Tarkoitus: Euroopan tuhoaminen

Mitään muuta "järkevää" syytä tälle älyttömyydelle ei löydy. Ja eurooppalaisen kulttuurin ja elämäntavan täystuho on ainoa seuraus mitä tälläisestä toiminnasta voi seurata. Pakolaisbisnes on tietysti toinen syy, mutta taustalla on jotain paljon pahempaa. Euroopan tuhoaminen - ja multikulttuurisen EU-liittovaltion perustaminen tuhotun euroopan raunioille jossa on "puhdasrotuinen" aatelisto sekä monikulttuurinen työväenluokka.

.
Miksei näitä pakolaisia edes aiota lähettää takaisin kotimaanhansa kunhan kriisitilanne(?) siellä on ohi?
.
Miksi kaikki korkeat tahot ja toimijat ovat yksimielisesti mukana pakolaisbisneksessä? Hallitus, poliisi, ELY, EK, SPR, EU, NATO lisäksi muut tahot kuten kristityt, juutalaiset, vihreät, vasemmisto, ym.
.
Miksi kaikki mukana olevat toistevat samoja iskulauseita kuin hypnotisoituina ja ovat erittäin agressiivisia, äärimmäisen vihamielisiä muitten mielipiteitä kohtaan?
.

https://www.youtube.com/watch?v=T60hCxXzcbU

Katso nopeasti,video poistetaan vähän väliä. Jollei toimi niin hae googlella:
With Open Gates: The forced collective suicide of European nations
(jos et kestä nähdä todellisuutta niin katso edes kohdat 9:30, 9:45, 19:18)

.


"pakolaistulvan on täytynyt olla hallituksen tiedossa viimeistään vuonna 2012, koska viranomaisvalmistautuminen aloitettiin jo 2013 SPR:n johdolla. Kaksivuotisen hankkeen tavoitteena oli valmistautua jopa 100 tuhannen pakolaisen ”yllättävään” vastaanottotarpeeseen"
http://iitimo.puheenvuoro.uusisuomi.fi/206431-ei-lainkaan-yllattaen-ja-pyytamatta
.
"Jaakonsaari: oikeistopopulistit estävät eri maiden sisäpolitiikassa Euroopan yhteisten linjausten toteutumisen."
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/138062-raju-heitto-halla-aholle-radiossa-ampumalla-vai-hukuttamalla
97625
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 97

Vanhimmat

Itsekkin aloin uskoa teoriaan "EUn tarkoitus tuhota kansallisvaltiot" niin järjetöntä on meno,ei ole muuta selittäjää..

Äänestä
  • Stubbihan antoi jo monta vuotta sitten videoidun haastattelu jossa kertoi että kansallisvaltioiden aika on ohi ja hehkuttii EU liittovaltiota.! Löytynee youtubestakin- Varsinainen desantti, vihervasuri kokoomuksen leivissä.

    Äänestä

  • "valitettavasti kansainvälinen järjestelmä perustuu edelleen valtioihin,kansallisvaltioihin"

    "vaihtoehtoa euroopan yhdentymiselle ei ole"

    "tällä on tietenkin vaikutuksia asiaan jota voidaan kutsua Uudeksi Mailmanjärjestykseksi"


    .

    sanoo stubb:
    https://www.youtube.com/watch?v=83EE-ypprZE

    Äänestä


Hankkeen osarahoittaja oli Euroopan pakolaisrahasto, ja hanke päättyi 31.1.2015 eli tänä vuonna. Viime keväänä, jatkona MAVA2-hankkeelle, kunnat saivat sisäministeriöltä ja ELY-keskuksilta pyynnön tehdä suunnitelmat pakolaisten laajamittaiseen maahantuloo

Suomessa käynnistettiin 1.2.2013 hanke nimeltä MAVA2. Siinä määriteltiin järjestöjen tehtävät varautumisessa maahantuloon eli nykyiseen tilanteeseen, jossa matuja rynnii valtoimenaan Eurooppaan.
Kuntia pyydettiin tekemään touko-kesäkuun aikana, viimeistään elokuussa, aiesopimukset siltä varalta, että Suomessa alkaa laajamittainen maahanmuutto.

Sisäministeriön ohjeen mukaan laajamittaisen maahantulon varautumisessa majoituspaikkatavoite kaikkien ELY-keskusten alueella oli – lienee edelleen – yhteensä 80 000.

http://mvlehti.net/2015/11/09/suomessa-aloitettiin-matujen-laajamittaiseen-vastaanottoon-tahtaava-hanke-jo-2013/

Äänestä

Kaikki lähihistorian merkittävimmät tapahtumat tähtää samaan päämäärään. Invaasion tarkoitus on kansalaisten identiteetin tuhoaminen ja kaaoksen aikaansaaminen. Heti perään nostetaan korot ja talous romahtaa, jolloin millään maalla ei ole varaa elättää ylimääräisiä asukkaita, siitä se alkaa. Nämä kaikki on sovittu etukäteen piltenpergin kokouksessa, niin yhtenevän järjettömiä ovat kaikki euroopan johtajat tällä hetkellä. Hajota ja hallitse. He luovat ongelman ja kohta ovat tarjoamassa siihen etukäteen suunniteltua ratkaisua. Näin meillä on NWO.

Äänestä

Euroopan liittovaltiokehityksestä kysyisin teiltä tietäviltä asiantuntijoilta. Mitä sitten tapahtuu kun Eurooppa on liittovaltio? Entiset kansallisvaltiot ovat kurkkuaan myöten kusessa maahantunkeutumisen seurauksena.

Talous ja yhteiskuntarauha ovat mennyttä kamaa. Miten näitä muslimi-anarkistivaltioita sitten hallitaan? Muslimit haluavat tai pakotetaan sharialakiin. Maiden tuottavuus romahti jo aikaa sitten.

Kuka tästä hyötyy suoraan näistä Euroopan monista nykyisistä valtiomiehistä ja poliitikoista? Kukoistavan firman perustaneet, jotka pötkivät jo aikapäiviä sitten asumaan vaikka Australiaan, Jenkkeihin tai Kanadaan?

Venäläisiä tämä tuskin kauaa naurattaa, kun radikaali islam tunkee rajoista yli. Saavatko jenkit tästä oikeasti niin paljon hyötyä, ja mitä, että suosivat tällaista kehitystä?

Äänestä
  • Johan tuossa edellisessa kommentissa asia selvitettiin. Kasvoton eliitti tarjoaa siihen ratkaisun. Suomessahan se tarkoittaa sitä, että rukoilemme polvilla naattopoikia avuksemme. Vilkaisepa perustuslain 95 pykälä jonka katainen on rustannut. Liittyy olennaisena asiana tuleviin tapahtumiin.

    Äänestä

Järjestys ja yhteiskuntarauha kyllä saavutetaan hetkessä kun käsky käy. Liittovaltiossa ei ole käskyjä vastustavia tahoja,ainoastaan toteuttajia, joten alamaisia hallitaan rautaisella kädellä. Jonkinlainen äärimmäinen sharia-lain tapainen astuu voimaan. Itseasiassa suomessa kokoomus ehdotti sharia-lakia jo vuosia sitten.
Taloudella ei uudessa mailmassa ole niin merkitystä kuin tässä, taloushan on täysin keinotekoinen keksintö muutenkin.

Miltei kaikki valtiot mailmassa ovat tässä mukana. Niin venäjä kuin kaikki euroopan maat. Turvapaikkoja ei paljoa löydy, ehkä joku kaukainen saari jossain Tyynellä valtamerellä saisi olla aika pitkään rauhassa.

Siis tämä liittovaltio on muurariveljien keksintöä. Ja heidän johtajansa kyllä yleisesti tiedetään. Jo 1900 luvun alusta asti poliitikkojen puheissa on toistunut lause New World Order, ja tämä uusi järjestys on jotain mitä kukaan muu ei halua kuin vain eliitti. Käytännössä se tarkoittaa orjuuden sekä ylimysluokan palauttamista. Jos haluaa tietää enemmän muurariveljien ideologiasta niin kannattaa tutustua Egyptin historiaan, sieltä nämä hienot herrat ammentavat oppinsa.

.

.

Rothschild Conspiracy
https://www.youtube.com/watch?v=icBp41jbuMo
.
http://magneettimedia.com/sorosin-ja-cian-suunnitelma-epavakauttaa-eurooppa/
.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/10412609/rothschildien-omaisuus-10-000-miljardia

Äänestä

Mutta vielä tärkeämpi kysymys olisi: MITÄ VOIMME TEHDÄ?

1. Suomen armeijan kuuluisi turvata suomen tilanne, se on kirjattu lakiin ja armeijan henkilöstä on vannonut valan. Mutta ongelmana on se että SA:n johto on mukana petoksessa, ja henkilöstö/reservi osaavat vain totella käskyjä, heidät on täysin ehdollistettu siihen.
2. Kapina/sisällissota. Hyvin epätodennäköistä suomessa, asiat ovat muuttuneet sitten 20-luvun, kansallismielisyys on tarkoituksella vaimennettu ja kitketty pois. Jos kapina alkaisi niin vastassa olisi osa suomen armeijasta eu:n nopean toiminnan joukot.
3. Passiivinen vastarinta, yksittäiset ihmiset vaikuttavat omilla teoillaan: Ei maksa veroja valtiolle, ei tee työtä, ei kuluta. Seurauksena valtion rahatilanne heikkenee. Ongelmana on se että kansainväliset pankit rahoittavat mamutusoperaatiota loppuun asti,velkaa saa aina lisää.
4. Eri maista kotoisin olevat kansallismieliset henkilöt muuttavat yhteen eu-maahan ja valtaavat sen. Ongelmana on se että vastassa on tällöin koko eu:n joukot(tarvittaessa myös nato/ usa). Lisäksi epätodennäköistä että kansallismieliset jättäisivät oman maansa.

.
Olen pyöritellyt eri vaihtoehtoja pitkän aikaa, mutta kaikessa näyttää olevan seinä vastassa. En oikein jaksa uskoa että suomalaiset tekevät yhtään mitään. Pirullinen suunnitelma euroopan ja suomen tuhoamiseksi näyttää olevan voittamaton.


Arvaan että joku tähän vastaa ylimieliseen sävyyn, ettei tälläistä voi tapahtua, ei tämä ole totta. Eihän mitään näistä viimeaikaisistakaan tapahtumista voinut tapahtua vielä joku vuosi sitten, silti nyt ne ovat liiankin totta.
Jotkut yrittävät elää vain tässä hetkessä ja toiset miettivät tulevaisuutta, joka näyttää kyllä hyvin synkältä.
.

Äänestä
  • Kerro kun on syytä lähteä täältä.

    Asunto menettää arvonsa, mutta kai euronsa saa ulos pankista?

    Äänestä

  • Eurojen saaminen pankista ei ole sekään niin varmaa...valtio tarvii rahaa. Ne pitäisi nostaa nyt äkkiä ja laittaa sukanvarteen odottamaan ja salakuljettaa maasta esim viroon. Sieltä pikkuhiljaa eteenpäin. Puola näyttää nyt hyvältä kohdemaalta, eivät ota enää matuja.

    Äänestä

  • Jos joku poikkeustilanne tulee niin pankit suljetaan,käteisen nostamista rajoitetaan. Kuten tapahtui Kreikassa ja monissa muissa maissa. Ja tämä johtuu siitä että pankeissa ei yksinkertaisesti ole rahaa jota voisi antaa (toisekseen pankit eivät halua luopua rahoistaan).

    Huonossa tilanteessa hyvältä vaikuttavat uutiset itä-euroopan maista, kuten Puolasta, se lopettaa pakolaisten ottamisen. Jos itäeuroopan maat yhdistyisivät vastustamaan tätä hulluutta niin olisi ainakin hieman vastusta mamuttajille.


    .

    "pankkitoiminta on aina perustunut siihen, että ihmiset uskovat, että raha on tallessa, eivätkä halua mennä hakemaan sitä pois. Jos menisimme hakemaan rahamme pankista, kävisi ilmi, ettei siellä mitään rahaa olekaan"

    http://www.mtv.fi/lifestyle/koti/artikkeli/jos-voitan-lotossa-kymmenen-miljoonaa-voinko-nostaa-rahat-kateisena/5347910

    Äänestä

  • Saitte puhuttua- Puolaan siis, on kivan lähelläkin. Maa jota kunnioitan,, mm. toisessa maailmansodassa uhrasivat väkilukuunsa nähden eniten sotilaita. Osaavat siis pitää puolensa.

    Äänestä

  • milloin-mennään kirjoitti:

    Saitte puhuttua- Puolaan siis, on kivan lähelläkin. Maa jota kunnioitan,, mm. toisessa maailmansodassa uhrasivat väkilukuunsa nähden eniten sotilaita. Osaavat siis pitää puolensa.

    Muuten tossa on ideaa, mutta unohdit ettei ne ota mamuja...

    Äänestä

  • Eivät halua muslimeja! Suomalaisena senkun muutat, pois eivät aja mutta
    Ilmaisia lounaita ja kämppiä ei tule. Puola on tänään parempi maa kuin suomi.

    Äänestä

  • Sinne_vain kirjoitti:

    Eivät halua muslimeja! Suomalaisena senkun muutat, pois eivät aja mutta
    Ilmaisia lounaita ja kämppiä ei tule. Puola on tänään parempi maa kuin suomi.

    Suomalainen voi hyvin lähteä Puolaan, ei ole tarkoituskaan saada ilmaisia lounaita tai kämppiä. Tällä hetkellä tilanne on tämä, mutta voiko Puolakaan vastustaa jos tulee joku pakko, Saksa pakottaa ottamaan. Ei tiedä auttaako Puolaankaan meneminen. Pitäisi lähteä niin kauas, ettei ole heti musliminpaska vastassa. Etelä-Amerikan eteläinen kärki. Melkein samantyyppinen ilmastokin kuin meillä.

    Äänestä

  • miksimejoudummelähtemään kirjoitti:

    Suomalainen voi hyvin lähteä Puolaan, ei ole tarkoituskaan saada ilmaisia lounaita tai kämppiä. Tällä hetkellä tilanne on tämä, mutta voiko Puolakaan vastustaa jos tulee joku pakko, Saksa pakottaa ottamaan. Ei tiedä auttaako Puolaankaan meneminen. Pitäisi lähteä niin kauas, ettei ole heti musliminpaska vastassa. Etelä-Amerikan eteläinen kärki. Melkein samantyyppinen ilmastokin kuin meillä.

    Saksa alas, ei mikään muu voi muuttaa tätä politiikkaa enää. Jos nuo suvut ja sukupolvet jatkavat Keski-Euroopassa peli on menetetty, heille on kertynyt liikaa rahaa ja sillä ostellaan valtaa.

    Jos Saksa ei tuhoudu, sitten se nousee osaa EU-maita vastaan.

    Äänestä

  • milloin-mennään kirjoitti:

    Kerro kun on syytä lähteä täältä.

    Asunto menettää arvonsa, mutta kai euronsa saa ulos pankista?

    Jos on minne mennä niin kyllä nyt talvella voi alkaa jo katsella, minne ja millä keinolla muuttaa. Sitten hyvien kelien aikana lähtee täältä. Siis alkaisin heti tehdä jo suunnitelmia, jos voisi muuttaa. Turhaa tätä pitkittää enää, mikään ei kyllä enää sido meitä pakkovaltaan, virkamiesten pakkoelatukseen, demari-vihr-rkp-kepu-koomukseen. Vaikka ulkomailla on tavallaan osaton, ei tee ollenkaan kipeää henkisesti niistä poliitikkojen tyhmistä päätöksistä, joista nyt kärsii tunnesyistä kotimaassa. Ulkomailla korkeintaan lukee pettyneenä Suomi-syöjien menoa. Asustelin itse ulkomailla, nimenomaan demarit-rkp-vihreät tyypit olivat silloin aina lehdissä syömässä omaa maataan, Lipponen oli nokkamiehiä.

    Äänestä

  • Entinen itäeurooppa on terveellä tavalla asennoitunut pakolaishumuun. Tässä lienee käyvän niin että itäeuroopan maat pitävät itsensä puhtaina muslimeista ja eurooppa jakautuu kahtia. Länsipuoli jäänee muslimi-invaasion alle ja lopulta sisällissota ratkaisee voittajan. Itäeuroopan armeijat saattavat tulla apuun ja lopputulos voi olla että kantaeurooppalaiset voittaa. Tämä parhaimmillaankin tarkoittaa melkoista harvennusta Euroopassa. Toinen vaihtoehto on lännen pakolaisaalto itäeurooppaan mistä on jo merkkejäkin kun ihmiset eivät sulata meneillään olevaa invaasiota ja lähtevät sinne missä ei muslimeita ole.
    Ero tämänpäivän asenteissa on iso lännen ja idän välillä koska Itäeurooppa ei sensuroi eikä toitota mamupropagandaa toisin kuin länsi. Valitettavasti Suomi on jopa ääriesimerkki tästä miehityshalusta ja propagandasta.

    Se tulee muuttumaan mutta onko Islamistit jo silloin niskan päällä?

    Äänestä

Tuskin kukaan länsimaalaista kulttuuria haluaa tarkoituksella tuhota.
Sen tuhoutumisesta ei vaan välitetä, koska omat tienestit ovat tärkeämpiä (mamutusbisnes).
Toki on sitten näitä vajaaälyisiä suvakkeja, jotka sairaan ideologiansa ohjaamana tietämättään tuhoavat länsimaista kulttuuria.
Vaikka nämä suvakit ovat todennäköisesti ensimmäisiä, jotka roikkuvat lyhtypylväissä, sitten kun vallanvaihto länsimaissa tapahtuu.
Hyödyllisiä idiootteja, etten sanoisi :D

Äänestä
  • Muistetaan historiasta, että kommunismin edetessä tapettiin 30-luvulla ns humanistiset marksilaiset, monet suomalaiset niiden joukossa. Kunhan muhamettilainen uskonnollisuus saa vallan, on länsimainen vapaamielisyys tuhottu.

    Äänestä

  • "tuskin kukaan tarkoituksella" Muuten vaan vahingossako sitten?

    Sinisilmäisyys on varmasti kivaa. Sillä on vaan huonot seuraukset, sinisilmäiset pakenevat totuutta omiin pilvimailmoihinsa ja samalla eurooppa tuhotaan. Siitä ei ole kovin pitkä matka suvakkiin joka tuhoaa oman kulttuurinsa silkkaa hulluuttaan.

    Äänestä

PÄÄMINISTERI ORBÁN: MASSAMAAHANMUUTTO ON VASEMMISTON SALALIITTO EUROOPPAA VASTAAN.

Ei ole sattumaa, että tuhansia ihmisiä “kuljetetaan Eurooppaan” päivittäin, Unkarin pääministeri Viktor Orbán väitti eilisessä konferenssissa.



“He, jotka ovat tämän ilmiön takana, yrittävät tietoisesti luoda vasemmistolaisen ajattelurakenteen tavoitteenaan laittaa kansallisvaltiot polvilleen”, hän sanoi, lisäten: ”Meidän täytyy kääntyä kansan puoleen tämän salaliiton, tämän petturuuden edessä.”

”Eurooppa on petetty, ja jos me epäonnistumme sen puolustamisessa, Eurooppa tullaan viemään meiltä.”

“Mikäli me emme nyt nouse Euroopan puolesta, koko maanosa lakkaa olemasta Eurooppa sen kansakunnille, ja se tulee olemaan täynnä muutaman aktivistin sekopäisiä unelmia – aktivistien, joita ei ole valittu vaaleilla ja jotka kierrättävät suuria summia rahaa ja ajattelevat kansallisvaltioiden jälkeistä aikaa”, Orbán jyrisi konferenssissa, jonka järjesti kolme hallituspuolueille myötämielistä kansallisorganisaatiota.


http://uberuutiset.fi/2015/11/01/paaministeri-orban-massamaahanmuutto-on-vasemmiston-salaliitto-eurooppaa-vastaan/

Äänestä

Nuo ns. edistykselliset ja suvaitsevaiset tahot puolustavat alkuperäiskulttuureja ympäri maailmaa ja pitävät länsimaista kulttuuria kaiken pahan alkuna.

Mutta jostain kumman syystä he eivät arvosta tippaakaan eurooppalaisia alkuperäiskulttuureja, vaan suorastaan toivovat niiden tuhoa!?

Kuinka uskottava on omia kulttuurejaan inhoavien "maailmanparantajien" ajattelu ja moraali?

Sanoohan vanha viisaus: " Ensin pitää rakastaa itseään, jotta voi rakastaa aidosti muita"!

Äänestä
  • Ne suvaitsevaiset (jotka ovat lukutaitoisia) voisivat lukea historiaa, ja katsoa sieltä että miten kävi eri maiden alkuperäisasukkaiden. Heidät valloitettiin maahanmuuttovyöryllä. Amerikan intiaanit ottivat vastaan muukalaiset ja kohtelivat heitä vierainaan.Miten kävi? Osa intiaaneista kyllä vastusti tilannetta heti alkuun mutta heidät vaiennettiin suvaitsevimpien toimesta.
    Voi miettiä että miten on käynyt Australian aboriginaaleille jne.

    Esim. Suomen alkuperäiskansoilla (saamelaiset) on erinomainen tilanne verrattuna monien muiden maiden alkuasukkaisiin, ja uskon että he osaavat arvostaa asemaansa suomessa sekä pohjoismaissa.

    Äänestä

Ei tässä mitään tuhota, vaan siedätetään pakolla tämä idiootti-Eurooppa nyt sivistysvaltioiden tasolle ja minä kohti Finladiapalkintoa.

Äänestä

Siellähän on niin vanha kulttuuri, vanhempi kuin meillä, että ne ovat niin sivistyneitä ihmisiä.... tällaista viestiä olen kuullut suvaitsevaisen, kiltin ja uskovaisen levittävän sosiaalisessa mediassa.

Äänestä
  • Ei saa yleistää, ei kaikki uskovaiset ole samaa mieltä. Monille uskovaisille tämä mamutus on ollut tosi vaikea asia alusta lähtien henkisesti, koska tajutaan mistä tässä on kyse.

    Äänestä

  • Uskon että Ilmestyskirjan peto nousee parhaillaan ja se on islam. Peto tappaa vääräuskoisia ellei nämä kumarra pedon kuvaa eli mitä todennäköisimmin islamia. Lukekaa Ilmestyskirjan 13.-luku.

    Näyttää siltä että kaikki on valjastettu tämän pedon nousua varten maailmassa. Islamia ei saa juurikaan kritisoida valtamediassa, ja hallitukset ovat sulaa vahaa islamin edessä. Uusimpana esimerkkinä Donald Trumpin lausunto. Hänen suu kiirehdittiin tukkimaan välittömästi eri tahoilla. Tämä ja kaikki muut asiat puhuvat karua kieltään että vielä olemme lievästi sanottuna lirissä islamin kanssa. Että näin.

    Äänestä

"Maahanmuuttopoliittisia asioita, kuten koulutusta on alettu suunnittelemaan jo vuonna 2010, eli 5 vuotta sitten kuten oheisessa videossa kuulette Opetusneuvos Leena Nissilän suusta sanottuna.

Videossa mainitaan jo vuosi 2008, jolloin asiasta on jo tiedetty. Tämä rouva puhuu asioista täysin itsestäänselvyyksinä. Koko videosta jää se kuva, ettei tässä ole kysymys pakolaisuudesta, vaan oletetaan automaattisesti, että koko sakki jää ilman muuta Suomeen pysyvästi asumaan ikuisuuksiksi."

"Tässä maahanmuutonsuunnittelussa on ollut nyt olemassa useita ryhmiä:

Suunnitteluryhmä (jo vuodesta 2008 on suunniteltu
Toteutusryhmä (maahanmuuttovirasto, SPR, viranomaiset)
Koulutusryhmä (opetushallitus)

Koko maahanmuuton “äkkinäinen” räjähtäminen käsiin on ollutkin vain suurta teatteria mediassa. Kaikki on tiedetty etukäteen"


http://mvlehti.net/2015/11/23/vaikuttaa-silta-etta-suomessa-on-tehty-jalleen-kansalaisia-kohtaan-suuri-petos/

Äänestä
  • Antaa vaan ämmien ja ukkojen tilailla pakolaisia, kyllä täältä väki äkkiä kaikkoaa, lähinnä aluksi Viroon. Se onkin näky, kun akat vauhkoavat ihastuksissa, että tuli uusia asukkaita. Tää touhu on uskomatonta.

    Tuo maahanmuuton suunnittelu liittyy ehkä EU:n ohjeisiin, kun euro ei kanna, sitten sosiaalitukea kehiin, että hotellit ja opettajat saavat työtä. Infraa ja muuta.

    So, what, pakkomaahanmuuttoa, se tekee taas sen, että muualle maailmaan tulee täältä tätä pakenevia, eikä tietenkään kukaan älyä hakea syyllisiä. Länsimuuttajien kuvitellaan muuttavan vain työn perässä.

    Tuo kuvan "ämmä" näyttää ihan tädiltä jolle anneettiin valtuudet kerätä sakkia löysin perustein ja vielä salaa. "Natsisaksan kätyritädit"???

    Äänestä

  • Lisäätkö listaasi tämän hankintalain tulossa olevan muutoksen ja oheisessa linkissä olevan eu-kannanoton että pakolaistilanteessa voidaan kilpailutussäädöksistä poiketa.

    https://www.tem.fi/kuluttajat_ja_markkinat/julkiset_hankinnat/komission_tiedonanto_eu_n_julkisia_hankintoja_koskevien_saantojen_soveltamisesta_turvapaikkahakijoihin_liittyvissa_hankinnoissa.118707.news

    Listaasi taitaa kuulua myös varuskuntien alasajo, sekin sopii tietoiseen projektiin, matuille päätettiin tehdä tilaa.

    Listaan kuuluu myös sairaaloiden ja koulujen sulkeminen.

    Tallennan tämän ketjun itselleni, koska toivoisin että nämä asiat jalostuisivat sellaiseen muotoon, että voisi tehdä lyhyen yhteenvedon linkkeineen, jota olisi sitten helppo jakaa keskustelun herättämiseksi. Näitä palstalaisten monipolvisia kirjoituksia on jälkikäteen aika mahdoton löytää.

    Tänään joku kyseli rajojensulkemis- asiaa, sekin kuuluu listallesi koska päättäjät ei käytä tätä mahdollisuutta, tai eivät edes yritä käyttää.

    https://www.rt.com/news/322920-eu-border-control-terrorism/
    http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-5900_en.htm

    Tuo suvaitsevaisuuskasvatus on laissa ja opetusohjelmissa. Samoin Ylen tehtävissä mainittu. Koulutusaineistoja mamuille on ESR rahoituksella ja työmarkkinajärjestöt mukana, tehty monen monta viime vuosina, ihmettelinkin miksi muka telakka ja ydinvoimala tuommoisia tarvitsee, olikin tiedossa tämä matu-tulva.

    Onko jossain sovittu että Suomesta tehdään koko EU:n reservaatti matuille?

    Äänestä

  • "Onko jossain sovittu että Suomesta tehdään koko EU:n reservaatti matuille?"

    Yksi ihminen, joka kuuli jo Sorsan tai Ahon jonkun muun pääministerin aikana miten valtion hallinnon organisaatiot keskitetään sanoi ihan vaan lonkalta, että: "EU tulee virastot viedään kirkonkyliltä Helsinkiin osa ulkomaille ja täällä perukoilla paikat tyhjenee. Suomesta tulee reservaatti, luonto suojellaan, jätteet tuodaan."

    Se oli ivaa, hän alkoi suunnitella työstä poismuuttoa kaupunkialueelle ja kun tuli joku virka auki muualla, haki paikkaa, muutti pois ja perhe mukana.

    Ihmiset voivat ajaa sen jätteen vyörytyksen tänne. Demariporukat eivät ole itse tehneet juuri ollenkaan lapsia, monet opettajat vanhoja piikoja, poliitikot mahoja, sitten ne keräilee lapsia. Toivon kyllä, että koko aate häviäisi maan alle, se on eliitin pintapunaa, täyttää kuraa kaikin puolin, silti puhutaan "punaisia".

    Äänestä


  • rajatkiinniheti kirjoitti:

    Lisäätkö listaasi tämän hankintalain tulossa olevan muutoksen ja oheisessa linkissä olevan eu-kannanoton että pakolaistilanteessa voidaan kilpailutussäädöksistä poiketa.

    https://www.tem.fi/kuluttajat_ja_markkinat/julkiset_hankinnat/komission_tiedonanto_eu_n_julkisia_hankintoja_koskevien_saantojen_soveltamisesta_turvapaikkahakijoihin_liittyvissa_hankinnoissa.118707.news

    Listaasi taitaa kuulua myös varuskuntien alasajo, sekin sopii tietoiseen projektiin, matuille päätettiin tehdä tilaa.

    Listaan kuuluu myös sairaaloiden ja koulujen sulkeminen.

    Tallennan tämän ketjun itselleni, koska toivoisin että nämä asiat jalostuisivat sellaiseen muotoon, että voisi tehdä lyhyen yhteenvedon linkkeineen, jota olisi sitten helppo jakaa keskustelun herättämiseksi. Näitä palstalaisten monipolvisia kirjoituksia on jälkikäteen aika mahdoton löytää.

    Tänään joku kyseli rajojensulkemis- asiaa, sekin kuuluu listallesi koska päättäjät ei käytä tätä mahdollisuutta, tai eivät edes yritä käyttää.

    https://www.rt.com/news/322920-eu-border-control-terrorism/
    http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-5900_en.htm

    Tuo suvaitsevaisuuskasvatus on laissa ja opetusohjelmissa. Samoin Ylen tehtävissä mainittu. Koulutusaineistoja mamuille on ESR rahoituksella ja työmarkkinajärjestöt mukana, tehty monen monta viime vuosina, ihmettelinkin miksi muka telakka ja ydinvoimala tuommoisia tarvitsee, olikin tiedossa tämä matu-tulva.

    Onko jossain sovittu että Suomesta tehdään koko EU:n reservaatti matuille?

    "Onko jossain sovittu että Suomesta tehdään koko EU:n reservaatti matuille?"
    .

    Suomesta oma valtio maailman pakolaisille
    "Israelilaismiljonääri Jason Buzi ehdottaa pakolaisvaltion luomista. Suomi voisi Buzin mukaan olla yksi mahdollinen paikka pakolaisten asuttamiseen"
    "Miljonäärin mukaan pakolaiset voitaisiin asuttaa Suomeen, koska täällä on vähän asukkaita ja paljon tilaa."
    "Maailmassa lähes 60 miljoonaa ihmistä on joutunut jättämään kotinsa. Pakolaisia on nyt enemmän kuin koskaan sitten toisen maailmansodan.

    Israelilaismiljonääri Jason Buzilla on maailman pakolaisongelmaan erikoinen ratkaisu: hänen mukaansa kaikki maailman pakolaiset voitaisiin asuttaa esimerkiksi Suomeen."

    http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1438577065682.html

    Äänestä

  • Juttu näköjään elokuulta tänä vuonna. Kirvoittanut yli 900 kommenttia joita en lukenut.

    On se ala-arvoista että tälläkin jutulla on ruokittu suvakkihysteriaa Suomessa.

    Vielä pahempi että jokin saksalainen lehti oli otsikoinut saman jutun isolla: Tämä miljonääri suositteli Suomea matumaaksi. Vaikka iltasanomissakin mainitaan muitakin maita, sen saksalaiset jättivät otsikosta pois.

    Kyllä ne matut on matkallaan herkutellen tätäkin lukeneet kun maailman rikkaimpiin kuuluva suosittaa Suomea. Ja sipilä perään.

    Saksa kohotti asemiaan mun inhokkilistallani.

    Äänestä

  • Miljönaari Buzi on varmaan halukas käyttämään rahansa asuntojen rakentamiseen ja niiden lämmittämiseen.

    Äänestä

Niin, ensimmäistä kertaa kuulin, että opetusohjelmassakin on suvaitsevaisuuskasvatusta. Missä vaiheessa se ujutetttin tuonne.

Äänestä
  • Kiuru paasasi perse vereslihalla sitä 4 viimesita vuotta. Meinasi laittaa yhden ikäluokan lapsilisillä syy taisi olla joku ryhmä varsinkin kuin Suomen perustilanne.

    Kyllähän itsenäisyyspäivä on naurun paikka enää. Hah, joulupukki ja pukin naamari.

    Äänestä

ählyt lähtevät täältä ihan itsestään, kun lopetetaan ilmaisen rahan jakaminen niille. Sen takia ne ovat tänne tulleet.

Äänestä
  • Sitten on vaara että alkavat varastamaa. Rahathan meiltä kohta loppuukin.

    Äänestä

Suvaitsevaisuuskasvatuksesta ei edes voi kieltäytyä. Lapset pakko-käännytetään. Vanhempien velvollisuus on opettaa lapsiaan kotona siihen, että kaikki koulujen antama opetus ei ole oikein, opettavat väärin. Miten lapsi sellaista käsittää. Vasta isompana alkaa olla kriittinen. Koti-opetus voisi olla vaihtoehto, miten se vaan onnistuu kun pitää työssä käydä.

Äänestä
  • Kulttuurimarxismi - mikä se on ja miksi sinun on tärkeää tietää siitä?


    Olen itsekin aikoinaan ihmetellyt, kuten ehkä monet muutkin, miksi (kaikkien puolueiden) (viher)vasemmistolaiset kannattavat keskenään niin ristiriitaisia asioita, kuten vaikkapa sukupuolten välistä tasa-arvoa ja islamisaatiota. Olen pitänyt näitä tyyppejä yksiselitteisesti hulluina tai tyhminä, mutta totuus onkin, että he eivät ole kumpaakaan, vaan ainoastaan pirun ovelia. Selitys löytyy kulttuurimarxismista.


    Kun vasemmisto ei päässyt valtaan länsimaissa 1900-luvun alkupuolella, se yritti sitä uudelleen toisen maailmansodan jälkeen. Kun toistuvista yrityksistä huolimatta vasemmisto torjuttiin konservatiivien toimesta, se "sai tarpeekseen" vallankumouksen yrittämisestä joskus 1960-luvun lopulla ja muutti taktiikkaansa. Suoran vallankumouksen sijaan se päätti aloittaa pitkän marssin instituutioiden halki ja muokata sitä kautta yhteiskuntaa sellaiseksi, jossa heillä olisi mahdollista menestyä paremmin.


    Syntyi Frankfurtin koulukunta ja sen kautta niin sanottu uusvasemmisto, joka verhoi marxilaiset, maolaiset ja stalinistiset aatoksensa mm. ympäristönsuojelun, ihmisoikeuksien, tasa-arvon ja fasismin vastustamisen kaapuun. Hyviä esimerkkejä tästä ovat mm. (ent.) EU-komisson puheenjohtaja Manuel Barroso, joka oli maolainen ja Vihreiden monitoimitäti Satu Hassi, joka oli stalinisti. Ajankohta ja tarkat toimet olivat toki erilaisia, mutta periaate sama: Vanha kommunistimenneisyys hävitetään ja puetaan uudet vaatteet päälle, uusin ideologioin ja uusin sanankääntein, mutta jatketaan yhä samaan päämäärään pyrkimistä: Valtaan, vasemmistolaista politiikkaa ja maailmankatsomusta toteuttamaan.


    Etenkin Vihreissä tämä trendi näkyy valitettavan hyvin, joskin Suomessa monet ovat hypänneet Vihreän Puolueen kelkkaan vasta, kun Neuvostoliitto romahti. Muualla Euroopassa tämä muutos tapahtui jo yleensä paljon aikaisemmin. Ilmeisesti suomalainen erityisasema Neuvostoliiton kyljessä kotikommunisteineen ja suomettumisineen ei pistänyt mitään kiirettä suomalaisten kommunistien näennäiselle takinkäännölle. Yhtä kaikki, valtaosa vanhoista Vihreistä ja koko Vihreän liikkeen perinteistä on peräisin Suomessa(kin) nimenomaan "vanhoilta" kommunisteilta, jotka ovat valkopesseet ideologiansa trendikkäämmäksi vihreydeksi.


    Vihreys nousi esille jo aikaisemmin mm. Länsi-Saksassa, jossa se, ilmeisesti Stasin tukemana edisti hienosti kommunistisia pyrkimyksiä. Koska DDR huomasi, että se ei kykene kilpailemaan teollisuustuotannon ja hyvinvoinnin suhteen Länsi-Saksan kanssa, se päätti ryhtyä sabotoimaan niitä. Jos et pysty samaan kuin kilpailijasi, niin sabotoi häntä, jotta hänkin menestyy yhtä huonosti kuin sinä! Mikäpä olikaan parempi keino sabotoida länsimaista hyvinvointia, teollisuutta ja elintasoa, kuin Vihreä liike?!? Voi olla toki puhdasta sattumaa, että Vihreän liikkeen ideologia johtaa länsimaisen hyvinvoinnin ja teollisuustuotannon tuhoon, mutta joka tapauksessa se sopi mainiosti Stasin tarkoitusperiin. Lopputulos ratkaisee.


    No, kuten kaikki tiedostavat ihmiset ymmärtävät, mm. yliopistot ovat punavihreytyneet varsin tehokkaasti kuluneiden vuosikymmenten aikana. Aivan kuten Frankfurtin koulukunnan tarkoituksena olikin. Tämän seurauksena yliopistoissa on alettu opettamaan mm. naistutkimusta ja muuta täyttä hömppää ja yliopistoista valmistuneet "journalistit" ja eri alojen opettajat saarnaavat sivulauseissaan kulttuurimarxilaista ideologiaa, osa tietoisesti, osa tiedostamattaan. Tätä kautta vaikutetaan tehokkaasti ihmisten mielipiteisiin ja yhteiskuntaan, pala palalta. Tämä sama punavihreä kulttuurimarxilaisuus on sittemmin levinnyt politiikkaan, jopa niin pahana, että esimerkiksi Ruotsissa yksikään "uskottavana poliitikkona itseään pitävä" ei voi muuta kuin "todeta olevansa feministi" tai Suomessa ei voi muuta kuin "todeta kannattavansa mamutusmokutusta".

    Kulttuurimarxistit harrastavat myös paljon orwellilaista uuskieltä, kehittävät uussanoja ja muuttavat olemassa olevien sanojen merkityksiä mielivaltaisesti. Tämän tarkoitus on hämärtää asioiden todellista laitaa, ujuttaa kieleen ja arkeen heidän mädätystään ja normalisoida epänormaaliutta mahdollisimman paljon. "CIS-sukupuolinen", "Moni/uusperhe", "Kulttuurin rikastutus", "Moniosaaja", "Uussuomalainen", jne. ovat kaikki esimerkkejä tästä konkreettisesta ja alitajuisesti vaikuttavasta mädätystyöstä. Lukekaapa Orwellin 1984 ja/tai opiskelkaa, mitä "Newspeak" on ja mitä varten se kehitettiin, hämmästytte todellakin yhtäläisyyksistä nimenomaan sen käyttötarkoituksen ja nykyisen uuskielen suhteen!


    Mutta niin, mitä se kulttuurimarxismi oikein on?


    Kulttuurimarxismi on yhteiskunnan ja sen jäsenten psykologista(kin) mädättämistä. Yhteiskunnan eri tahoilta yhtäaikaisesti tapahtuvaa tietoista ja tiedostamatonta muutosta... JATKUU BLOGISSA: http://markusjansson.blogspot.fi/2015/05/kulttuurimarxismi-mika-se-on-ja-miksi.html

    Äänestä

  • Kasvottoman rahaeliitin lonkerot ylettyvät kaikkialle, myös koulutukseemme.

    Äänestä

  • Lue_lue_lue kirjoitti:

    Kasvottoman rahaeliitin lonkerot ylettyvät kaikkialle, myös koulutukseemme.

    Mediamoguli Murdoch on kääntänyt ensimmäisenä takkinsa, saadakseen julkisen synninpäästön euroopan kansalaisilta. Alkaa jo ahdistamaan pilvilinnoissakin. Hän vaatii taukoa pakolaisten vastaanottamiseen.

    Äänestä

Ennustus

20 vuotta sitten kuollut bulgarialainen selvänäkijä varoitti Isisin noususta ennustamalla, että ‘suuri muslimisota’ syttyy vuonna 2016

Hän ennusti, että sota alkaisi Syyriassa ja tulisi päätökseen vuonna 2043, kun kalifaatti perustetaan uudelleen ja sen pääkaupungiksi tulee Rooma. Vangan kerrotaan sanoneen, että Eurooppa “lakkaa olemasta” seuraavan vuoden loppuun mennessä, jolloin maanosa on “lähes tyhjä” ja “joutomaa lähes kokonaan vailla minkäänlaista elämää “.


http://mvlehti.net/2015/12/08/ennustiko-balkanin-nostradamus-isisin-nousun-jo-20-vuotta-sitten/

Äänestä

YK taitaa olla tuon "uuden maailmanjärjestyksen" isoimpia toimijoita.

Äänestä
  • Sillä lienee merkittävä rooli. Niin, milloin viimeksi olet kuullut että YK olisi edistänyt rauhaa ja turvallisuutta. Montako rauhaa YK on onnistunutkaan tekemään. Puuhastelleen enempi tuolla Agenda 21 parissa.

    Äänestä

Voisiko tilanteesta tehdä jonkinlaista kokonaiskuvaa. Jokainen puhuu vain yksittäisestä osa-alueesta, joka ei johda mihinkään ellemme tiedä miksi asioita tapahtuu ja mikä on niiden perimmäinen tarkoitus. Olen arvioinut joitakin tapahtumia, joilla lienee suora jatkumo ja logiikka. Tähän on otettu vain pieni määrä tapahtumia, jotka mahdollisesti vaikuttavat nykypäivään. Toivoisin, että tekstiä tarvittaessa kopioitaisiin, korjattaisiin ja se kehittyisi vielä laajemmaksi ja selkeämmäksi.


Mielelläni väittäisin seuraavaa:

Pakolaistulva on seurausta tapahtumista, jotka on suunnitelmallisesti toteutettu. Koko invaasio on vain keino, ei päämäärä. Tämä on erittäin tärkeää ymmärtää.

Asioita ei tapahdu sattumalta, ne ovat hyvin pitkän ajan suunnitelmia. Kaikki suunnitelmat eivät toteudu, tai niitä ei voida aina toteuttaa, mutta niillä kaikilla on sama päämäärä. Onhan selvää että suunnitelmia on laadittu valtaisa määrä ja niistä valitaan aina kuhunkin tilanteeseen sopivin.


1. RAHA JA VALTA

Aluksi pitäisi ymmärtää rahan olemus. Mistä se tulee? Rahaa on nyt maailmassa enemmän kun koskaan. Sitä syntyy lisää aina kun joku ottaa velkaa ja sitähän on otettu totta tosiaan viimeisen vuosikymmenen aikana. Velan määrä on kasvanut eksponentiaalisesti. Ne joilla on valta luoda rahaa, itse raha itsessään ei merkitse heille mitään, vaan sen antama valta.

Euroopan hallitukset ovat kurkkuaan myöten veloissa, joka on otettu noususuhdanteessa. Siis juuri talouskasvun aikana, jolloin voimme väittää että talouskasvu, myös rahan määrän kasvu, tulee velanotosta. Nyt kun kukaan ei pysty ottamaan enempää velkaa, seuraa väistämätön taantuma.

Korot on pidetty erityisen alhaalla, jotta kaikki rohkaistuisivat ottamaan velkaa, koska se ei "maksa mitään" ja on jopa pienempi kuin inflaatio. Mitä tapahtuu kun korot nostetaan? Kenellä onkaan valta nostaa korkoja? Tämä on sitä todellista valtaa, jota euroopan hallituksilla ei ole. Keskuspankit ovat yksityisessä omistuksessa. Lukekaa rahan historiaa, siihen liittyy olennaisesti kulta.


2. TERRORISTIN VASTAINEN SOTA

911 terroristi isku on laajan mielipiteen mukaan sisäpiirin järjestämä. Sen seurauksena pystyttiin hyökkäämään Irakiin ja Afganistaniin. Irakin sodan todellisista syistä on esitetty hyvin erilaisia arvioita. Joka tapauksessa rikas maa tuhottiin ja saatiin täysin sekasortoon. Saddamin aikana maa oli hyvä asua kansalaisilleen. Tämän kansakunnan perusteettomasta tuhoamisesta ei ole käyty oikeutta syyllisten rankaisemiseksi. Afganistanista saadaan suuret huumemäärät maailmalle. Koskaan huumeiden käyttöä ei ole todellisuudessa yritettykään tuhota. Myös Afganistanin sotaa liittyy paljon merkillisiä piirteitä, muttei niistä tässä sen enempää.

Terroristin vastaisella sodalla saadaan kansa alistumaan teennäisen pelon alle ja samalla vietyä sellaisia lakeja läpi jotka eivät olisi mitenkään muutoin menneet läpi. Tästä yhtenä esimerkkinä Patriot Act -laki, joka antaa USA:n turvallisuusviranomaisille käsittämättömän laajan valtuudet. Tätä sotaa Voidaan käydä kustannuksista välittämättä loputtomiin, koska selvää vihollista ei ole olemassa. Minua huvittaa aina kun suomalaisella lentoasemalla housuista otetaan vyöt irti. Näin hienosti meitä alistetaan. Lentoaseman terminaaliin saa tuoda vapaasti vaikka kuinka suuren pommin, siitä kukaan ei mitään välitä.

Äänestä
  • 3. VALTAKUNTIEN TUHOAMINEN TOISENSA JÄLKEEN

    Libyan sodan todelliset syyt ja sotaa edeltäneet tapahtumat ovat niin vakavia, että jokaisen pitäisi perehtyä niihin paremmin. Silloin ymmärtäisi kuinka valtavan petkutuksen kohteena kansat ovat, niin muutoin me kaikki länsimaat meidän median valehtelun muodossa. Libya oli varakas maa ja sen kansalaisilla oli hyvä elää siinä maassa. Gaddafi muun muassa uhkasi poistaa öljykaupasta dollarikytköksen sekä luoda uuden valuutan, joka pohjautuu kultaan.

    Iraniin on yritetty saada sotaa aikaiseksi jo vuosikaudet. Amerikkalaisia kenraaleille on annettu lopputilit toinen toisensa jälkeen kun eivät ole suostuneet hyökkäämään. Iran on ilmoittanut lopettavansa dollarin käytön öljykaupassaan.

    Afganistanissa toimi aikoinaan Al-Qaida, joka oli alkujaan amerikkalaisten luomus. Sittemmin Libyaan ilmestyi sopivasti kuin tyhjästä "kapinalliset", jotka tuhosivat ja valtasivat rikkaan hyvinvointivaltio Libyan. Maa tuhoutui lopulta amerikkalaisten sotakoneiston avustamana.

    Useat Pohjois-Afrikan maat on laitettu sekaisin. Kaikilla on yhteistä se, että olemassa oleva hallitus on kaadettu. Maat velkaannutetaan niin kuin muuallakin maailmalla on tapana.

    Ukrainen epämääräisen kriisin seurauksena yritettiin saada selkkaus naapurimaahan. No, talouspakotteet sitten jotenkin onnituivat, joista me itse, suomalaiset, olemme ehkä kärsineet jopa enemmän. Valtaisa mediapropakanda oli selkeästi kaikkien nähtävissä. Samat tahot omistavat kaikki valtamediat.

    Seuraavaksi ilmestyi Syyriaan kuin tyhjästä Isis-joukot, jotka ovat laittaneet hienon maan raunioiksi. Sinne on toimitettu ulkoa niin paljon aseita ettei edes suurvalta venäjä pysty niitä hetkessä tuhoamaan. Amerikkalaiset ovat itse myöntäneet tukevansa "kapinallisia". Miksi? Selitykset ovat yhtä ontuvia kuin kaikissa muissakin vallanvaihdoissa. Amerikkalaiset ovat sallineet isisin öljykaupat Turkin kanssa, puhutaan sadoista miljoonista dollareista.


    4. INVAASIO

    Libyan kaaoksesta ihmiset pakenivat eurooppaan. Italialaiset ja Kreikkalaiset valittivat etteivät voi tehdä asialle mitään. Jos maat olisivat vaikka lastanneet pakolaiset laivaan ja vieneet takaisin kotimaahan, niin pakolaistulva olisi hetkessä tyrehtynyt, kun tieto palautuksista olisi levinnyt. Mutta tätähän ei haluttu.

    Syyrian pakolaistulvan täyttää koko euroopan aivan kuin yhteisen sävelen siivittämänä. Kaikki euroopan päättäjät ovat tästä järjettömästä asiasta niin yksimielisiä, ettei jää mitään muuta järjellistä selitystä tähän kuin se, että asia on sovittu etukäteen Bilderbergin kokouksessa. Kansat ovat invaasiota vastaan.

    Suomessa päättäjät sanovat ettei kukaan osannut varautua tällaiseen. Kuitenkin kunnille oli annettu etukäteen määräys, jo joku vuosia aikaisemmin, luoda suunnitelmat pakolaistulvasta selviytymiseen.

    Kaikissa eu-maissa ajetaan asiaa samanlaisilla ohjeistuksella. Kansaa pelotellaan, syytetään vihapuheesta ja rasismista ym.

    Maahanmuuton tarkoitus on kansa identiteetin tuhoaminen, jolloin emme vihassamme välitä lähimmäisistämme, tunne omaa maatamme enää omaksi. Emme välitä mistään mitään, olemme näin täysin ohjattavissa. Jos kansa on yhtenäinen, siihen ei pysty mikään ulkopuolinen taho vaikuttamaan. Tämä onkin eliitin pahin ongelma.




    5. NOSTRADAMUS

    Nostradamus kauan sitten ennusti nämä meneillään olevat tapahtumat niin kohdalleen että tuntuu suorastaan siltä kuin tämä olisi toteutettu suunnitelma, eikä mikään ennuste. Nykyposti -lehdessä 2.2.1982 oli kirjoitus siitä, kun suomalainen Nostradamus-tutkija toi esille tapahtumia, jotka ovat nyt toteutuneet/ toteutumassa tuon päivämäärän jälkeen!

    Lainauksia tekstistä:
    - Berliinin muuri
    - Afganistanin sota
    - levottomuudet Euroopassa
    - Islamilaiset valloittavat Euroopan
    - Sen jälkeen Eurooppa lopultakin yhtyy: Muodostetaan Euroopan Yhdysvallat, jonka johtoon tulevat Saksa ja Ranska...
    - Saksan raja avoin, siitä on helppo tulla
    - Ranskassa on erimielisyyksiä ja arabeille sekin maa on helppo saalis
    - kolmas maailmansota tuo uudenlaisen yhteiskuntajärjestelmän ja saa loppuvaiheessa aikaan peräti Euroopan yhdistymisen, josta on tähän asti vain haaveiltu turhaan
    - arabit eivät hyökkää Skandinaviaan asti
    - Islamilaisten hyökätessä Neuvostoliitto on jo lyöty
    - pitäisi Euroopalla olla venäläiset joukot tukenaan taistelussa maahantunkeitujia vastaan
    - Eurooppa olisi pelastettavissa mikäli luovuttaisiin eripuraisuuksista ja mikäli Neuvostoliitto ja Länsi-Eurooppa tekisivät puolustussopimuksen ja mikäli kansat hiukan ryhdistäytyisivät moraalisesti
    - Euroopan eduksi ei olisi missään tapauksessa se, että Neuvostoliitto tuhoutuisi
    - tämä olisi Nostradamukselta vain VAROITUS, joka toteutuisi, ellei keskinäisiä rähinöitä lopeteta ja aseita käännetä pois toisistamme

    Siis aivan käsittämätöntä, teksti suoraan tuosta Nykyposti lehdestä vuodelta 1982.

    Äänestä

  • 6. KAAOKSEN SYNTY

    Kuinka helposti euroopassa saadaan valtaisa kaaos aikaan. Meillä Suomessa ei tarvita muuta kuin nostaa korkoja niin olemme syöksymässä syvään lamaan. Emme pysty elättämään omia emmekä vieraita. Kun kolmas ateria jää saamatta syntyy anarkia.

    Kuinka helposti terroristiryhmittymät voisikaan valloittaa kasarmimme joulunpyhinä, kun paikalla on vain muutama nuori tarvittavat aseet lukkojen takana. Pian terroristeilla olisikin kohta käsissään jo järeämpää aseistusta. Sähkömuuntajiin muutama räjähde, niin kaikki olisi tumput suorina. Kun Libya ja Syyriakin saadaan raunioiksi niin kuinka helposti pieni köyhä Suomi. Eihän tällaista voi tapahtua, kaikki sanovat, niin kuin silloin sanottiin ennen 911-tapahtumaa.

    Huudamme lopulta Natoa avuksi pelastamaan meidät terroristien kynsistä. Silloin aletaankin ensin neuvottelemaan seuraavasta asiasta.

    Kataisen hallitus muutti perustuslakiamme juuri tätä ajankohtaa varten. Tämä on niin arka aihe ettei yksikään media eikä kansanedustaja ole tästä puhunut. Uudessa perustuslaissa 95 pykälässä Suomen täysivaltaisuuden kannalta merkittävää toimivallan siirtoa Euroopan unionille, KANSAINVÄLISELLE JÄRJESTÖLLE tai KANSAINVÄLISELLE TOIMIELIMELLE valta voidaan siirtää välittömästi eduskunnan päätöksellä! Tässä maassa kukaan ei ole suostunut kertomaan mitä perustuslaissamme mainitulla toimielimellä mahdollisesti tarkoitetaan. Nämä asiat on suunniteltu jo näin pitkään.



    7. YHDISTYMISIÄ

    Kauan on jo kirjoitettu siitä kuinka USA, Kanada ja Meksiko yhdistetään saman valuutan alaisuuteen, amero.

    Sama kuin euroopassa on tapahtunut euron alaisuudessa.

    Meillä on selvästi menossa järjestelmällinen hyvin laajalle levinnyt maiden tuhoaminen, eli hajota ja hallitse. Luodaan valtaisa kaaos, johon sitten tarjotaan valmista ratkaisua syntyneeseen ongelmaan, jota kaikki, ihme kyllä, haluamme ja nielemme syötin huomaamatta että olemme koko ajan olleen ohjattavissa tähän tilanteeseen. Näin luodaan NWO, suorastaan se vanha tuttu diktatuuri.

    En voi sanoa onko se maailma sitten lopulta parempi vai huonompi kuin nykyinen. Se lienee varmaa, että olemme entistä enemmän orjia ja valvonnan alaisuudessa, vailla minkäänlaista itsemääräämisoikeutta. Pahin aika tässä lienee tämä siirtymäkausi ja keinotekoisesti luotu väliaikainen kaaos. Halpa vakuutus jos siihen edes jotenkin varautuu, kuivamuona tms.


    LOPUKSI

    Maailman merkittävät tapahtumat, joiden seuraukset jatkuvat vielä nykyäänkin, ajoittuvat ajassa hyvin paljon taaksepäin historiaan, josta meille ei ole kaikkea kerrottu. Tämä on tosin jo niin laaja aihepiiri, että sen tutkimisen jätän lukiajan omalle vastuulle selvittää.

    Energialla on suuri merkitys tapahtumiin. Puhutaan että vapaata energiaa pidetään piilossa juuri tämän keinotekoisen rahan ja valtapelin vuoksi. Elämme niukkuuden yhteiskuntaa. Kaikesta aivan kuin olisi pulaa. Voisimmeko kuitenkin elää jopa ilman rahaa. On ihmisiä jotka voivat ostaa kaupasta mitä haluavat, mutta eivät he osta enenpää kuin tarvitsevat. Silloin tämä rihkaman kulutushysteria loppuisi.

    Myös Suomen poliittinen lähihistoria sisältää mielenkiintoisia seikkoja mikäli tutkii asiaa eri näkukulmasta, jota kauppatieteiden tohtori ja lentokapteeni Heikki Urmas esitti. Asioilla on mielenkiintoinen pitkä historia.

    Heti kun riittävän suuri määrä herää tajuamaan tämän poliittisen ja rahan keinotekoisen vallan se romahtaa. Maailman värähtely ja ihmisten tietoisuus kasvaa voimakkaasti, jolloin näiden ikävien tapahtumien toteuttajille on tullut kiire. Kunhan pidämme mielemme korkealla ja pysymmy yhtenäisinä niin he tulevat epäonnistumaan. Maailmasta tulee sellainen kuin sen pitääkin olla, kaikki elämme yltäkylläisyydessä, jos vain näkisimme tulevan maailman sellaisena.

    Me luomme maailman sellaiseksi kuin sen haluamme, sanoo oppineet. Nyt pitäisi jo jokaisen ajatella ja miettiä, millainen se tuleva maailma on!

    Äänestä

Velan vakuutena on usein kiinteää omaisuutta. Laman ja koronnoston seurauksena taas kerran valtaisa omaisuus siirtyisi pankkiireille, jotka ovat tyhjästä nämä velkarahat luoneet, vieläpä bitteinä. Muistan lukeneeni spekulaatiota siitä missä ovat Suomen eläkerahat/sijoitukset. Arvioita heitettiin, onko ne annettu vakautusmekamismin vakuudeksi vai Suomen velkojen vakuudeksi vai kreikkalainojen vakuudeksi. En yhtään ihmettelisi vaikka näin olisi. Silloin selittyisi sekin miten valtiovaltaa olisi helppo kiristää. Missä on Suomen kulta.

Äänestä

USA varmistaa maailmanherruuden tuhoamalla Euroopan pakolaisilla

Äänestä

Hiljaiseksi vetää. Olen koko ajan ollut sitä mieltä, että invaasio ei ollut yllätys. Median yksipuolinen uutisointi oli myös selvästi nähtävissä ja Nalle Wahlrooshan tv;ssa suorasukaiseen tapaansa kertoi, että Suomeenkin on TARKOITUS saada massatyöttömyys, laittamalla opiskelijat nopeammin työelämään, eläkeiän nostolla ja matutuilla. Työvoimapulasta vaahtoaminen oli myös outoa ja valheellista.

Hieno, että tänne on kerätty näitä, nyt vaan tulostamaan tämä ja jakamaan linkkiä. Vielä Suomea ei ole täysin tuhottu ja meitä on täällä enemmistö.

Äänestä
  • Kyllöhän se on vähän vaikea on tuoda näitä asioita esille ja voivat olla hyvinkin monelle melkoinen järkytys kun se maailma johon on aina uskonut hetkessä romahtaa. Näkisin kuitenkin että on parempi että edes joku on tapahtumien tasalla vaikka heillä hetkellisesti tulee pysähdys. Monelle auttaa luonnossa kävely ja asioiden kelaaminen ihan omaan tahtiin. Sitten kun siitä pääsee yli, on kuin eri ihminen kirkkain ajatuksin ja et usko kuinka hienoa on kokea se selkeys mikä tulee esille kaiken tämän sekasotkun keskellä.

    Äänestä

  • Rahan historiaan perehtyminen voi vetää maton jalkojen alta sellaisella vauhdilla että toipumiseen voi hetki vierähtää. On tämä huijaus niin massiivinen. Pitää vaan löytää oikeat videot. Sellainen jossa sopivasti yksinkertaistetaan, mutta se ei olekaan silloin aivan täysin kaikenkattava.

    Yleisesti jo aletaan tajuamaan median kusetus. Se tulee pieninä annoksia. Eräänä päivänä sitten ei enää luota niihin. Jokaisen uutisjutun jälkeen katsoo keskusteluja ja muodostaa siitä jonkinlaisen keskiarvon. Näkemyksiä ja mielipiteitä on paljon. Media on valinnut omansa.

    Äänestä

Kansalaisten yhteishenki on myrkkyä näille vallankahmijoille. He eivät mahda mitään jos kansa on yhtenäinen.

Siksi on kielletty kaikenlainen isänmaallisuus, kirkko yritetään ajaa alas, äärioikeistolaisia pidetään erityisen vaarallisena, kriittisyys katsotaan rikolliseksi vihapuheeksi jne.

Toisaalta kaikkea yhteishenkeä rikkovaa tuodaan kiihtyvällä vauhdilla esille, uutisia eikä päivän lehteä voi lukea sapen kiehahtamatta, kaikenlaista angstia tungetaan esille, tv-sarjat ovat vain sitä synkkää elämän esittelyä, tappamista ja rikoksia, musiikki on raastavaa. Syyllistetään ja pelotellaan milloin mistäkin. Lista on loputon ja siihen kuuluu nyt olennaisena tämä massiivinen maahanmuutto, identiteetin tuhoaminen.

Parasta tässä on se että lopultakin ollaan ratkaisun hetkillä. Kyllä tätä aikaa on pitänytkin odottaa. Ihana, uljas maailma on edessä.

Äänestä
  • Lippu_korkealla_ kirjoitti: "kirkko yritetään ajaa alas"

    Kirkkoa ei ajeta alas, mutta ekumenian myötä jonain päivänä todetaan (ei mene kauaa enää), että kaikissa uskonnoissa on sama Jumala. Kirkkolaitokset menevät Paavin kirkon alaisuuteen, ja lopulta lanseerataan ihan uusi pakollinen uskonto kaikille maailman ihmisille. Siinä ei ole enää Jeesusta, vaan Palvotaan jotain äiti maata tai vastaavaa, eli luciferistinen uskonto kyseessä. Tosi uskovat eivät tietenkään tähän voi suostua, ja sitten alkavat kristittyjen vainot todella.

    Äänestä

  • Jo puoli miljoonaa on eronnut kirkosta. Jopa ministerin möläytyksen jälkeen syntyi massaeroaminen. Tähän aiheeseen en tässä ketjussa viitse tämän enempää vaivata lukijoita. Voit olla oikessa.

    Äänestä

  • Jep, uskontokeskustelu on erikseen tosiaan, mutta Uusi maailmanjärjestys käsittää monta osa-aluetta, joista tämä uskonto on yksi myös. Halusin vain muistuttaa, että se ei suinkaan ole ateistinen systeemi.

    Äänestä

  • Juuri näin, sori. Uskonnoilla on ollut asiaan mitä merkittävin rooli. Se pitäisi ehdottomasti avata tähän ketjuun. Huitaisin liian nopeasti. Mulla ei vaan ole asiaan syvempää tietoa. Vatikaani pelaa hyvin tärkeää roolia niin kuin myös juutalaisuudella ratsastavat siionisti juutalaiset. Itse olen aina nämä ohittanut kun niistä on niin paljon materiaalia jonne hukkuu heti alkumetreillä. Tuon aiheen jos joku osaisi lyhyesti vääntää rautalangasta.

    Äänestä

Muutos on ollut niin hidasta että pidämme nykyistä olotilaa jopa normaalina. Mutta kyllä tämä on kaukana ihmismäisestä elämästä.

Rahalla on saatu jokaisesta tehtyä orjia, jotka uhraa sen eteen jopa moraalinsa. Se on tehnyt jopa rahanhimon täysin hyväksyttäväksi. Ennen yrityksen tehtävä oli tuoda hyvinvointia ympäristöön, nykyään voittoa omistajille. Me kaikki hyväksymme tämän, olemme niin syvällä tassa pyramidihuijauksessa. Vaikka näin ei tarvitsisi olla.

Raha on luotu tyhjästä, miksi meidän tulisi maksaa takaisin sellaista mikä on luotu tyhjästä. Pankkiirit saavat satumaiset korkotulot näistä...

Äänestä

Keskuspankit ostavat valtioiden lainoja ja pankkien riskilainoja omaan taseeseensa ja saa näin pankeille "vapaata rahaa". Tällaista aikaa ei ole koskaan ennen ollut - kukaan ei tiedä mihin tämä johtaa.

Äänestä

Parasta on lopettaa liiallinen tv-uutisten ym. propaganda-ohjelmien seuraaminen, ne ovat pelkkää aivopesua (myös talous-uutisten). Parempi on miettiä itse uutis-aiheita omassa päässään eikä ottaa mediasta valmiita asenteita ja pahimmassa tapauksessa alkaa toistelemaan heidän sloganeitaan.


Tosiaan rahalla hallitaan ihmisiä, muutamia vuosikymmeniä sitten asuttiin maataloissa ja saatiin omasta maasta elanto, nykyään kaikki riippuu rahasta. Ja erityisesti velka on se millä ihminen saadaan ansaan, kun olet velkaa pankille sinun täytyy tehdä työtä ja maksaa veroja, muuten menetät kaiken. Ja tämän takia lainaa tarjottiin vielä joku vuosi sitten käytännössä ilman päteviä vakuuksia, tarkoitus oli saada ihmiset ansaan. Kukahan tämän rahan ja talousjärjestelmän onkaan keksinyt...

Minusta on hieman turhaa spekuloida liikaa tulevaisuuden näkymillä, uudella mailmanjärjestyksellä: emme voi tarkkaan tietää millainen se tulee olemaan, mielestäni se tulee olemaan suora kopio muinaisen egyptin luokkajärjestelmästä.
Mutta nyt tässä vaiheessa selvää alkaa olemaan että todellinen tarkoitus tällä mamutuksella on euroopan tuhoaminen, koska mitään muuta sillä ei edes voida saada aikaan.

Äänestä
  • Parin vuoden kokemuksella voin suositella television katselun jättämisen minimiin, samoin sanomalehtien tilaukset on peruttu. Tv-mainokset tuntuu nyt järkyttävän ärsyttäviltä, välittömästi ääni pois tai kanavan vaihto. En ole hetkeäkään kaivannut tv-uutisia, otsakkeet löytyy netistä. Netistä saat kaiken tarvittavan tiedon nopeasti. Kiinnostuksen kohteet lisääntyy. Oma ajattelukyky kohenee. Kyse vaan siitä että löytää itselle mielekkäitä sivuja. Yhteen aiheeseen ei kannata jäädä liian pitkäksi aikaa. Siihen saakka kunnes pystyy muodostamaan oman näkökulman. Esim. mielenkiintoiseen 911-tapaukseen voi syventyä vaikka loppuelämäksi, mutta kun kukaan ei tule sanomaan siihen sitä lopullista totuutta.

    Äänestä

  • MHkasi olet oikeassa ettemme tiedä huomisesta päivästä mitään. Kaikki siitä on pelkkää oletusta tai kuvittelemme kaiken jatkuvan niin kuin aina ennenkin.

    Ennen kuin mitään tapahtuu pitää olla siitä ajatus, jota pidän olennaisena sille millainen meidän yhteinen maailma näyttää jatkossa. Jos keskitymme pelkkään ongelmaan, eikä kukaan mieti sille ratkaisua tai vaihtoehtoa, niin siinä sitten pysymme. Tämä maailma ei ole sellainen kuin sen kuuluu olla.

    Itse luotan myös siihen että asioilla on tapana hoitua tai en kanna huolta huomisesta, koska sitä ei ole kuin kuvitelmissamme, kuten alussa sanoin.

    Äänestä

  • Näinhän se on, mutta toisaalta kyllä tulevan jo näkee, tai vähän voi tietää mitä on tulossa. Uusi Maailmanjärjestys on se, mitä tässä maailmaan synnytellään, ja kun ottaa selville asioita, huomaa, että siihen on kyllä ihan selvät suunnitelmat. Tajuaa myös sen, että tätä agendaa viedään nyt vauhdilla eteenpäin eliitin toimesta. Agenda 21 on myös taustalla, päivitetty versio siitä on agenda 2030.

    Mitä' voidaan tehdä, se on eri asia.

    Äänestä

Hulluus tarttuu kuten näemme.

Äänestä
  • Ongelmakohtana meillä on Suomen hallitus, joka ei ole tehnyt ainuttakaan järkevää päätöstä asian suhteen. Tämän näkee jokainen siihen kykenevä. Sama tauti vaivaa kaikkia euroopan päättäjiä. Eli se ongelmakohta siirtyykin silloin jo kauemmaksi.

    En ole päässyt minkäänlaiseen ajatukseen siitä, mikä on se voima taustalla jottei meidän hallitus pysty tekemään omaa ratkaisua. Onko se kiristys vai lupaus jostakin? Soinin takinkääntö on niin ilmeinen, suorastaa naurattaa.

    Äänestä

  • Aivopestyjä kirjoitti:

    Ongelmakohtana meillä on Suomen hallitus, joka ei ole tehnyt ainuttakaan järkevää päätöstä asian suhteen. Tämän näkee jokainen siihen kykenevä. Sama tauti vaivaa kaikkia euroopan päättäjiä. Eli se ongelmakohta siirtyykin silloin jo kauemmaksi.

    En ole päässyt minkäänlaiseen ajatukseen siitä, mikä on se voima taustalla jottei meidän hallitus pysty tekemään omaa ratkaisua. Onko se kiristys vai lupaus jostakin? Soinin takinkääntö on niin ilmeinen, suorastaa naurattaa.

    ^^Illuminati ja Uusi Maailmanjärjestys.

    Äänestä

Euroopan kansat voisivat yhdistyä, ajatuksena liittovaltion vastustaminen.

Äänestä
  • Siinä saattaa jopa noin käydä. Euroopassa samalla tavalla kuin meillä kansa tietää tilanteen ja vastustaa tätä järjetöntä invaasiota. Vain politiikan ylin johto jatkaa aivan kuin olisivat hypnotisoidut.

    Ilman internettiä me olisimme täydellisessä pimennossa, pimittäisisivät enemmänkin tietoa kuin nyt suostuvat valehtelemaan.

    Tämä on demokratian irvikuva.

    Äänestä

Kun eivät kyenneet Israelin tuhoamiseen vaihdettiin Eurooppa valtauskohteeksi.

Äänestä
  • Täytyy myös muistaa kun jopa presidentti Niinistö oli huolissaan ulkomaalaisista haamuomistajista, jota ovat ostaneet kiinteistöjä, mm. lentokenttien läheisyydestä. Mitä me tiedämme mitä sinne on varastoitu, tyhjillään ovat, heh.

    Äänestä

Salainen suunnitelma: EU:n rajavalvontajoukot.
Ensin vaikuttaisi hyvältä idealta, mutta mihin tälläisiä oikeastaan tarvitaan? Nythän moni maa on sulkenut itse rajansa ja se on ilmeisesti jokin ongelma. Jospa eu määräisi valtioita noudattamaan shengen- sopimusta ja rankaisisi niitä sakoilla jotka eivät noudata - mitään joukkoja ei tarvittaisi.

Todellisuudessa voi olla niin että joukkoja tarvitaan siihen että ne valtaavat "kapinallisen" valtion rajat ja alkavat päästämään pakolaisia rajoista läpi.
Voi toki myös olla niin että pakolaiskriisin ideana oli tehdä ongelma jonka varjolla saadaan valtioiden rajat eu:n hallintaan. Joka tapauksessa ikävää kehitystä jos vieraan vallan joukot tulevat hallitsemaan "itsenäisten" valtioiden rajoja.

.

"Lehden mukaan pysyvien rajavartiojoukkojen olisi tarkoitus korvata rajaturvallisuusvirasto Frontex.
Vielä salaiset suunnitelmat, jotka Financial Times on nähnyt, maalailevat huomattavasti aiempaa järeämpiä toimivaltuuksia.
Komission alaisuudessa toimiva viranomainen voisi suunnitelmien mukaan ottaa EU:n ulkorajat haltuunsa, vaikka asianomaiset valtiot sitä vastustaisivatkin. Valtioita konsultoitaisiin, mutta ne eivät voisi yksipuolisesti estää joukkojen saapumista."
"huomattavasti nykyistä laajempia toimivaltuuksia."

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015121120816254_ul.shtml

Äänestä
  • Jossakin sanotaan että median uutisoinnista on 90 prosenttia totta ja ne loput on sitä olennaista tietoa. Uskottavuus on kyllä jo romahtanut.

    Silloin Pariisin joukkoteurastuksen jälkeen Ranska ilmoitti tehostavansa rajavalvontaa ja uutisoivat kuvan kanssa kuinka rajavartijoita on lisätty raja-asemille ja kuinka autoja pysäytettiin ja tarkastettiin, jottei vaan terrosistit pääse ulos eikä sisään.

    Russia Today (RT) -televisiokanava näytti saman raja-aseman ja toimittaja ajoi sieltä muutaman kymmenen kilometrin päähän ja pysähtyi pelonlaitadassa olevalle rajapyykille. Kamera kiersi täyden ympyrän, ei ollut kuin tämä rajapyykki ja nämä pellot ympärillä ja pitkä suora tie. Ei mitään valvontaa.

    Ranskalaiset ehkä tunsivat olonsa hyvin turvatuksi.

    Äänestä

  • Tietovuodoista muistui mieleen tarina jonka mukaan Venäjä on saanut Snowdenin paljastuksien ja sen jälkeenkin paljon sellaista tietoa, joka on odottaa hyvin laajaa julkistamista. Se saattaisi puhdistaa ilmapiirin melkoisesti. Sitä odotellessa...

    Olenkin ihmetellyt miksei 911 tapauksesta ole käyty oikeudenkäyntiä (kuin se yksi typerä "tunnustus") eikä Irakin kansan joukkotuhosta myöskään. Sikarokotteesta ei käyty sen vuoksi kun mepit totesivat että liian moni isokenkäinen joutuu alttarille.

    Äänestä

  • Noiden suunnitelmista koskaan tiedä. Kaikki tuntuu olevan toisin päin kuin luulemme:

    “Just look at us. Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, major media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.” Michael Ellner

    Perjantai illan kevennyksenä kaunis oivallus kun asiat käännetään toisin päin.
    Lost Generation, engl, 2 min, 17 milj. katsojaa, 9000 kommenttia
    https://www.youtube.com/watch?v=42E2fAWM6rA

    Äänestä

Liikkuu huhu jonka mukaan hallituksemme suunnittelee myyvänsä tärkeimmän, arvokkaimman, puhtaan pohjavetemme monikansalliselle yritykselle. Ministeri Liimatainen olisi neuvottelemassa Nestleen kanssa.

Mikä on sinun mielestäsi oikea summa vetemme myymiseen? Kerro se ministerille. Tämä asia pitää nostaa eetteriin ettei missään nimessä tätä tule tapahtumaan. Silloin ainutlaatuisen puhtaan vedetemme käyttö tulee meille niin kalliiksi jolloin peseydymme järvien rannoilla. Hallituksemme tuntuu olevan niin reikäpäistä porukkaa ettei olisi mikään ihme vaikka he tämänkin tekisivät.

Nämä merkittävät sopimukset ajoitetaan juuri kaaoksen ja sekasorron hetkiin. Naattosopimuskin lienee jo valmiina, vain allekirjoitusta odottamassa, epäilen vaan. Ja mitä vielä?

Äänestä

Jokainen alkaa ymmärtämään kuinka demokratia on pelkkä irvikuva.
Jokainen alkaa ymmärtämään poliittisen kierouden ja oman edun tavoittelun.
Jokainen alkaa ymmärtämään median propakandaluonteen.

