Även om tvåspråkiga har problem

enligt våra språkaktivister så är de mera sällan arbetslösa än enspråkiga.Hellre tvåspråkig så man klarar vardagen än enspråkig.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nätfennorna får så gärna fortsätta att vara enspråkiga,vad är bättre än det.Bara fördelar för tvåspråkiga.

Äänestä
  • Bättre att nefferna koncentrerar sig på engelska istället,engelskan lär inte vara fullt så flytande för dem som det påstås.

    Äänestä

  • bästföralla kirjoitti:

    Bättre att nefferna koncentrerar sig på engelska istället,engelskan lär inte vara fullt så flytande för dem som det påstås.

    Aldrig hört att någon tvåspråkig gnällt över att det vore illa att kunna två språk.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dubbelglädje kirjoitti:

enligt våra språkaktivister så är de mera sällan arbetslösa än enspråkiga.Hellre tvåspråkig så man klarar vardagen än enspråkig.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu