matubisnes kannattaa

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämä kehitys on ollut päivänselvää.

Siksi rajat pidetään auki. Suomea yksityistetään kaikin tavoin. Sote ja matu. Valtion verokertymät siirtyy kohinalla rahaeliitin taskuihin ja ulkomaille turvaan.

Äänestä

Kyllä jäljet johtavat sylttytehtaalle eli hallitukseen ja koko eduskuntaan. Suuret sairaalayritykset, puoluesidonnaiset yhdistykset ja jotkut pienemmätkin yrittäjät tienaavat miljoonia, sillä että Sipilä kutsuu pakolaisia suomeen.
Kiinnostaisi ihan vaan kuriositeetin vuoksi, onko noissa kymmenissä pm:n yrityksissä sellaisia kytköksiä. Tai muiden ministereiden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pohjoinenkalifaatti kirjoitti:

Saalistajat Suomen veronmaksajien rahojen perässä

http://m.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/is-vastaanottobisneksessa-mukana-useita-liikemiehia/5555480

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu