsii!
Ei kannata rättipäätappajia yhtään puolustella!

Äänestä
  • Kaikki alkoi siitä kun kristityt menivät muslimien maille ristiretkissä riehumaan. Siitä asti on koston kierre jatkunut.

    Kristityt alotti. =P

    Äänestä

  • kakkapuikula kirjoitti:

    Kaikki alkoi siitä kun kristityt menivät muslimien maille ristiretkissä riehumaan. Siitä asti on koston kierre jatkunut.

    Kristityt alotti. =P

    Ja "viisaat muslimit rauhanuskoiset" eivät halua lopettaa.

    Äänestä

  • kakkapuikula kirjoitti:

    Kaikki alkoi siitä kun kristityt menivät muslimien maille ristiretkissä riehumaan. Siitä asti on koston kierre jatkunut.

    Kristityt alotti. =P

    Ei ne kristittyjä olleet vaan ateisteja omalla asialla.

    Äänestä

Joskus satoja vuosia sittenkö? Sekö oikeuttaa hyökkäämään siviilejä vastaan pommeilla? Raukkoja ovat ja joutuvat helvettiin rättipää muslimit!
Ei kaikki muslimit ole sotaisia, mutta nuo pommittajat! Toivottavasti eri maiden armeijat pommitavat nuo isiksen pelkurit taivaan tuuliin!

Äänestä

Muslimit joutuvat helvettiin, josta ne ovat nousseet!

Äänestä
  • Hyvin joutaa sinne.

    Äänestä

Niin on kaunis.

Äänestä
  • Pitää paikkansa.

    Äänestä

Kaunis ja asiallinen laulu.

Äänestä
  • Niin on, kestää kuunnella vaikka kuinka monta kertaa.

    Äänestä

  • huup-pa kirjoitti:

    Niin on, kestää kuunnella vaikka kuinka monta kertaa.

    Ei vaan ymmärrä miksi tähän kauniiseen kappaleeseen pitää yhdistää muslimien vihaaminen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


H.Erätys kirjoitti:

Aika on herätä.
https://www.youtube.com/watch?v=SlCR6QsvkWQ&list=PL8VxE566xguu74t82E5tD8jHusxmwcDZO&index=8
Vai onko se jo liian myöhäistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu