yksinkertaisella tavalla lopettaa rahan ja asuntojen jakamisen se perässä ne tänne tulee muut maat ei kelpaa.
Pakolaisvirta saadaan pysähtymään
21
159
Vastaukset
- kaketus22
Viisas toteamus yksinkertaisuudessaan..oletteko nähnyt muslimin jäävän heikon sosiaaliturvan maihin?
Ohi on menty heittämällä kaikki entiset itäblokin maat,,Näin se voisi olla meilläkin..- elintasopakolaisia
Jos joku niin tuo on 100% totta. Niin kovaa suvakkia ei ole, joka tuon pystyis kieltään.
- kolli57
On olemassa myös psykologinen testi millä ääriaines saadaan pysymään poissa täältä,laitetaan isisjohtajan kuva maahan ja jokainen sunnimuslimi on kustava ja kirottava henkilö kuvassa,jokainen joka ei tee tätä rituaalia karkoitetaan välittömästi vaarallisena henkilönä,ne jotka kusevat ja kiroavat isis johtajan otetaan valokuva joka arkistoidaan ja asetetaan kaikkien katseltavaksi,Siiamuslimit eivät ole terroristeja joten heidät voidaan vapauttaa testistä.
- hyihyi
elintasopakolaisia kirjoitti:
Jos joku niin tuo on 100% totta. Niin kovaa suvakkia ei ole, joka tuon pystyis kieltään.
en ole suvakki mutta voisi kiistää vielä sillä verukkeella että tänne kannattaa tulla myös kerjäämään ja varkaisiin. kuten romanit. muita itäblokin kukkasia kiertää varkaissa.
jos jää kiinni, tuomio on poliisin sormen heristys ja toruminen että ei noin saa tehdä.
- banskuaivo
Kotimainen kyrsä ulostetaan paperille.
- ApinalleBanaana
Apinalla riittää neronleimauksia tunnista toiseen, tempaise välillä banaani kitusiisi, se rauhoittaa!
- joutuisitkarkotetuksi
Idea on hyvä siinä ei sun mielipiteitä tarvita.Syö ite banaanis.
- Nääin
Joo totta. Kovat on karsinnat täällä. Mutta, jos sossu tuet lopetettaisiin, niin tänne ei tulisi yksikään pakolainen turvaan. Tämä on tosi. Tässä on aika monta valtiota välissä, mistä turvaa saa.
- hahahaheheheh
Apina ei edes tajunnu et viesti on kirjoitettu jo 13.11.2015:DDDDDDDDDDDDDDD
No joka tapauksessa se pitää täysin paikkansa aloittajan toteamus, jos rahaa ja asuntoja ei anneta ei ole myöskään tulijoita. Eikä näytä tajunneen myöskään apinan syöttäjä mitään. Että silleen.
- RahaOnRökösillään
Siis perimmäinen kysehän tässä maahantunkeuduttamisessa on rahasta ja sen pumppaamisesta matubisneksellä.
Irtorahaahan jaetaan näille bisneksen pyörittäjille kuten jollekin UP Suomen kaltaisille huijarivälistävetäjille esimerkiksi:
http://yle.fi/uutiset/vanha_rotisko_myytiin_huimaan_hintaan__syyna_turvapaikanhakijat/8376183 - PSpelkää
Suomen hallitus ei halua lopettaa pakoloisten maahantuloa
Maalaisliitto haluaa takaisin Piiat ja Rengit ruokapalkalla
Sekoomus haluaa orjat tehtaisiin
PS yrittää rimpuilla vastaa, mutta tosipaikan tullen Simo Toini onkin PELKURI - Heikkinha32
Ntyhän saavat jatkossa vain sirukortin jolla voit vain ostaa,loistava keksintö setelejä et saa eikä kortti toimi suomen ulkopuolella et voi lähettää tai ottaa rahaa mukaasi kehitysmaihin enää.
Yksi vetovoimaekijä pois,,mutta lisää tarvitaan. - Mitä_tehdään
Mitä sitten tehdään pakolaisille?
- SisustustaToimiiko
Onko näitä tilattu VOK?
http://www.como.fi/uutiset/nyt-tulee-seksisohva/ - Lopputällerallille
Humanistisin vaihtoehto olisi, että jokainen pakolaisalus upotettaisiin rannikkovartiostojen toimesta ennen rantautumista. Nyt Välimeren sekavissa veneseikkailuissa kuolee noin 10 000 ihmistä per vuosi. Upotusoperaatioissa voisi menehtyä muutama tuhat ihmistä ja sen jälkeen koko ralli loppuisi, kun kukaan epätoivoinen ei enää noihin purtiloihin nousisi. Humanismi on ymmärrettävää, mutta tajuttomalle asteelle päästyään se aiheuttaa tolkutonta epätoivoa niin autettavissa kuin auttajissakin.
Tuota keinoa ei voi käyttää. Suomi on sitoutunut noudattamaan Geneven pakolaissopimusta. Siihen kuuluu myös ihmisarvoisen elämän tarjoaminen suojelun tarpeessa oleville.
- ergergeg
Mistä sopimuksista sä selität ei kukaan muitakaan sopimuksia noudata heh.
- paskovat_vain
Perheet pitää myös yhdistää. Yksi elintasosurffari tuo perässään 4-10 kuluerää.
- Helpporatkaisu
Kannatan myös salakuljettajien veneiden upottamista,Samalla menetelmällä Venäjä lopetti Somali merirosvojen touhut.
Laivaston on tosi helppo ampua paskiaisten paatit upoksiin.
Ja vedenvaraan joutuneet hoitaa konepistooli halvalla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1704821Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1063979Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363569- 513370
- 553341
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest342771Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182569- 232276
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami211919Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?361788