Jokaisen tulisi ymmärtää että raha pitää arvonsa vain niin kauan kuin ihmisillä on luottamus siihen. Kuka tahansa voi ja saa luoda rahaa. Rahan väärentäminen on ehdottomasti kiellettyä. Ne ovat kaksi eri asiaa. Rahan luominen onnistuu kunhan teet velkakirjan. Voit tehdä niitä niin suurille summille kuin haluat. Kyse on vain siitä kuka luottaa sinun allekirjoittamaan velkakirjaan. Pankki luo rahaa samalla tavalla. Tämä pyramidihuijaus ei voi jatkua enää kovin pitkään, raja tulee vastaan.

Nykypäivän liian nopeasti etenevillä tapahtumilla on se loistava piirre että ihmiset heräävät huomaamaan tulleensa petkutetuksi. Se saa lopulta murtumaan kaikki edellä mainittut vääristymät. Se on vääjäämätön lopputulema. Näin meidän on pakko ja syntyy jopa yhteinen halu luoda uusi järjestelmä. Kyse on vain siitä, tehdäänkö sen eliitin valmiiksi suunnitellulla ehdoilla vai teemmekö sen itse. On suuremmoista seurata kuinka eliitin liitokset alkavat rakoilla kun nämä asiat tunkevat väkisin esille. Lopulta he joutuvat väistymään.

Suurten paljastuksien aika on vasta siinä vaiheessa kun ihmiset ovat lopun kyllästyneet nykyiseen vääryyteen perustuvaan järjestelmään ja ovat halukkaita siitä luopumaan. Muuten he eivät olisi valmiita ottamaan kuuleviin korviin näitä asioita. Viime vuonna en olisi voinut kirjoittaa tätä tekstiä, koska kukaan ei olisi sitä silloin uskonut.

Äänestä

Muistaako kukaan aikaa kun vain miehet kävivät töissä ja naiset olivat kotona hoitamassa taloutta ja lapsia. Miehen palkka riitti perheen elättämiseen. Nykyään edes molempien palkka ei tahdo riittää.

Ohessa Aaron Russo haastattelu hänen viimeisinä hetkinään. Hän on rockefellereiten tuttava ja kertoo mielenkiintoisia asioita näiden ajatusmaailmasta. He rahoittivat ja ajoivat naisten tasa-arvoisuuden läpi koska puolet kansasta jäi muuten verottamatta.

Mikäli käytät 1,5 tuntia videon katsomiseen maailmankuvasi muuttuu ja selkeytyy.

Reflections And Warnings - An Interview With Aaron Russo {Full Film}
https://www.youtube.com/watch?v=YGAaPjqdbgQ

Äänestä

Kuinka kauan Suomen huippupolitiikot jatkavat EU:nin mielistelyä ja korkeiden EU-virkojen kalastelua noudattamalla löysää turvapaikkapolitiikkaa?
Kaipaako Suomi todella naisia ja eläimiä julmasti kohtelevia, sivistystasoltaan alkeellisia turvapaikan hakijoita? Kaipaako Suomi miehiä raiskaamaan naisia ja tappamaan koiria?

http://www.prochan.com/view?p=0f4_1351791044

Äänestä

MHkasi, sinua kaivataan mvlehteen vastaavalle palstalle.

Äänestä

Erittäin hyvä että asioista keskustellaan. Mutta jos tartutaan lillukanvarsiin kuten lukuisissa useissa yksittäisiä tapahtumia ihmetellevissä ketjuissa tapahtuu, kokonaiskuva hukkuu tai sitä ei alkuunkaan ymmärretä, jolloin keskustelusta ei ole mitään hyötyä kun sitä ei osata sijoittaa tapahtumien kulkuun ja kehitysjaksoon.

Nostan tämän ketjut uudestaan esille kun tässä esitetään laajemmin asioita ja ilmiöitä joita pitäisi kehittää edelleen ymmärryksen lisäämiseksi.

Kiitos

Äänestä

Tässä+on+hyvin+yksinkertainen+perusjuoni.+USA+ja+Israel+liittolaisena,+rahalla+ja+aseilla+haluavat+sekoittaa+muun+maailman,+jotta+heidän+tarkoitusperänsä+toteutuisi.+Heillä+on+kokemusta+rotuvihasta+ja+lahjoittavat+nyt+muulle+maailmalle+haasteen.+He+eivät+itse+ota+pakolaisia,+mutta+ovat+100%+tyytyväisiä+nyt+toteutumaan+alkaneessa+suunnitelmassaan.

Äänestä

Kyllä se näyttää olevan nyt vain niin että Merkelillä ja hänen sielunkumppaneillaan on vaikuttimena vain ja ainoastaan typeryys tässä pakolaisasiassa.

Valitettavasti tämä näyttää yksinkertaisesti siltä , vaikka tietystikin salaliitto ja -juoni näyttäisivät olevan kelpo selitys tälle touhulle.

Mikäli seuraatte EU- päättäjien ja poliitikkojen tästä pakolaiskriisistä antamia lausuntoja ,voitte huomata sellaisen punaisen johtolangan joka toistuu kautta linjan ; he puolustavat "eurooppalaisia arvoja" , jotka pitävät sisällään ihmisarvot sun muut sellaiset hyvät asiat , pelastaessaan Euroopan Unionin alueelle pyrkiviä ihmisiä.

EU - päättäjät ovat myös sitä mieltä että tämä nyt akuuttina oleva pakolaiskriisi on nimenomaan "Euroopan ongelma" joka on ratkaistava Euroopassa yhteisesti.

TULIJAT OVAT KESKENÄÄN JO VALMIIKSI RIITAISIA KUPPIKUNTIA.

Näillä tulijoilla jotka eivät ole mitenkään yhtenäistä , puhumattakaan yhtenäisesti johdettua , joukkoa ei ole keskenään muuta tekemistä kuin että jokainen on saanut jostakin tietoa että mikäli pääsevät Eurooppaan elämä helpottuu ja paranee kuin "taikaiskusta."

Nämä tulijat ovat siis monenmoista sekalaista seurakuntaa ja lähteneet kuka mistäkin syystä ja kuka mistäkin maasta. Suurin osa on jo valmiiksi eripuraisia ja riidoissa keskenään . On monenmoista kuppikuntaa joita ei kukaan pysty yhdistämään ja koordinoimaan keskitetysti jolloin täytyy olla kyllä aikamoinen seppä joka saisi nämä tulijat kaikki yhdistymään jonkun yhteisen agendan puolesta, etenkin suorittamaan Euroopan valloittamisen.

Kaikki kynnelle kykenevät pyrkivät käyttämään tilaisuutta hyväkseen nyt koska reitit voivat sulkeutua milloin tahansa. Hekään eivät voi uskoa että eurooppalaiset poliitikot ovat niin typeriä kuin he todellisuudessa ovat.

Toinen asia mikä saattaa painaa vaakakupissa pakolaisten hyväksi on mahdollinen eurooppalaisen ikärakenteen parantamisyritys näillä tulijoilla jotka sopivat ikänsä puolesta tähän agendaan. Mahdollista on myös että ajatellaan Euroopan Unionin alueella tarvittavan työvoimaa jostakin syystä määrättämötä määrät... kukapa näitä varmasti tietää mutta yksi peruste esim. Turkin EU-jäsenyysneuvotteluille on jo pitkään ollut nimenomaan Turkin suotuisa ikärakenne.

Noo...olipa mikä oli mutta hyvin tämä ei tule päättymään mikäli homman annetaan jatkua täysin hallitsemattomana.

Äänestä

No ehkä ne pakolaiset onkin tarkoitus förata lopuksi Suomeen. Suomesta todella tulee pakolaisvaltio, harmi että meillä on pinta-alaltaan niin iso maa, että se on jo huomattu joka puolella. Totta on, että ne 62miljoonaa mahtuvat tänne, mutta jonkun pitää ensin rakentaa maa täyteen kaupunkeja, asuntoja ym.
Toinen juttu on sitten se, kuka täällä silloin on päättäjänä, emme ainakaan me, 5 miljoonan vähemmistö.
Suomalaisten on taivuttava muuttumaan pakolaisten kaltaisiksi, muuten täällä ei pärjää. Mieluummin kyllä oman perheen vie kauas täältä sitä ennen.

Äänestä

Ei ole tarkoitus että elämme vähemmistönä omassa maassa. Meidät tapetaan joko mamujen toimesta tai eu:n

Äänestä

Galergi suunnitelma voi nyt paremmin kuin koskaan. Googlatkaa galergi suunnitelma.

Äänestä
  • Ei se ollut SUUNNITELMA vaan toteen osunut ennustus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mh80000 kirjoitti:

Mitään muuta "järkevää" syytä tälle älyttömyydelle ei löydy. Ja eurooppalaisen kulttuurin ja elämäntavan täystuho on ainoa seuraus mitä tälläisestä toiminnasta voi seurata. Pakolaisbisnes on tietysti toinen syy, mutta taustalla on jotain paljon pahempaa. Euroopan tuhoaminen - ja multikulttuurisen EU-liittovaltion perustaminen tuhotun euroopan raunioille jossa on "puhdasrotuinen" aatelisto sekä monikulttuurinen työväenluokka.

.
Miksei näitä pakolaisia edes aiota lähettää takaisin kotimaanhansa kunhan kriisitilanne(?) siellä on ohi?
.
Miksi kaikki korkeat tahot ja toimijat ovat yksimielisesti mukana pakolaisbisneksessä? Hallitus, poliisi, ELY, EK, SPR, EU, NATO lisäksi muut tahot kuten kristityt, juutalaiset, vihreät, vasemmisto, ym.
.
Miksi kaikki mukana olevat toistevat samoja iskulauseita kuin hypnotisoituina ja ovat erittäin agressiivisia, äärimmäisen vihamielisiä muitten mielipiteitä kohtaan?
.

https://www.youtube.com/watch?v=T60hCxXzcbU

Katso nopeasti,video poistetaan vähän väliä. Jollei toimi niin hae googlella:
With Open Gates: The forced collective suicide of European nations
(jos et kestä nähdä todellisuutta niin katso edes kohdat 9:30, 9:45, 19:18)

.


"pakolaistulvan on täytynyt olla hallituksen tiedossa viimeistään vuonna 2012, koska viranomaisvalmistautuminen aloitettiin jo 2013 SPR:n johdolla. Kaksivuotisen hankkeen tavoitteena oli valmistautua jopa 100 tuhannen pakolaisen ”yllättävään” vastaanottotarpeeseen"
http://iitimo.puheenvuoro.uusisuomi.fi/206431-ei-lainkaan-yllattaen-ja-pyytamatta
.
"Jaakonsaari: oikeistopopulistit estävät eri maiden sisäpolitiikassa Euroopan yhteisten linjausten toteutumisen."
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/138062-raju-heitto-halla-aholle-radiossa-ampumalla-vai-hukuttamalla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu